Żabi książę rating wiekowy
1985 POL | 85 min.
Ten materiał może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich (mających ukończone 18 lat) a w szczególności treści drastyczne, wulgarne czy pokazujące przemoc.
Oglądanie tego materiału dopuszczalne jest jedynie dla osób, które ukończyły 18 lat i czynią to na własną odpowiedzialność.
Żabi książę
Angielka w Paryżu swingujących lat 60., czyli jak spotkać tego jednego wymarzonego? Jest początek lat 60. Angielska nastolatka Jenny po raz pierwszy w życiu opuszcza rodzinny dom. Wyjeżdża do Paryża, aby studiować w miejscowym college’u. Dziewczyna, oprócz chęci zdobywania wiedzy, marzy o przeżyciu prawdziwej miłości. Paryż i atmosfera studenckiej swobody oraz towarzyskich atrakcji udziela się również Jenny. Nastolatka wciągnięta zostaje w wir paryskiego życia i niebawem poznaje interesującego chłopaka. Czy będzie to właśnie ten jedyny, wymarzony? Błyskotliwa komedia romantyczna przekonuje staranną realizacją i trafioną obsadą aktorską. Szczególnie efektownie wypada Jane Snowden jako młodziutka, urodziwa Jenny. Twórcy zadbali o stronę wizualną, serwując malownicze zdjęcia Paryża, efektownie oddając rytm i klimat francuskiej metropolii. Zwracano uwagę na dialogi, które łącząc humor (często dość pikantny) i obserwacje natury obyczajowej wiarygodnie oddają klimat lat 60., atmosferę dojrzewania i wchodzenia w dorosłe życie nowego pokolenia. Żabi książę to blisko dziewięćdziesiąt minut bezpretensjonalnej rozrywki.

Zaloguj się
Zamknij okno

Logowanie