Monsieur Batignole rating wiekowy
2002 FRA | 100 min.
Ten materiał może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich (mających ukończone 18 lat) a w szczególności treści drastyczne, wulgarne czy pokazujące przemoc.
Oglądanie tego materiału dopuszczalne jest jedynie dla osób, które ukończyły 18 lat i czynią to na własną odpowiedzialność.
Monsieur Batignole
Czasy II wojny światowej. W okupowanym przez Nazistów Paryżu, Pan Batignole prowadzi typowe, spokojne życie handlarza. Dzięki dobrym układom z Niemcami nie musi przejmować się zaistniałą w kraju sytuacją. Wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia pod drzwiami jego mieszkania pojawia się żydowski chłopczyk. Niezainteresowany polityką Edmond Batignole (Gérard Jugnot) prowadzi dobrze prosperujący sklep wędliniarski. Kiedy jego przyszły zięć, kolaborant - Pierre-Jean Lamour (Jean-Paul Rouve) wydaje Niemcom żydowską rodzinę Bernsteinów sąsiadującą z Batignolami, pan Edmond wraz z krewnymi zajmują ich apartament. Kilka dni później, podczas przyjęcia zorganizowanego dla niemieckiego pułkownika, w mieszkaniu pana Batignole pojawia się syn państwa Bernsteinów - 11-letni Simon, który prosi sąsiada o pomoc. Mężczyzna zdając sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie to za sobą niesie, decyduje się na opiekę nad małym żydowskim chłopcem i ukrywa go przed resztą wrogiego świata. Kiedy do kryjówki Simona dołączają również dwie jego kuzynki, sprawy zaczynają się komplikować. Pan Batignole postanawia uciec z dziećmi do Szwajcarii.

Zaloguj się
Zamknij okno

Logowanie