Droga na skraju nieba. Droga do Lhasy rating wiekowy
2007 KOR | 59 min.
Ten materiał może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich (mających ukończone 18 lat) a w szczególności treści drastyczne, wulgarne czy pokazujące przemoc.
Oglądanie tego materiału dopuszczalne jest jedynie dla osób, które ukończyły 18 lat i czynią to na własną odpowiedzialność.
Droga na skraju nieba. Droga do Lhasy
Starożytny Szlak Herbaciany, zwany też Szlakiem Końskich Karawan jest jedną z najpiękniejszych, choć zarazem jedną z najcięższych do pokonania dróg świata. Ten historyczny szlak handlowy, leżący na skrzyżowaniu wielu kultur, języków i religii, uważany jest za najstarszy trakt handlowy na świecie – powstał 200 lat wcześniej niż słynny Jedwabny Szlak. Początkowo przewożono tędy najlepsze gatunki chińskiej herbaty, którą wymieniano na tybetańskie konie, szybko stał się jednak drogą handlową dla innych towarów. Szlak liczy ok. 2 700 km długości i ciągnie się od chińskich prowincji Yunnan i Syczuan, poprzez Himalaje, aż do Tybetu, Nepalu i Indii. Ostatnio ta starożytna droga znów rozkwita i cieszy się wielkim zainteresowaniem, głównie ze względu na walory przyrodnicze i kulturowe. Wiele obiektów położonych wzdłuż traktu znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Zaloguj się
Zamknij okno

Logowanie