• Kości z Patagonii

  2015 USA / 54 min. W roku 2015 minęło 150 lat od czasu, kiedy przybysze z Walii osiedlili się w Patagonii. Znalezione niedawno kości mogą należeć do pierwszych walijskich kobiet, które zmarły na tych terenach.
  Kości z Patagonii Kości z Patagonii
 • Nadprzyrodzone plany nazistów, odc. 1

  2017 AUS / 44 min. Czołowi niemieccy naukowcy mieli odnaleźć pogańską armię; Trzecia Rzesza stała się zakładnikiem wizji szalonego jasnowidza, który wierzył, że jest Bogiem, i spędzał czas na rozmowach ze skałami.
  Nadprzyrodzone plany nazistów, odc. 1 Nadprzyrodzone plany nazistów, odc. 1
 • Nadprzyrodzone plany nazistów, odc. 2

  2017 AUS / 44 min. Hitler nakazuje stworzenie nowego, niemieckiego Kościoła, odrzucając teologię judeo-chrześcijańską; Führer próbuje porwać papieża Piusa XII, a papież przyłącza się do spisku na życie Hitlera.
  Nadprzyrodzone plany nazistów, odc. 2 Nadprzyrodzone plany nazistów, odc. 2
 • Ostatni szach perski

  2019 DEU / 52 min. Co z dziedzictwa ostatniego szacha Iranu, Mohammada Rezy Pahlawiego, przetrwało rewolucję islamską? Film analizuje społeczne, polityczne, ekonomiczne i religijne realia jego czasów.
  Ostatni szach perski Ostatni szach perski
 • Ostatnia podróż wikingów, odc. 1

  2019 DNK / 50 min. Wielu ludzi uważa, że wikingowie byli brutalnymi szabrownikami. Przyjrzyjmy się, kim naprawdę byli ci podejmujący dalekie wyprawy wojownicy i dlaczego opuścili Skandynawię, aby stać się piratami.
  Ostatnia podróż wikingów, odc. 1 Ostatnia podróż wikingów, odc. 1
 • Ostatnia podróż wikingów, odc. 2

  2019 DNK / 50 min. Wikingowie atakują imperium Franków i napotykają na zupełnie inny rodzaj oporu. Król Franków, Karol I Wielki, nie ma zamiaru oddać ziem należących do chrześcijan ziem poganom i piratom.
  Ostatnia podróż wikingów, odc. 2 Ostatnia podróż wikingów, odc. 2
 • Rodzina królewska: listy

  2019 GBR / 47 min. Jerzy V zmienił nazwisko brytyjskiej rodziny królewskiej z Sachsen-Coburg-Gotha na Windsor, a piątkę swoich dzieci wykorzystał, aby zauroczyć społeczeństwo.
  Rodzina królewska: listy Rodzina królewska: listy
 • Śladami Attyli, władcy Hunów, odc. 1

  2020 FRA / 42 min. Od 2014 r. archeolodzy prowadzą wykopaliska w Kazachstanie. Czy znalezione tam przedmioty i artefakty pomogą lepiej poznać dzieje Hunów i ich wodza Attyli?
  Śladami Attyli, władcy Hunów, odc. 1 Śladami Attyli, władcy Hunów, odc. 1
 • Śladami Attyli, władcy Hunów, odc. 2

  2020 FRA / 42 min. Od 2014 r. archeolodzy prowadzą wykopaliska w Kazachstanie. Czy znalezione tam przedmioty i artefakty pomogą lepiej poznać dzieje Hunów i ich wodza Attyli?
  Śladami Attyli, władcy Hunów, odc. 2 Śladami Attyli, władcy Hunów, odc. 2
 • Tajemnice Sakkary

  2020 FRA / 52 min. Starożytny Egipt ze swoimi tajemnicami nadal nas fascynuje. Po raz pierwszy od 90 lat uczestnicy międzynarodowej misji archeologicznej w Sakkarze otwierają i badają grobowiec faraona Pepiego II.
  Tajemnice Sakkary Tajemnice Sakkary
 • Tajemnice templariuszy

  2019 CZE / 50 min. Templariusze byli zakonem rycerskim w ramach tradycji rycerstwa średniowiecznego, ale powstanie i upadek zakonu wiąże się z kilkoma niewyjaśnionymi tajemnicami i zagadkami.
  Tajemnice templariuszy Tajemnice templariuszy
 • Zaginione piramidy Egiptu

  2020 USA / 47 min. Na pustyni na północy Egiptu dokonano zadziwiającego odkrycia: znaleziono piramidę z zapieczętowaną komorą grobową. Zawartość komory została naruszona, choć nie ma żadnych śladów wejścia...
  Zaginione piramidy Egiptu Zaginione piramidy Egiptu
 • Zakazana historia

  2020 GBR / 44 min. Podobno japońskie wojska wycofujące się z Filipin pod koniec II wojny światowej zakopały tu skarb: starożytne artefakty, dzieła sztuki i złote sztabki.
  Zakazana historia Zakazana historia
 • Zapomniane taśmy wideo z nazistowskich Niemiec, odc. 1

  2019 GBR / 50 min. Amatorskie filmy z linii frontu i opowieści cywilów ukazują z nowej perspektywy życie w przedwojennych Niemczech i w pierwszych dniach wojny. Kontrola nazistów jest wszechobecna, a antysemityzm jawny.
  Zapomniane taśmy wideo z nazistowskich Niemiec, odc. 1 Zapomniane taśmy wideo z nazistowskich Niemiec, odc. 1
 • Zapomniane taśmy wideo z nazistowskich Niemiec, odc. 2

  2019 GBR / 50 min. Amatorskie filmy z linii frontu i opowieści cywilów ukazują z nowej perspektywy życie i potworności w Niemczech i na okupowanych terenach. Władza Hitlera już powoli słabnie...
  Zapomniane taśmy wideo z nazistowskich Niemiec, odc. 2 Zapomniane taśmy wideo z nazistowskich Niemiec, odc. 2
wróć na górę
Zamknij okno

Logowanie