• Bestia z bagien: Przebudzenie

  2013 USA / 60 min. Mrożące krew w żyłach doniesienia, zeznania świadków i wywiady są tłem niezwykłego polowania na potwora terroryzującego mokradła Luizjany.
  Bestia z bagien: Przebudzenie Bestia z bagien: Przebudzenie
 • Bestia z bagien: Skowyt

  2013 USA / 60 min. Bestia napada na zwierzęta w okolicy, wywołując panikę wśród lokalnej ludności. Do ataków dochodzi coraz bliżej miasta. Za sprawą dziwnego wydarzenia Tammany musi walczyć o życie.
  Bestia z bagien: Skowyt Bestia z bagien: Skowyt
 • Bestia z bagien: Sterta kości

  2013 USA / 60 min. Na bagnach Luizjany zostają znalezione zwłoki jednego z mieszkańców okolicy i ludzie są coraz bardziej zaniepokojeni. Kiedy znika turysta, wybucha panika
  Bestia z bagien: Sterta kości Bestia z bagien: Sterta kości
 • Bestia z bagien: Żywe trupy

  2013 USA / 60 min. Szokujące wyniki autopsji mężczyzny sprawiają, że w ludziach odżywają dawne przesądy. Na bagnach dochodzi do zaginięcia dwóch chłopców.
  Bestia z bagien: Żywe trupy Bestia z bagien: Żywe trupy
 • Detektywi z pola bitwy: Wojna amerykańsko-meksykańska - Bitwa pod Palo Alto

  2018 USA / 60 min. 8 maja 1846 zmierzyły się ze sobą wojska meksykańskie i amerykańskie. Wynik potyczki miał przesądzić o losach Teksasu.
  Detektywi z pola bitwy: Wojna amerykańsko-meksykańska - Bitwa pod Palo Alto Detektywi z pola bitwy: Wojna amerykańsko-meksykańska - Bitwa pod Palo Alto
 • Detektywi z pola bitwy: Wojny z Indianami - Apacze

  2018 USA / 60 min. Historycy analizują przebieg dwóch ważnych bitew, by odkryć źródło sukcesów Apaczów na polach walki.
  Detektywi z pola bitwy: Wojny z Indianami - Apacze Detektywi z pola bitwy: Wojny z Indianami - Apacze
 • Podwodne złomowisko: Cursed Treasure

  2009 USA / 60 min. W serialu obserwujemy pracę rodziny Bisso, która trudni się wydobywaniem niebezpiecznych konstrukcji i przedmiotów z morskich głębin. Wieloletnie doświadczenie uczyniło z niej ekspertów w tej trudnej i odpowiedzialnej dziedzinie.…
  Podwodne złomowisko: Cursed Treasure Podwodne złomowisko: Cursed Treasure
 • Podwodne złomowisko: Final Battle

  2009 USA / 60 min. W serialu obserwujemy pracę rodziny Bisso, która trudni się wydobywaniem niebezpiecznych konstrukcji i przedmiotów z morskich głębin. Wieloletnie doświadczenie uczyniło z niej ekspertów w tej trudnej i odpowiedzialnej dziedzinie.…
  Podwodne złomowisko: Final Battle Podwodne złomowisko: Final Battle
 • Starożytność: 10 naj...: Dyktatorzy absolutni

  2016 USA / 60 min. Chciwość, ludobójstwo, morderstwo – przywódcy pokroju Juliusza Cezara, Czyngis-chana, Atylli czy Kleopatry zrobiliby wszystko, aby ich imiona przeszły do historii. Kto z nich zyska miano największego dyktatora świata starożytnego?…
  Starożytność: 10 naj...: Dyktatorzy absolutni Starożytność: 10 naj...: Dyktatorzy absolutni
 • Starożytność: 10 naj...: Najbardziej zabójcze bronie

  2016 USA / 60 min. Od starożytnego pierwowzoru napalmu, czyli ognia greckiego, po broń, która pomogła Mongołom stworzyć największe imperium czasów starożytnych – łuk kompozytowy. Która z tych zabójczych broni zyska miano rewolucyjnej?
  Starożytność: 10 naj...: Najbardziej zabójcze bronie Starożytność: 10 naj...: Najbardziej zabójcze bronie
 • Starożytność: 10 naj...: Największe hity Rzymu

  2016 USA / 60 min. Cywilizacja Rzymian ukształtowała świat, jaki znamy, tworząc niezwykle złożoną jak na tamte czasy technologię. Który z dziesięciu największych wynalazków Rzymian okaże się najważniejszy?
  Starożytność: 10 naj...: Największe hity Rzymu Starożytność: 10 naj...: Największe hity Rzymu
 • Starożytność: 10 naj...: Największe metropolie starożytności

  2016 USA / 60 min. Każde imperium ma swoją metropolię, która nim zarządza i kieruje ekspansją. Która starożytna metropolia, od wspaniałego Rzymu po niesamowite chińskie miasto Xi'an, zasługuje na laury najsławniejszej?
  Starożytność: 10 naj...: Największe metropolie starożytności Starożytność: 10 naj...: Największe metropolie starożytności
 • Starożytność: 10 naj...: Najwspanialsze zabytki starożytności

  2016 USA / 60 min. Welkie budowle starożytnego świata dowodzą nie tylko bogactwa, ale i potęgi. Które z wykopalisk archeologicznych, od zagadkowego Stonehenge po monumentalne świątynie Karnaku, zasługują na miano najwspanialszego pomnika starożytności?…
  Starożytność: 10 naj...: Najwspanialsze zabytki starożytności Starożytność: 10 naj...: Najwspanialsze zabytki starożytności
 • Starożytność: 10 naj...: Sekrety starożytnego Egiptu

  2016 USA / 60 min. Od zagadek Sfinksa po mumie i piramidy. Egipt to miejsce najgłośniejszych odkryć archeologicznych w historii. Jednak które z nich odcisnęło największe piętno na tym, w jaki sposób postrzegamy starożytny Egipt.
  Starożytność: 10 naj...: Sekrety starożytnego Egiptu Starożytność: 10 naj...: Sekrety starożytnego Egiptu
 • Starożytność: 10 naj...: Starożytne oblężenia

  2016 POL / 60 min. Wielkie imperia starożytności rodziły się z wojen, a przełomowe bitwy często przybierały formę oblężenia – od legendarnej wyprawy przeciwko Troi po upadek Rzymu. Które z tych oblężeń przyniosło najstraszliwsze skutki?
  Starożytność: 10 naj...: Starożytne oblężenia Starożytność: 10 naj...: Starożytne oblężenia
 • Starożytność: 10 naj...: Starożytne okręty

  2016 USA / 60 min. Już świat starożytny obfitował w wyrafinowane okręty, takie jak langskipy wikingów czy niesławne łodzie przyjemności Kaliguli. Statki te wyprzedzały swoją epokę o całe stulecia, jednak który z nich był najbardziej zaawansowany?…
  Starożytność: 10 naj...: Starożytne okręty Starożytność: 10 naj...: Starożytne okręty
 • Starożytność: 10 naj...: Starożytne tajemnice

  2016 USA / 60 min. Starożytne cywilizacje pozostawiły po sobie niesamowite osiągnięcia techniczne: maszynę liczącą, modele demonstrujące zasady latania i budowle z kamiennych bloków o wadze setek ton, transportowanych na odległość setek kilometrów.…
  Starożytność: 10 naj...: Starożytne tajemnice Starożytność: 10 naj...: Starożytne tajemnice
 • Starożytność: 10 naj...: Wynalazki starożytnych Greków

  2016 USA / 60 min. Starożytni Grecy wynaleźli filozofię, demokrację i... robotykę? Która z tych technologii, od „promieni śmierci” Archimedesa po automatyczne drzwi Herona, okaże się najbardziej zaawansowana?
  Starożytność: 10 naj...: Wynalazki starożytnych Greków Starożytność: 10 naj...: Wynalazki starożytnych Greków
 • Witamy w świecie spisków: 10 największych spisków wszechczasów

  2012 USA / 60 min. Ludzie będący u władzy mają swoje tajemnice i nie chcą, by prawda o nich wyszła na jaw.
  Witamy w świecie spisków: 10 największych spisków wszechczasów Witamy w świecie spisków: 10 największych spisków wszechczasów
 • Witamy w świecie spisków: Antychryst?

  2012 USA / 60 min. We wszystkich kulturach i religiach uważa się, że koniec świata poprzedzi nadejście Złego. Ale kim jest Antychryst? I czy możemy go powstrzymać?
  Witamy w świecie spisków: Antychryst? Witamy w świecie spisków: Antychryst?
 • Witamy w świecie spisków: Bunt maszyn

  2012 USA / 60 min. Jeśli rozwój technologii posunie się zbyt daleko i nastąpi zbyt szybko, może nadejść moment, w którym człowiek straci swoją dominującą pozycję w przyrodzie.
  Witamy w świecie spisków: Bunt maszyn Witamy w świecie spisków: Bunt maszyn
 • Witamy w świecie spisków: Gwiezdne wrota

  2012 USA / 60 min. Odkrywamy wejścia do tuneli czasoprzestrzennych oraz ich lokalizację na całym świecie. Dowiadujemy się też, kto próbuje je otworzyć i dlaczego.
  Witamy w świecie spisków: Gwiezdne wrota Witamy w świecie spisków: Gwiezdne wrota
 • Wszechświat: Zagadki starożytności: Gwiazda betlejemska

  2014 USA / 60 min. W tym odcinku analizujemy wysuwane od niemal dwudziestu wieków najróżniejsze teorie o meteorach, supernowych i kometach. Ale czy do ustalenia prawdy wystarczą koncepcje astronomów i astrologów?
  Wszechświat: Zagadki starożytności: Gwiazda betlejemska Wszechświat: Zagadki starożytności: Gwiazda betlejemska
 • Wszechświat: Zagadki starożytności: Kara z nieba

  2014 USA / 60 min. Sodoma i Gomora to dwa miasta, które w Biblii zostały spalone ogniem i siarką. Astronomowie, archeolodzy i bibliści próbują ustalić prawdę, jaka kryje się za tym mitem.
  Wszechświat: Zagadki starożytności: Kara z nieba Wszechświat: Zagadki starożytności: Kara z nieba
 • Wszechświat: Zagadki starożytności: Obce światy

  2015 USA / 60 min. Dzięki nowym technologiom w ostatnich latach nagle ujrzeliśmy tysiące odległych planet. Niektórzy uważają, że lada moment znajdziemy odpowiedź na odwieczne pytanie o to, czy jesteśmy sami we Wszechświecie.
  Wszechświat: Zagadki starożytności: Obce światy Wszechświat: Zagadki starożytności: Obce światy
 • Wszechświat: Zagadki starożytności: Oko Boga

  2015 USA / 60 min. Jakie kształty i wzory mają obserwowane planety i galaktyki i powstała taka, a nie inna forma samego Wszechświata.
  Wszechświat: Zagadki starożytności: Oko Boga Wszechświat: Zagadki starożytności: Oko Boga
 • Wszechświat: Zagadki starożytności: Piramidy

  2014 USA / 60 min. Wielkie Piramidy w Gizie od wieków zadziwiają astronomów i archeologów. Znani egiptolodzy, astronomowie i inżynierowie wspólnymi siłami próbują rozwiązać niektóre z tajemnic tych monumentalnych budowli.
  Wszechświat: Zagadki starożytności: Piramidy Wszechświat: Zagadki starożytności: Piramidy
 • Wszechświat: Zagadki starożytności: Przewidzieć przyszłość

  2015 USA / 60 min. Wielu uważa, że ruch Słońca, Księżyca i planet określa naszą przyszłość. Ale czy istnieją dowody na to, że śledząc zjawiska astronomiczne, naprawdę można przewidzieć, co się z nami stanie?
  Wszechświat: Zagadki starożytności: Przewidzieć przyszłość Wszechświat: Zagadki starożytności: Przewidzieć przyszłość
 • Wszechświat: Zagadki starożytności: Rzymscy inżynierowie

  2015 USA / 60 min. Czy zabytki Rzymu mają ukryte związki ze Słońcem? Odsłaniamy ostatnie wielkie tajemnice największego imperium starożytnego świata. Odpowiedzi poszukamy w starożytnych ruinach i wśród gwiazd.
  Wszechświat: Zagadki starożytności: Rzymscy inżynierowie Wszechświat: Zagadki starożytności: Rzymscy inżynierowie
 • Wszechświat: Zagadki starożytności: Stonehenge

  2014 USA / 60 min. W tym odcinku przyglądamy się Stonehenge – prehistorycznemu obserwatorium astronomicznemu, w którym starożytni kapłanii zapewne śledzili skomplikowane ruchy Słońca i Księżyca, odkrywając nieznane nigdzie indziej tajemnice nieba.…
  Wszechświat: Zagadki starożytności: Stonehenge Wszechświat: Zagadki starożytności: Stonehenge
 • Wszechświat: Zagadki starożytności: Wizje apokalipsy

  2015 USA / 60 min. Wiele starożytnych cywilizacji przepowiadało koniec świata, ale czy którakolwiek z nich mogła być bliska prawdy? I ile nas dzieli od rzeczywistego końca?
  Wszechświat: Zagadki starożytności: Wizje apokalipsy Wszechświat: Zagadki starożytności: Wizje apokalipsy
 • Wszechświat: Zagadki starożytności: Zwiastuny zagłady

  2015 USA / 60 min. Zjawiska astronomiczne niegdyś uważano za zwiastuny nieszczęść. Czym dokładnie były? I czy którekolwiek z nich wpłynęło na historię świata?
  Wszechświat: Zagadki starożytności: Zwiastuny zagłady Wszechświat: Zagadki starożytności: Zwiastuny zagłady
wróć na górę
Zamknij okno

Logowanie