• Duch neolitu

  2019 FRA / 52 min. Niezwykła historia z Alp, badana w laboratoriach w Niemczech i Kanadzie: jej pełne wyjaśnienie rzuci nowe światło na tzw. rewolucję neolityczną, która dała początek naszej cywilizacji.
  Duch neolitu Duch neolitu
 • Gaudiopolis

  2019 FRA / 52 min. Budapeszt, rok 1945: luterański pastor Gabor Sztehlo opiekuje się grupą sierot. Pewnego dnia proponuje im stworzenie własnej, małej demokracji...
  Gaudiopolis Gaudiopolis
 • Hannibal: nowe dowody

  2018 USA / 46 min. Hannibal, jeden z najsłynniejszych wodzów w historii, pokonał Alpy w zaledwie 16 dni, aby zaatakować Rzym. Zespół ekspertów wyjaśnia, jak armia Hannibala mogła tego dokonać.
  Hannibal: nowe dowody Hannibal: nowe dowody
 • II wojna światowa na haju

  2018 USA / 55 min. Historyk James Holland bada, w jaki sposób używanie amfetaminy wpływało na przebieg II wojny światowej i dało początek 'pierwszemu w historii farmakologicznemu wyścigowi zbrojeń'.
  II wojna światowa na haju II wojna światowa na haju
 • Kobiety, które walczyły z Hitlerem

  2019 FRA / 52 min. Libertas Schulze-Boysen, Ruth Andreas-Friedrich czy Sophie Scholl to tylko niektóre kobiety walczące z III Rzeszą. Po 1945 r. na długo o nich zapomniano. Ten program przypomina ich bohaterskie dzieje.
  Kobiety, które walczyły z Hitlerem Kobiety, które walczyły z Hitlerem
 • Kości z Patagonii

  2015 USA / 54 min. W roku 2015 minęło 150 lat od czasu, kiedy przybysze z Walii osiedlili się w Patagonii. Znalezione niedawno kości mogą należeć do pierwszych walijskich kobiet, które zmarły na tych terenach.
  Kości z Patagonii Kości z Patagonii
 • Nadprzyrodzone plany nazistów, odc. 1

  2017 AUS / 44 min. Czołowi niemieccy naukowcy mieli odnaleźć pogańską armię; Trzecia Rzesza stała się zakładnikiem wizji szalonego jasnowidza, który wierzył, że jest Bogiem, i spędzał czas na rozmowach ze skałami.
  Nadprzyrodzone plany nazistów, odc. 1 Nadprzyrodzone plany nazistów, odc. 1
 • Nadprzyrodzone plany nazistów, odc. 2

  2017 AUS / 44 min. Hitler nakazuje stworzenie nowego, niemieckiego Kościoła, odrzucając teologię judeo-chrześcijańską; Führer próbuje porwać papieża Piusa XII, a papież przyłącza się do spisku na życie Hitlera.
  Nadprzyrodzone plany nazistów, odc. 2 Nadprzyrodzone plany nazistów, odc. 2
 • Ostatnia podróż wikingów, odc. 1

  2019 DNK / 50 min. Wielu ludzi uważa, że wikingowie byli brutalnymi szabrownikami. Przyjrzyjmy się, kim naprawdę byli ci podejmujący dalekie wyprawy wojownicy i dlaczego opuścili Skandynawię, aby stać się piratami.
  Ostatnia podróż wikingów, odc. 1 Ostatnia podróż wikingów, odc. 1
 • Ostatnia podróż wikingów, odc. 2

  2019 DNK / 50 min. Wikingowie atakują imperium Franków i napotykają na zupełnie inny rodzaj oporu. Król Franków, Karol I Wielki, nie ma zamiaru oddać ziem należących do chrześcijan ziem poganom i piratom.
  Ostatnia podróż wikingów, odc. 2 Ostatnia podróż wikingów, odc. 2
 • Tajemnice Sakkary

  2020 FRA / 52 min. Starożytny Egipt ze swoimi tajemnicami nadal nas fascynuje. Po raz pierwszy od 90 lat uczestnicy międzynarodowej misji archeologicznej w Sakkarze otwierają i badają grobowiec faraona Pepiego II.
  Tajemnice Sakkary Tajemnice Sakkary
 • Tajemnice templariuszy

  2019 CZE / 50 min. Templariusze byli zakonem rycerskim w ramach tradycji rycerstwa średniowiecznego, ale powstanie i upadek zakonu wiąże się z kilkoma niewyjaśnionymi tajemnicami i zagadkami.
  Tajemnice templariuszy Tajemnice templariuszy
 • Ten drugi Göring: podzieleni bracia

  2020 FRA / 51 min. Albert Göring, brat Hermanna Göringa — jednego z największych zbrodniarzy wojennych — pomagał ofiarom nazistowskich prześladowań. Okazuje się, że nazistowski szatan miał brata-anioła...
  Ten drugi Göring: podzieleni bracia Ten drugi Göring: podzieleni bracia
 • Wieczne Pompeje

  2019 DEU / 52 min. Zniszczenie Pompejów to jedna z najbardziej znanych katastrof w historii. Dokument ukazuje, jakie były następstwa tych wydarzeń — od odbudowy zniszczonych regionów po kryzys rządów cesarza Tytusa.
  Wieczne Pompeje Wieczne Pompeje
 • Wojenne fabryki

  2020 GBR / 44 min. Historia odkrycia i eksploatacji pól naftowych w Baku na rosyjskim Kaukazie zmusiła Stalina i Hitlera do decydującej bitwy pod Stalingradem.
  Wojenne fabryki Wojenne fabryki
 • Zagadka kości: rewolucja płci

  2019 DEU / 52 min. Przez wieki uznawano, że mężczyzna — łowca — był żywicielem rodziny, a tym samym od początku historii ludzkości stał na szczycie drabiny społecznej. Dziś naukowcy nie są już tego pewni.
  Zagadka kości: rewolucja płci Zagadka kości: rewolucja płci
 • Zaginiona armia wikingów

  2019 USA / 47 min. Czterdzieści lat temu w pewnej angielskiej wiosce odkryto zbiorową mogiłę. Nie wiadomo, kto był w niej pochowany, ale bioarcheolog Cat Jarman sądzi, że kości należały do członków Wielkiej Armii Pogan.
  Zaginiona armia wikingów Zaginiona armia wikingów
 • Zapomniane taśmy wideo z nazistowskich Niemiec, odc. 1

  2019 GBR / 50 min. Amatorskie filmy z linii frontu i opowieści cywilów ukazują z nowej perspektywy życie w przedwojennych Niemczech i w pierwszych dniach wojny. Kontrola nazistów jest wszechobecna, a antysemityzm jawny.
  Zapomniane taśmy wideo z nazistowskich Niemiec, odc. 1 Zapomniane taśmy wideo z nazistowskich Niemiec, odc. 1
 • Zapomniane taśmy wideo z nazistowskich Niemiec, odc. 2

  2019 GBR / 50 min. Amatorskie filmy z linii frontu i opowieści cywilów ukazują z nowej perspektywy życie i potworności w Niemczech i na okupowanych terenach. Władza Hitlera już powoli słabnie...
  Zapomniane taśmy wideo z nazistowskich Niemiec, odc. 2 Zapomniane taśmy wideo z nazistowskich Niemiec, odc. 2
wróć na górę
Zamknij okno

Logowanie