• Jak działa wszechświat? 6, odc. 1

  2017 / 44 min. Odcinek pod tytułem: Dziwne życie planet karłowatych. Planety karłowate to najaktywniejsze miejsca Układu Słonecznego, od oceanów ciekłej wody na Plutonie po znikające wulkany na lodowatej planecie Ceres.
  Jak działa wszechświat? 6, odc. 1 Jak działa wszechświat? 6, odc. 1
 • Jak działa wszechświat? 6, odc. 2

  2017 / 42 min. Odcinek pod tytułem: Bliźniacze słońca - kosmiczne tajemnice. Większość systemów planetarnych w naszej galaktyce ma dwie gwiazdy, co prawdopodobnie pozwala na życie w kosmosie. Binarne układy gwiazd wprawiają w ruch cały świat.…
  Jak działa wszechświat? 6, odc. 2 Jak działa wszechświat? 6, odc. 2
 • Jak działa wszechświat? 6, odc. 3

  2017 / 44 min. Odcinek pod tytułem: Uran i Neptun: lodowe giganty. Z nowych badań wynika, że migracja planet pozasłonecznych mogła przyczynić się do powstania życia na Ziemi i chroni naszą planetę przed zagładą. Dlaczego te planety są tak ważne?…
  Jak działa wszechświat? 6, odc. 3 Jak działa wszechświat? 6, odc. 3
 • Jak działa wszechświat? 6, odc. 4

  2017 / 43 min. Odcinek pod tytułem: Tajemnica kwazarów. Kwazary to jedne z najjaśniejszych i najbardziej tajemniczych obiektów w przestrzeni kosmicznej. Jak one kształtują wszechświat i jak mogą przyczynić się do jego zniszczenia?
  Jak działa wszechświat? 6, odc. 4 Jak działa wszechświat? 6, odc. 4
 • Jak działa wszechświat? 6, odc. 5

  2017 / 43 min. Odcinek pod tytułem: Śmierć Drogi Mlecznej. Droga Mleczna umiera i naukowcy próbują odkryć, co zabija tę Galaktykę. Jednak aby poznać przyczyny tego tragicznego procesu, muszą zgłębić historię liczącą 13,6 miliardów lat.…
  Jak działa wszechświat? 6, odc. 5 Jak działa wszechświat? 6, odc. 5
 • Jak działa wszechświat? 6, odc. 6

  2017 / 44 min. Odcinek pod tytułem: Wojna z asteroidami. Kiedyś ataki asteroid na Ziemię wydawały się nieuniknione. Dziś naukowcy dysponują wiedzą, która pozwala zapobiegać tragicznym w skutkach zderzeniom naszej planety z planetoidami.
  Jak działa wszechświat? 6, odc. 6 Jak działa wszechświat? 6, odc. 6
 • Jak działa wszechświat? 6, odc. 7

  2017 / 43 min. Odcinek pod tytułem: Sekretna historia Merkurego. Sonda kosmiczna MESSENGER przez cztery lata przesyłała zdjęcia Merkurego. Czy ta położona najbliżej Słońca, najmniejsza planeta w Układzie Słonecznym może zagrażać życiu na Ziemi?…
  Jak działa wszechświat? 6, odc. 7 Jak działa wszechświat? 6, odc. 7
 • Jak działa wszechświat? 6, odc. 8

  2017 / 43 min. Odcinek pod tytułem: Mroczna historia Układu Słonecznego. Układ Słoneczny jest jedyny w swoim rodzaju w całej Drodze Mlecznej, ale kryje brutalną przeszłość. Naukowcy próbują zgłębić pełną tajemnic historię tego zespołu ciał niebieskic…
  Jak działa wszechświat? 6, odc. 8 Jak działa wszechświat? 6, odc. 8
 • Jak działa wszechświat? 6, odc. 9

  2017 / 43 min. Odcinek pod tytułem: Tajemnice czasoprzestrzeni. Kosmos nie jest tak pusty, jak mogłoby się wydawać. Kryje się w nim tajemnicza struktura zwaną czasoprzestrzenią. To niewidoczne pole rządzi naszym życiem na Ziemi.
  Jak działa wszechświat? 6, odc. 9 Jak działa wszechświat? 6, odc. 9
 • Jak działa wszechświat? 7, odc. 1

  2017 / 44 min. Gwiazdy neutronowe to agresywne zjawiska, które przeczą wszelkim prawom fizyki. Z najnowszych odkryć wynika, że swoją ogromną siłą potrafią niszczyć planety, a nawet inne gwiazdy.
  Jak działa wszechświat? 7, odc. 1 Jak działa wszechświat? 7, odc. 1
 • Jak działa wszechświat? 7, odc. 10

  2017 / 44 min. Według najnowszych badań poza Układem Słonecznym istnieją tysiące planet pozasłonecznych. Niektóre z nich są podobne do Ziemi i być może mogą stać się nowym domem dla ludzkości.
  Jak działa wszechświat? 7, odc. 10 Jak działa wszechświat? 7, odc. 10
 • Jak działa wszechświat? 7, odc. 2

  2017 / 44 min. Najzdolniejsze umysły i wybitni teoretycy nauki próbują poznać i określić granice ludzkiej wiedzy oraz wytłumaczyć prawa działania wszechświata.
  Jak działa wszechświat? 7, odc. 2 Jak działa wszechświat? 7, odc. 2
 • Jak działa wszechświat? 7, odc. 3

  2017 / 44 min. Najzdolniejsze umysły i wybitni teoretycy nauki próbują poznać i określić granice ludzkiej wiedzy oraz wytłumaczyć prawa działania wszechświata.
  Jak działa wszechświat? 7, odc. 3 Jak działa wszechświat? 7, odc. 3
 • Jak działa wszechświat? 7, odc. 4

  2017 / 43 min. Najzdolniejsze umysły i wybitni teoretycy nauki próbują poznać i określić granice ludzkiej wiedzy oraz jednocześnie tłumaczą prawa działania wszechświata.
  Jak działa wszechświat? 7, odc. 4 Jak działa wszechświat? 7, odc. 4
 • Jak działa wszechświat? 7, odc. 5

  2017 / 44 min. Międzygwiazdowa przestrzeń to rozległa powierzchnia rozciągająca się pomiędzy gwiazdami we wszechświecie. Z najnowszych odkryć wynika, że wcale nie jest pusta i przeciętna.
  Jak działa wszechświat? 7, odc. 5 Jak działa wszechświat? 7, odc. 5
 • Jak działa wszechświat? 7, odc. 6

  2017 / 44 min. Najnowsze odkrycia zmuszają astronomów do zakwestionowania teorii Wielkiego Wybuchu. Czy ta gwałtowna eksplozja była początkiem tylko naszego wszechświata, czy wielu multiświatów?
  Jak działa wszechświat? 7, odc. 6 Jak działa wszechświat? 7, odc. 6
 • Jak działa wszechświat? 7, odc. 7

  2017 / 44 min. Ciemna materia i ciemna energia cały czas walczą o dominację w kosmosie. Zwycięzca tej bitwy przesądzi o losach wszechświata. Nowe odkrycia być może ujawnią siłę, która wygra.
  Jak działa wszechświat? 7, odc. 7 Jak działa wszechświat? 7, odc. 7
 • Jak działa wszechświat? 7, odc. 8

  2017 / 43 min. Przez 20 lat sonda kosmiczna NASA Cassini krążyła wokół Saturna, aż w końcu uległa zniszczeniu w atmosferze planety, którą badała. Nowe dane pomagają dokonać nowych odkryć.
  Jak działa wszechświat? 7, odc. 8 Jak działa wszechświat? 7, odc. 8
 • Jak działa wszechświat? 7, odc. 9

  2017 / 43 min. W galaktyce są biliony gwiazd, które otaczają biliony planet. Wyniki najnowszych badań zmuszają naukowców do zadania pytania: Czy Ziemia jest jedyną planetą, na której jest życie?
  Jak działa wszechświat? 7, odc. 9 Jak działa wszechświat? 7, odc. 9
wróć na górę
Zamknij okno

Logowanie