Swing rating wiekowy
2003 USA | 83 min.
Ten materiał może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich (mających ukończone 18 lat) a w szczególności treści drastyczne, wulgarne czy pokazujące przemoc.

Oglądanie tego materiału dopuszczalne jest jedynie dla osób, które ukończyły 18 lat i czynią to na własną odpowiedzialność.
Swing
Pomiędzy obowiązkiem, miłością i muzyką. Anthony marzy o byciu muzykiem, tak jak dziadek, ale George, jego ojciec, pragnie, by chłopak przejął rodzinny sklep. Pewnego dnia Anthony trafia do tajnego klubu muzycznego. Tam poznaje tajemniczą Christine, która staje się jego przewodniczką po krainie swingu. W tym zatrzymanym w czasie miejscu pojawia się też urocza Tina. Czy Anthony znajdzie siłę, by zawalczyć o miłość i marzenia? Urodzony w Buenos Aires Martin Guigui to prawdziwy człowiek renesansu – reżyser, scenarzysta, producent, kompozytor, aktor. Swing jest filmem w jego reżyserii, choć na podstawie scenariusza Mary Keil. Akcja toczy się współcześnie, ale stworzony klimat jest na wskroś niewspółczesny. Dwudziestoparoletni bohater marzy o karierze muzycznej i boryka się z oczekiwaniami ojca dalekimi od artystycznych aspiracji. Wentylem dla jego emocji oraz siłą napędową do realizowania marzeń okazuje się swing – kierunek muzyki jazzowej powstały pod koniec lat 30. Autorzy zgrabnie wpisują muzykę i taniec w stylistykę komedii romantycznej. Bohatera w świat swingu wprowadza fascynująca, dojrzała kobieta, zaś taniec łączy go też z wymarzoną dziewczyną. Jednocześnie Anthony zmaga się z rozterkami młodego człowieka „tu i teraz”. W tę postać wcielił się Innis Casey. Jako Christine zobaczymy Jacqueline Bisset oraz Toma Skerritta jako George’a, Nagroda za reżyserię na Filmfest w Monachium.

Bogaty OD
Dostępne tylko dla Abonentów pakietu Bogatego.
KUP
Zamknij okno

Logowanie