Boogie Woogie rating wiekowy
2009 POL | 90 min.
Ten materiał może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich (mających ukończone 18 lat) a w szczególności treści drastyczne, wulgarne czy pokazujące przemoc.
Oglądanie tego materiału dopuszczalne jest jedynie dla osób, które ukończyły 18 lat i czynią to na własną odpowiedzialność.
Boogie Woogie
Damsko-męskie intrygi z obrazem Pieta Mondriana w tle. Londyński świat sztuki nie śpi, zwłaszcza gdy na horyzoncie pojawia się ostatni, niedokończony obraz Mondriana. Od Alfreda Rhinegolda pragnie go kupić właściciel galerii Art Spindle. Jednak jego ambitna asystentka Beth próbuje sfinalizować transakcję za plecami szefa, w czym mają jej pomóc zażyłe stosunki z najlepszym klientem galerii – Bobem Maclestone'em. W tym czasie żona Boba, Jean, zaczyna interesować się młodym artystą Jo... Boogie Woogie to fabularny debiut dokumentalisty Duncana Warda. Scenariusz na podstawie własnej powieści napisał Danny Moynihan. Mimo że akcja literackiego pierwowzoru toczyła się w Nowym Jorku lat 90., to twórcy zdecydowali się przenieść ją do Londynu. Bohaterów jest tu wielu, podobnie jak i skomplikowanych relacji między nimi. Intrygi damsko-męskie toczą się jednak wokół konkretnego dzieła sztuki – nieukończonego obrazu wybitnego abstrakcjonisty Pieta Mondriana Victory Boogie Woogie. Nasycony czarnym, angielskim humorem film Warda jest świetną satyrą na świat sztuki: kolekcjonerów, galerzystów, artystów i tych, którzy bardzo chcieliby w nim zaistnieć. Przeplatające się wątki znakomicie wprowadzają w klimat „art worldu”, pokazując, jak sztuka znika przy ludzkich namiętnościach. Twórcy postawili też na obsadę, w której znaleźli się doskonale znani aktorzy z obu stron Oceanu. Na ekranie zobaczymy m.in. Gillian Anderson, Alana Cumminga, Christophera Lee, Charlotte Rampling, Stellana Skarsgårda, Heather Graham oraz Amandę Seyfried (tuż po sukcesie w Mamma Mia!). Autorem muzyki do filmu jest Polak Janusz Podrazik.

Zaloguj się
Zamknij okno

Logowanie