Afryka. Stać się mężczyzną rating wiekowy
2007 FRA | 52 min.
Ten materiał może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich (mających ukończone 18 lat) a w szczególności treści drastyczne, wulgarne czy pokazujące przemoc.
Oglądanie tego materiału dopuszczalne jest jedynie dla osób, które ukończyły 18 lat i czynią to na własną odpowiedzialność.
Afryka. Stać się mężczyzną
W Afryce, przejść inicjację znaczy umrzeć i stać się częścią legendy swego ludu, piastowanej przez przodków. W Etiopii, inicjacja oparta jest na przejściu ceremonii skoku przez byka. W Republice Środkowoafrykańskiej z kolei, polega na zbieraniu miodu, eliksiru życia. Inicjacja ryzykowna, ale będąca szansą na wybicie się, jest przygodą życia, poszukiwaniem wolności i miłości. Wkrótce trzej młodzi chłopcy opuszczą świat ich dzieciństwa... i w końcu staną się prawdziwymi mężczyznami. Pierwszy krok na drodze do inicjacji nazywa się – ukuli. To coś więcej niż wycieczka – to podróż do serca terytorium ludu Hammer. Mata, Banda i Kole stopniowo odkrywają sekrety lasu. Wędrując pomiędzy dwoma światami: światem dziecka, który umrze i światem mężczyzn, jakimi mają się stać.

Zaloguj się
Zamknij okno

Logowanie