• 101 wynalazków, które zmieniły świat

  2012 USA / 60 min. Wszyscy wiemy, że potrzeba jest matką wynalazków, a te w efekcie zmieniają świat. By pokonać ciemność człowiek wymyślił świecę. By umożliwić sobie szybki kontakt z innymi, stworzył telefon.
  101 wynalazków, które zmieniły świat 101 wynalazków, które zmieniły świat
 • Apokalipsa: Koniec świata: Droga do Babilonu

  2014 USA / 60 min. Co gdyby przepowiadana w Księdze Objawienia apokalipsa zaczęła się realizować już dzisiaj?
  Apokalipsa: Koniec świata: Droga do Babilonu Apokalipsa: Koniec świata: Droga do Babilonu
 • Apokalipsa: Koniec świata: Dźwięk trąb

  2014 USA / 60 min. Co gdyby przepowiadana w Księdze Objawienia apokalipsa zaczęła się realizować już dzisiaj?
  Apokalipsa: Koniec świata: Dźwięk trąb Apokalipsa: Koniec świata: Dźwięk trąb
 • Ewolucja: sztuka przetrwania: Jad

  2019 USA / 60 min. Jad, najbardziej zabójcza ze wszystkich broni znanych w królestwie zwierząt, ewoluował u tak różnych gatunków jak meduzy, owady, węże, a nawet ssaki. Zmiany te następowały niezależnie od siebie.
  Ewolucja: sztuka przetrwania: Jad Ewolucja: sztuka przetrwania: Jad
 • Ewolucja: sztuka przetrwania: Komunikacja

  2019 USA / 60 min. Odcinek poświęcony jednemu z kluczowych narzędzi potrzebnych do przetrwania - komunikacji. Od sposobów porozumiewania między bakteriami, zdolnymi pokonać istoty milion razy większe od siebie, aż po zaawansowane technologie stosowane pr…
  Ewolucja: sztuka przetrwania: Komunikacja Ewolucja: sztuka przetrwania: Komunikacja
 • Ewolucja: sztuka przetrwania: Kształt

  2019 USA / 60 min. Program pokazuje jak powstała w procesie ewolucji, nawet niewielka zmiana kształtu zwierząt, może wpłynąć na ich zdolność przetrwania.
  Ewolucja: sztuka przetrwania: Kształt Ewolucja: sztuka przetrwania: Kształt
 • Ewolucja: sztuka przetrwania: Lot

  2019 USA / 60 min. Skąd się wzięły latające stworzenia i jak wyglądała ich ewolucja? Od pierwszych kręgowców, które wzbiły się w powietrze po zwierzęta, które zostały panami przestworzy.
  Ewolucja: sztuka przetrwania: Lot Ewolucja: sztuka przetrwania: Lot
 • Ewolucja: sztuka przetrwania: Oczy

  2019 USA / 60 min. Skóra stanowi 16% wagi człowieka i jest największym organem. Od delikatnej membrany pokrywającej wczesne formy życia po grubą skórę zwierząt. Jak wygląda historia jej ewolucji?
  Ewolucja: sztuka przetrwania: Oczy Ewolucja: sztuka przetrwania: Oczy
 • Ewolucja: sztuka przetrwania: Seks

  2019 USA / 60 min. Zbadamy różne oblicza seksu i zastanowimy się, jak ten może zmienić się w przyszłości. Czy jesteśmy w stanie przekroczyć wynikające z niego ograniczenia? Czy nadejdzie czas, w którym zaczniemy kontrolować ewolucję poprzez inżynierię ge…
  Ewolucja: sztuka przetrwania: Seks Ewolucja: sztuka przetrwania: Seks
 • Ewolucja: sztuka przetrwania: Skóra

  2019 USA / 60 min. Przetrwanie to nie tylko kwestia siły woli. Przydają się również wnętrzności! To dzięki nim możemy trawić pożywienie, zamieniając je w energię potrzebną, by przeżyć. Jaka jest geneza tych procesów?
  Ewolucja: sztuka przetrwania: Skóra Ewolucja: sztuka przetrwania: Skóra
 • Ewolucja: sztuka przetrwania: Szczęki

  2019 USA / 60 min. Serial dokumentalny poświęcony ewolucji. 95% żyjących gatunków jest wyposażone w oczy, choć te przybierają różne formy. Jak zmieniał się narząd wzroku przez tysiąclecia?
  Ewolucja: sztuka przetrwania: Szczęki Ewolucja: sztuka przetrwania: Szczęki
 • Ewolucja: sztuka przetrwania: Szybkość

  2019 USA / 60 min. Serial dokumentalny poświęcony ewolucji. 95% żyjących gatunków jest wyposażone w oczy, choć te przybierają różne formy. Jak zmieniał się narząd wzroku przez tysiąclecia?
  Ewolucja: sztuka przetrwania: Szybkość Ewolucja: sztuka przetrwania: Szybkość
 • Ewolucja: sztuka przetrwania: Wielkość

  2019 USA / 60 min. Od mikroskopijnych bakterii po płetwala błękitnego - walka o przetrwanie sprawiła, że niektóre zwierzęta w wyniku ewolucji stały się małe, a inne - ogromne.
  Ewolucja: sztuka przetrwania: Wielkość Ewolucja: sztuka przetrwania: Wielkość
 • Ewolucja: sztuka przetrwania: Wnętrzności

  2019 USA / 60 min. Para mocnych szczęk to narzędzie przetrwania. Od krokodyli po lwy – w jaki sposób rozwijała się ta śmiercionośna broń?
  Ewolucja: sztuka przetrwania: Wnętrzności Ewolucja: sztuka przetrwania: Wnętrzności
 • Jak powstała Ziemia: Alpy

  2009 USA / 60 min. Spanning seven countries and providing essential water to millions, the Alps are Europe's most important landmark. But how did marine fossils get here, over 2km above sea level?
  Jak powstała Ziemia: Alpy Jak powstała Ziemia: Alpy
 • Jak powstała Ziemia: Asteroidy

  2009 USA / 60 min. Te spadające z kosmosu olbrzymie głazy wielkości góry przez tysiąclecia powodowały śmierć i zniszczenia, ale jednocześnie przyniosły nam ogromne bogactwa, a być może i samo życie.
  Jak powstała Ziemia: Asteroidy Jak powstała Ziemia: Asteroidy
 • Jak powstała Ziemia: Hawaje

  2009 USA / 60 min. Pochodzenie odległych hawajskich wysp od pokoleń pozostaje zagadką.
  Jak powstała Ziemia: Hawaje Jak powstała Ziemia: Hawaje
 • Jak powstała Ziemia: Iceland

  2009 USA / 60 min. Islandia to budząca grozę, największa wyspa wulkaniczna na świecie. W przeszłości erupcje jej wulkanów wpływały na klimat, wywoływały chaos i zniszczenia na całej planecie. Taka sytuacja może się powtórzyć.
  Jak powstała Ziemia: Iceland Jak powstała Ziemia: Iceland
 • Jak powstała Ziemia: Krakatau

  2009 USA / 60 min. Podczas wybuchu Krakatau poziom natężenia dźwięku należał do najwyższych w historii. Co doprowadziło do tak niezwykłego zjawiska i jakie skutki ono wywołało?
  Jak powstała Ziemia: Krakatau Jak powstała Ziemia: Krakatau
 • Jak powstała Ziemia: Loch Ness

  2009 USA / 60 min. Do powstania tego niezwykłego kompleksu zbiorników wodnych przyczyniły się gwałtowne zmiany geologiczne. Ujawniamy tajemnice najsłynniejszego szkockiego jeziora.
  Jak powstała Ziemia: Loch Ness Jak powstała Ziemia: Loch Ness
 • Jak powstała Ziemia: Najgłębsze miejsce na ziemi

  2009 USA / 60 min. Rów Mariański to najgłębsze miejsce na ziemi. Badania morskiej otchłani odpowiedzą na pytanie jak doszło do powstania tak potężnej rozpadliny w skorupie ziemskiej.
  Jak powstała Ziemia: Najgłębsze miejsce na ziemi Jak powstała Ziemia: Najgłębsze miejsce na ziemi
 • Jak powstała Ziemia: Najsuchsze miejsce na Ziemi

  2009 USA / 60 min. Pustynia Atakama to najbardziej suche miejsce na Ziemi. W niektórych rejonach deszcz nie spadł od kiedy zaczęto prowadzić pomiary. Gleba jest tak wysuszona, że tereny te wykorzystuje się do testowania pojazdów przeznaczonych do eksplor…
  Jak powstała Ziemia: Najsuchsze miejsce na Ziemi Jak powstała Ziemia: Najsuchsze miejsce na Ziemi
 • Jak powstała Ziemia: Nowy Jork

  2009 USA / 60 min. Nowy Jork to jedno z miejsc niemal absolutnie zdominowanych przez konstrukcje wzniesione ludzkimi rękami. Ale wszystkim - od wysokości wieżowców po położenie portów - rządzą niesamowite siły.
  Jak powstała Ziemia: Nowy Jork Jak powstała Ziemia: Nowy Jork
 • Jak powstała Ziemia: Wielkie Jeziora

  2009 USA / 60 min. Naszą planetę zrodziły kataklizmy. W tym odcinku specjaliści przybliżają widzom fascynującą historię powstania Wielkich Jezior.
  Jak powstała Ziemia: Wielkie Jeziora Jak powstała Ziemia: Wielkie Jeziora
 • Jak powstała Ziemia: Yellowstone

  2009 USA / 60 min. Próbując wyjaśnić fizykę takich atrakcji Yellowstone jak gejzer Old Faithful, geolodzy odkryli z przerażeniem, że cały ten park narodowy to jeden olbrzymi wulkan, który musi w końcu wybuchnąć.
  Jak powstała Ziemia: Yellowstone Jak powstała Ziemia: Yellowstone
 • Katastrofa klimatyczna: koniec cywilizacji

  2017 USA / 60 min. Średnia temperatura Ziemi z każdym rokiem rośnie i eksperci przestrzegają, że zbliżamy się do niebezpiecznego punktu - dwóch stopni Celsjusza powyżej normy. Osiągnięcie tego poziomu wywoła serię kataklizmów, które zniszczą Amerykę i św…
  Katastrofa klimatyczna: koniec cywilizacji Katastrofa klimatyczna: koniec cywilizacji
 • Starożytność: 10 naj...: Dyktatorzy absolutni

  2016 USA / 60 min. Chciwość, ludobójstwo, morderstwo – przywódcy pokroju Juliusza Cezara, Czyngis-chana, Atylli czy Kleopatry zrobiliby wszystko, aby ich imiona przeszły do historii. Kto z nich zyska miano największego dyktatora świata starożytnego?…
  Starożytność: 10 naj...: Dyktatorzy absolutni Starożytność: 10 naj...: Dyktatorzy absolutni
 • Starożytność: 10 naj...: Najbardziej zabójcze bronie

  2016 USA / 60 min. Od starożytnego pierwowzoru napalmu, czyli ognia greckiego, po broń, która pomogła Mongołom stworzyć największe imperium czasów starożytnych – łuk kompozytowy. Która z tych zabójczych broni zyska miano rewolucyjnej?
  Starożytność: 10 naj...: Najbardziej zabójcze bronie Starożytność: 10 naj...: Najbardziej zabójcze bronie
 • Starożytność: 10 naj...: Największe hity Rzymu

  2016 USA / 60 min. Cywilizacja Rzymian ukształtowała świat, jaki znamy, tworząc niezwykle złożoną jak na tamte czasy technologię. Który z dziesięciu największych wynalazków Rzymian okaże się najważniejszy?
  Starożytność: 10 naj...: Największe hity Rzymu Starożytność: 10 naj...: Największe hity Rzymu
 • Starożytność: 10 naj...: Największe metropolie starożytności

  2016 USA / 60 min. Każde imperium ma swoją metropolię, która nim zarządza i kieruje ekspansją. Która starożytna metropolia, od wspaniałego Rzymu po niesamowite chińskie miasto Xi'an, zasługuje na laury najsławniejszej?
  Starożytność: 10 naj...: Największe metropolie starożytności Starożytność: 10 naj...: Największe metropolie starożytności
 • Starożytność: 10 naj...: Najwspanialsze zabytki starożytności

  2016 USA / 60 min. Welkie budowle starożytnego świata dowodzą nie tylko bogactwa, ale i potęgi. Które z wykopalisk archeologicznych, od zagadkowego Stonehenge po monumentalne świątynie Karnaku, zasługują na miano najwspanialszego pomnika starożytności?…
  Starożytność: 10 naj...: Najwspanialsze zabytki starożytności Starożytność: 10 naj...: Najwspanialsze zabytki starożytności
 • Starożytność: 10 naj...: Sekrety starożytnego Egiptu

  2016 USA / 60 min. Od zagadek Sfinksa po mumie i piramidy. Egipt to miejsce najgłośniejszych odkryć archeologicznych w historii. Jednak które z nich odcisnęło największe piętno na tym, w jaki sposób postrzegamy starożytny Egipt.
  Starożytność: 10 naj...: Sekrety starożytnego Egiptu Starożytność: 10 naj...: Sekrety starożytnego Egiptu
 • Starożytność: 10 naj...: Starożytne oblężenia

  2016 POL / 60 min. Wielkie imperia starożytności rodziły się z wojen, a przełomowe bitwy często przybierały formę oblężenia – od legendarnej wyprawy przeciwko Troi po upadek Rzymu. Które z tych oblężeń przyniosło najstraszliwsze skutki?
  Starożytność: 10 naj...: Starożytne oblężenia Starożytność: 10 naj...: Starożytne oblężenia
 • Starożytność: 10 naj...: Starożytne okręty

  2016 USA / 60 min. Już świat starożytny obfitował w wyrafinowane okręty, takie jak langskipy wikingów czy niesławne łodzie przyjemności Kaliguli. Statki te wyprzedzały swoją epokę o całe stulecia, jednak który z nich był najbardziej zaawansowany?…
  Starożytność: 10 naj...: Starożytne okręty Starożytność: 10 naj...: Starożytne okręty
 • Starożytność: 10 naj...: Starożytne tajemnice

  2016 USA / 60 min. Starożytne cywilizacje pozostawiły po sobie niesamowite osiągnięcia techniczne: maszynę liczącą, modele demonstrujące zasady latania i budowle z kamiennych bloków o wadze setek ton, transportowanych na odległość setek kilometrów.…
  Starożytność: 10 naj...: Starożytne tajemnice Starożytność: 10 naj...: Starożytne tajemnice
 • Starożytność: 10 naj...: Wynalazki starożytnych Greków

  2016 USA / 60 min. Starożytni Grecy wynaleźli filozofię, demokrację i... robotykę? Która z tych technologii, od „promieni śmierci” Archimedesa po automatyczne drzwi Herona, okaże się najbardziej zaawansowana?
  Starożytność: 10 naj...: Wynalazki starożytnych Greków Starożytność: 10 naj...: Wynalazki starożytnych Greków
 • Wszechświat: Zagadki starożytności: Gwiazda betlejemska

  2014 USA / 60 min. W tym odcinku analizujemy wysuwane od niemal dwudziestu wieków najróżniejsze teorie o meteorach, supernowych i kometach. Ale czy do ustalenia prawdy wystarczą koncepcje astronomów i astrologów?
  Wszechświat: Zagadki starożytności: Gwiazda betlejemska Wszechświat: Zagadki starożytności: Gwiazda betlejemska
 • Wszechświat: Zagadki starożytności: Kara z nieba

  2014 USA / 60 min. Sodoma i Gomora to dwa miasta, które w Biblii zostały spalone ogniem i siarką. Astronomowie, archeolodzy i bibliści próbują ustalić prawdę, jaka kryje się za tym mitem.
  Wszechświat: Zagadki starożytności: Kara z nieba Wszechświat: Zagadki starożytności: Kara z nieba
 • Wszechświat: Zagadki starożytności: Obce światy

  2015 USA / 60 min. Dzięki nowym technologiom w ostatnich latach nagle ujrzeliśmy tysiące odległych planet. Niektórzy uważają, że lada moment znajdziemy odpowiedź na odwieczne pytanie o to, czy jesteśmy sami we Wszechświecie.
  Wszechświat: Zagadki starożytności: Obce światy Wszechświat: Zagadki starożytności: Obce światy
 • Wszechświat: Zagadki starożytności: Oko Boga

  2015 USA / 60 min. Jakie kształty i wzory mają obserwowane planety i galaktyki i powstała taka, a nie inna forma samego Wszechświata.
  Wszechświat: Zagadki starożytności: Oko Boga Wszechświat: Zagadki starożytności: Oko Boga
 • Wszechświat: Zagadki starożytności: Piramidy

  2014 USA / 60 min. Wielkie Piramidy w Gizie od wieków zadziwiają astronomów i archeologów. Znani egiptolodzy, astronomowie i inżynierowie wspólnymi siłami próbują rozwiązać niektóre z tajemnic tych monumentalnych budowli.
  Wszechświat: Zagadki starożytności: Piramidy Wszechświat: Zagadki starożytności: Piramidy
 • Wszechświat: Zagadki starożytności: Przewidzieć przyszłość

  2015 USA / 60 min. Wielu uważa, że ruch Słońca, Księżyca i planet określa naszą przyszłość. Ale czy istnieją dowody na to, że śledząc zjawiska astronomiczne, naprawdę można przewidzieć, co się z nami stanie?
  Wszechświat: Zagadki starożytności: Przewidzieć przyszłość Wszechświat: Zagadki starożytności: Przewidzieć przyszłość
 • Wszechświat: Zagadki starożytności: Rzymscy inżynierowie

  2015 USA / 60 min. Czy zabytki Rzymu mają ukryte związki ze Słońcem? Odsłaniamy ostatnie wielkie tajemnice największego imperium starożytnego świata. Odpowiedzi poszukamy w starożytnych ruinach i wśród gwiazd.
  Wszechświat: Zagadki starożytności: Rzymscy inżynierowie Wszechświat: Zagadki starożytności: Rzymscy inżynierowie
 • Wszechświat: Zagadki starożytności: Stonehenge

  2014 USA / 60 min. W tym odcinku przyglądamy się Stonehenge – prehistorycznemu obserwatorium astronomicznemu, w którym starożytni kapłanii zapewne śledzili skomplikowane ruchy Słońca i Księżyca, odkrywając nieznane nigdzie indziej tajemnice nieba.…
  Wszechświat: Zagadki starożytności: Stonehenge Wszechświat: Zagadki starożytności: Stonehenge
 • Wszechświat: Zagadki starożytności: Wizje apokalipsy

  2015 USA / 60 min. Wiele starożytnych cywilizacji przepowiadało koniec świata, ale czy którakolwiek z nich mogła być bliska prawdy? I ile nas dzieli od rzeczywistego końca?
  Wszechświat: Zagadki starożytności: Wizje apokalipsy Wszechświat: Zagadki starożytności: Wizje apokalipsy
 • Wszechświat: Zagadki starożytności: Zwiastuny zagłady

  2015 USA / 60 min. Zjawiska astronomiczne niegdyś uważano za zwiastuny nieszczęść. Czym dokładnie były? I czy którekolwiek z nich wpłynęło na historię świata?
  Wszechświat: Zagadki starożytności: Zwiastuny zagłady Wszechświat: Zagadki starożytności: Zwiastuny zagłady
 • Ziemia na celowniku

  2019 USA / 60 min. Eksplozje elektromagnetyczne, katastrofalne w skutkach zmiany klimatu, tajemnicze choroby - wszystko to zagraża naszej planecie. Czy największym zmartwieniem ludzkości są klęski żywiołowe?
  Ziemia na celowniku Ziemia na celowniku
 • Życie po zagładzie ludzi: Wody śmierci

  2009 USA / 60 min. Woda daje życie, ale potrafi je również niszczyć... Kiedy Nowy Orlean zaleją deszcze, a w miejskim akwarium zabraknie prądu, tysiące zwierząt czeka zagłada.
  Życie po zagładzie ludzi: Wody śmierci Życie po zagładzie ludzi: Wody śmierci
wróć na górę
Zamknij okno

Logowanie