• Music Box, odc. 3 Dozwolone od lat 18

  2021 USA / 79 min. Twórcy filmu przez rok towarzyszyli z kamerą raperowi Earlowi "DMX" Simmonsowi, który po zwolnieniu z więzienia na początku 2019 roku próbuje odbudować swoją pozycję w przemyśle muzycznym, odzyskać swoją rodzinę i fanów. W nakręconym w konwencji cinéma vérité dokumencie obserwujemy jak muzyk próbuje wymyślić się na nowo i odkupić swoje winy. Earl "DMX" Simmons chce pozostać wierny sobie, by znów być ojcem, artystą i muzyczną ikoną. Film w reżyserii Christophera Friersona.
  Music Box, odc. 3 Music Box, odc. 3
 • Kosmiczny chłopiec Dla małoletnich od lat 7

  2021 BEL / 100 min. Jedenastoletni Jim jest utalentowanym chłopcem, który pasjonuje się kosmosem i nauką. Po przeprowadzce z tatą do nowego miasta, chłopak musi wziąć udział w konkursie młodych naukowców ze swoją nową koleżanką z klasy, wrażliwą i wycofaną Emmą. Mimo jej początkowej niechęci, Jim przekonuje ją, by potajemnie zbudowali prawdziwy balon powietrzny. Inspiracją dla tego projektu jest ojciec chłopaka, astrofizyk Graham, który wkrótce ma wyruszyć na misję kosmiczną. Od śmierci matki ten projekt był dla niego bardzo ważny. Kiedy chłopiec odkrywa, że Graham się poddał, nie mówiąc mu o tym, jego świat rozpada się na kawałki. Rywalizacja przeradza się w obsesję, a Jim chce udowodnić, że w przeciwieństwie do swojego ojca nigdy się nie podda.
  Kosmiczny chłopiec Kosmiczny chłopiec
 • Black and Missing, odc. 1 Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 54 min. Derrica jest byłą policjantką, a jej szwagierka Natalie specjalistką public relations. Obie dobrze znają historie zaginionych członków czarnych rodzin i właśnie dlatego postanowiły zwrócić uwagę opinii publicznej oraz uzyskać pomoc. Prowadzona przez nie oddolna inicjatywa buduje świadomość w lokalnych społecznościach, alarmuje media o trudnej sytuacji tysięcy kobiet i dzieci oraz apeluje, by policja przeznaczała na sprawy zaginięć większe środki, bez których nie da się rozwiązać tego palącego problemu. Rozwiązanie sprawy zaginięcia Afroamerykanina twa cztery razy dłużej niż doprowadzenie do końca śledztwa w sprawie zniknięcia białej osoby. Twórcy serialu dokumentalnego podkreślają także, że informacje o zaginionych czarnoskórych obywatelach znacznie rzadziej trafiają na czołówki gazet.
  Black and Missing, odc. 1 Black and Missing, odc. 1
 • 8-bitowe Święta (podpisy) Dla małoletnich od lat 12

  2021 USA / 93 min. Zabawne i szczere spojrzenie na przygody z czasów dzieciństwa. Akcja tej opowieści rozgrywa się na przedmieściach Chicago pod koniec lat 80, a jej bohaterem jest dziesięcioletni Jake Doyle, który stara się zdobyć na Boże Narodzenie najnowszy i najlepszy system gier wideo. W filmie występują Neil Patrick Harris i Winslow Fegley jako dorosły i młody Jake, June Diane Raphael, David Cross i Steve Zahn.
  8-bitowe Święta (podpisy) 8-bitowe Święta (podpisy)
 • Wybór broni. Zainspirowani przez Gordona Parksa Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 84 min. Fotograf i filmowiec Gordon Parks, najbardziej znany ze swoich kultowych portretów czarnoskórych Amerykanów uchwyconych w bolesnych, zwyczajnych, ale i wyjątkowych scenach z ich codziennego życia, dokumentował swoim aparatem niemal wszystko i wszystkich - świat mody, Malcolma X, Glorię Vanderbilt i Muhammeda Ali. Słynny fotograf Gordon Parks, który był pierwszym czarnoskórym współpracownikiem redakcji magazynu Life rejestrował swoim aparatem prawdziwie ludzką twarz wszystkich osób, które miały szczęście znaleźć się w jego obiektywie. Jego przykuwające uwagę zdjęcia podważają sztampowe wyobrażenia o tym, kim jest Amerykanin. Aparat fotograficzny stał się dla Parksa bronią w walce o sprawiedliwość społeczną w USA i za granicą.
  Wybór broni. Zainspirowani przez Gordona Parksa Wybór broni. Zainspirowani przez Gordona Parksa
 • Weekend tajemnic Dla małoletnich od lat 12

  2021 USA / 87 min. Bart (Finn Wittrock) zmaga się z niesamowitym pechem i nagle na swojej drodze spotyka enigmatyczną kobietę o imieniu Vienna (Zoë Chao). Prowadzi to parę do spędzenia razem burzliwego weekendu. Każde z nich ma sekrety, które mogą być ich zgubą lub szansą na nowy początek. Niezależna amerykańska komedia romantyczna pokazująca rozkwit uczucia między dwojgiem ekscentryków. W główne role wcielają się dwukrotnie nominowany do Emmy Finn Wittrock (Big Short) oraz Zoë Chao (serial Max Original Love Life).
  Weekend tajemnic Weekend tajemnic
 • Music Box, odc. 2 Dozwolone od lat 18

  2021 USA / 93 min. Twórcy cofają się w czasie do 1995 roku, kiedy po premierze kultowego albumu "Jagged Little Pill" 21-letnia Alanis Morissette zdobyła sławę i szturmem wdarła się na scenę muzyczną. Wyróżnikiem jej utworów były zawsze szczere emocje i nazywanie rzeczy po imieniu, które poruszyły miliony fanów. Pozycja gwiazdy rocka była w świecie muzycznym tradycyjnie zarezerwowana dla mężczyzn, mimo to piosenki kanadyjskiej wokalistki były grane przez niemal wszystkie stacje radiowe, jej teledyski były pokazywane na antenie stacji MTV, a debiutancki album sprzedał się w 33 milionach egzemplarzy. W filmie Music Box. Jagged zobaczymy wywiad-rzekę z Alanis oraz niepublikowane nigdy wcześniej materiały archiwalne, które są zapisem trudnych początków kariery młodej kanadyjskiej gwiazdy.
  Music Box, odc. 2 Music Box, odc. 2
 • Diwy Dla małoletnich od lat 7

  2021 HUN / 79 min. Szani, Tina i Emese to diwy – trzy 20-letnie dziewczyny, które mogą godzinami opowiadać o makijażu, ciuchach czy zdjęciach profilowych. Kiedy młody reżyser zaczyna filmować ich życie, wkrótce dowiaduje się, co kryje się za perfekcyjnym makijażem dziewczyn.
  Diwy Diwy
 • Jak woda Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 94 min. Zdobywczyni Nagrody Akademii Filmowej Megan Mylan (Lost Boys of Sudan, Smile Pink) w nakręconym z rozmachem, ale jednocześnie niezwykle kameralnym filmie, analizuje podstawowe więzi, jakie łączą rodziców i ich dzieci. Dokument HBO pokazuje, w jaki sposób syryjskie rodziny szukają normalności i pomimo wielu przeciwieństw próbują zbudować na nowo swoje życie. Jest także wnikliwym studium skutków wojny, rozdzielenia i przesiedlenia. Zdjęcia zostały nakręcone w Turcji, Grecji, Niemczech, Syrii i Stanach Zjednoczonych, gdzie Mylan utrwaliła swoją kamerą sceny podkreślające uniwersalne znaczenie rodziny.
  Jak woda Jak woda
 • Noc pełna magii Dla małoletnich od lat 16

  2021 ARG / 94 min. Spokój Wigilii zostaje przerwany za sprawą złodzieja, który włamuje się do willi. Kiedy córeczka rodziny myli go ze Świętym Mikołajem i prosi go o spełnienie swoich świątecznych życzeń, złodziej będzie musiał dokonać cudu, który odkupi jego tajemnicze sekrety z przeszłości. Ciepła komedia, która w przewrotny sposób przypomina o magii świąt Bożego Narodzenia. W jednej z głównych ról znana polskim widzom Natalia Oreiro.
  Noc pełna magii Noc pełna magii
 • Ten jedyny Dla małoletnich od lat 16

  2021 CAN / 91 min. Sara (Cleopatra Coleman) jest powieściopisarką zmagającą się z kryzysem twórczym. Szukając weny, wpada na Godfreya (Nick Thune), pechowego dziwaka, który nieustannie zmienia swoją osobowość i alter ego, aby unikać kontaktu z rzeczywistością i poradzić sobie z przeszłością. Gdy mężczyzna zaczyna otwierać się na Sarę, szybko odkrywa, że kobieta wykorzystuje go jako inspirację do swojej kolejnej powieści. Czując się oszukany, postanawia zniknąć z jej życia. Czy Sara straciła mężczyznę swoich marzeń? Czy będzie w stanie go znaleźć i naprawić sytuację? Szczera i przezabawna komedia romantyczna autorstwa Kena Moka, producenta filmu Joy.
  Ten jedyny Ten jedyny
 • Rodzina nuklearna, odc. 3 Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 50 min. Pod koniec lat 70. i na początku lat 80., kiedy jeszcze idea rodziny tworzonej przez pary homoseksualne wydawała się dla większości nie do przyjęcia, Ry i jej siostra Cade urodziły się w związku dwóch lesbijek dzięki pomocy dawców nasienia. Idyllicznemu dzieciństwu Ry zagroził nieoczekiwany proces sądowy, który wstrząsnął życiem jej rodziny i w dalszym ciągu rzuca na nie pewien cień. Obraz pokazuje miłość, lojalność, poczucie straty oraz niezmienną siłę rodziny we wszystkich jej formach. Próbuje też odpowiedzieć na pytanie, co wzbogaca, a co komplikuje rodzinne więzy miłości.
  Rodzina nuklearna, odc. 3 Rodzina nuklearna, odc. 3
 • Bob Costas, odc. 3 Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 58 min. 28-krotny zdobywca nagrody Emmy, legendarny dziennikarz Bob Costas powraca do HBO wraz z nowym programem, którego cztery odcinki będą miały swoją premierę każdego roku. Cykl oparty jest na pogłębionych wywiadach z największymi postaciami ze świata sportu, rozrywki i kultury popularnej oraz dyskusjach prowadzonych przez Costasa, które poruszają najbardziej aktualne tematy sportowe. Nie brakuje też charakterystycznych komentarzy samego prezentera, które oddają jego charakterystyczny głos i punkt widzenia.
  Bob Costas, odc. 3 Bob Costas, odc. 3
 • Bob Costas, odc. 2 Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 57 min. 28-krotny zdobywca nagrody Emmy, legendarny dziennikarz Bob Costas powraca do HBO wraz z nowym programem, którego cztery odcinki będą miały swoją premierę każdego roku. Cykl oparty jest na pogłębionych wywiadach z największymi postaciami ze świata sportu, rozrywki i kultury popularnej oraz dyskusjach prowadzonych przez Costasa, które poruszają najbardziej aktualne tematy sportowe. Nie brakuje też charakterystycznych komentarzy samego prezentera, które oddają jego charakterystyczny głos i punkt widzenia.
  Bob Costas, odc. 2 Bob Costas, odc. 2
 • Sport równych szans, odc. 4 Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 24 min. W czwartym odcinku przeanalizowane zostaną związki między sportem i polityką przez pryzmat roli, jaką odegrał klub WNBA Atlanta Dream w wyborze senatora Raphaela Warnocka i nieustannej walce z systemowymi utrudnieniami, które uniemożliwiają wybranym grupom wyborców oddawanie głosów w stanie Georgia. Głośna kampania prowadzona przez zawodniczki drużyny Atlanta Dream przeciwko Kelly Loeffler, ówczesnej senator ze stanu Georgia i właścicielce klubu, była jednym z najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce podczas obserwowanych przez cały kraj wyborów do amerykańskiego Senatu.
  Sport równych szans, odc. 4 Sport równych szans, odc. 4
 • Rodzina nuklearna, odc. 2 Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 51 min. Pod koniec lat 70. i na początku lat 80., kiedy jeszcze idea rodziny tworzonej przez pary homoseksualne wydawała się dla większości nie do przyjęcia, Ry i jej siostra Cade urodziły się w związku dwóch lesbijek dzięki pomocy dawców nasienia. Idyllicznemu dzieciństwu Ry zagroził nieoczekiwany proces sądowy, który wstrząsnął życiem jej rodziny i w dalszym ciągu rzuca na nie pewien cień. Obraz pokazuje miłość, lojalność, poczucie straty oraz niezmienną siłę rodziny we wszystkich jej formach. Próbuje też odpowiedzieć na pytanie, co wzbogaca, a co komplikuje rodzinne więzy miłości.
  Rodzina nuklearna, odc. 2 Rodzina nuklearna, odc. 2
 • Pomoc Dla małoletnich od lat 12

  2021 GBR / 97 min. Sarah (Jodie Comer) jest bystra, ale nigdy nie pasowała do żadnego zespołu - ani w szkole, ani w pracy. Rodzina powiedziała jej, że do niczego w życiu nie dojdzie. Dziewczyna jednak niespodziewanie znajduje swoje powołanie w pracy w domu opieki w Liverpoolu. Sarah ma szczególny dar nawiązywania kontaktów z jego mieszkańcami, w tym w szczególności z 47-letnim Tonym (Stephen Graham). Mężczyzna cierpi na chorobę Alzheimera, a jego stan powoli się pogarsza, musi więc przebywać w zakładzie. Choroba, która czasami wprawia go w zakłopotanie, powoduje też wybuchy przemocy, z którymi inni pracownicy nie mogą sobie poradzić. Jednak Sarah udaje się nawiązać z nim prawdziwą więź. Potem jednak nadchodzi marzec 2020 roku i pandemia koronawirusa i wszystko, co osiągnęła staje pod znakiem zapytania.
  Pomoc Pomoc
 • Sport równych szans, odc. 3 Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 26 min. W trzecim odcinku dowiemy się, jaki wpływ na wyścigi konne miały wprowadzone za czasów prezydentury Trumpa zmiany w polityce imigracyjnej, które dotknęły obywateli Ameryki Środkowej. Zaplecze torów wyścigowych w całym kraju funkcjonuje dzięki imigrantom z Ameryki Łacińskiej. "Sport królów", tradycyjnie kojarzony z dysponującymi ogromnymi budżetami trenerami i właścicielami, znalazł się w trudnej sytuacji, kiedy część jego najczęściej pomijanych i niedocenianych pracowników zniknęła z rynku pracy.
  Sport równych szans, odc. 3 Sport równych szans, odc. 3
 • Założyciel Dozwolone od lat 18

  2021 GBR / 105 min. Producent muzyczny i współzałożyciel Creation Records, Alan McGee (Ewen Bremner), odegrał kluczową rolę w tworzeniu Britpopu, stojąc za sukcesami zespołów definiujących epokę – w tym Oasis, Primal Scream i My Bloody Valentine. Obraz przedstawia McGee, który podczas narkotykowego ciągu w połowie lat 90. przybywa do Los Angeles i siedząc przy basenie z reporterem (Suki Waterhouse), wspomina swoją przeszłość. Obraz ukazujący drogę jaką przeszedł McGee – od ucznia z Glasgow z klasy robotniczej do jednej z największych i najbardziej wpływowych postaci brytyjskiej sceny muzycznej. Za kamerą stanął Nick Moran (The Kid), a w postać głównego bohatera wciela się Ewen Bremner (Trainspotting).
  Założyciel Założyciel
 • Sport równych szans, odc. 2 Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 26 min. HBO Sports i Vox Media Studios łączą siły, a owocem ich współpracy jest serial dokumentalny zawierający szereg historii ilustrujących, w jaki sposób polityka publiczna przyczyniła się do pojawienia się nierówności nie tylko w świecie sportu, ale także ogólnie w społeczeństwie. Produkcja analizuje, w jaki sposób warta miliardy branża sportowa historycznie nie opłacała wystarczająco swoich najcenniejszych przedstawicieli, upolityczniała inicjatywy młodzieżowe i tłumiła głosy sportowców – zwłaszcza czarnoskórych. Obraz zawiera historie i spostrzeżenia sportowców i decydentów — w tym Elizabeth Williams z WNBA, senatorów Cory Bookera i Raphaela Warnocka oraz dziennikarza sportowego Jemele Hilla. Pokazuje też wpływ ustawodawstwa i aktywizmu na zmiany dokonujące się w amerykańskim sporcie.
  Sport równych szans, odc. 2 Sport równych szans, odc. 2
 • Sport równych szans, odc. 1 (podpisy) Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 27 min. W pierwszym odcinku dowiadujemy się, co łączy sport, kwestie rasowe i politykę społeczną na przykładzie nowatorskiego programu "Midnight Basketball", który jest realizowany od 1986 roku w Gienarden w stanie Maryland. Jego twórcy stworzyli bezpieczną przystań dla trudnej młodzieży i aktywnie przyczyniają się do obniżania rosnących w okolicy statystyk przestępczości. Pomimo że ten niezwykle skuteczny program został włączony przez prezydenta Georga H.W. Busha do jego inicjatywy "Tysiąc punktów świetlnych" i wymieniony przez prezydenta Billa Clintona w przygotowanej przez jego administrację ustawie karnej z 1994 roku, stał się on także jednym z głównych motywów partyjnej debaty podsycanej przez stereotypy rasowe, które pokutują po dziś dzień.
  Sport równych szans, odc. 1 (podpisy) Sport równych szans, odc. 1 (podpisy)
 • Rodzina nuklearna, odc. 1 Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 55 min. Pod koniec lat 70. i na początku lat 80., kiedy jeszcze idea rodziny tworzonej przez pary homoseksualne wydawała się dla większości nie do przyjęcia, Ry i jej siostra Cade urodziły się w związku dwóch lesbijek dzięki pomocy dawców nasienia. Idyllicznemu dzieciństwu Ry zagroził nieoczekiwany proces sądowy, który wstrząsnął życiem jej rodziny i w dalszym ciągu rzuca na nie pewien cień. Obraz pokazuje miłość, lojalność, poczucie straty oraz niezmienną siłę rodziny we wszystkich jej formach. Próbuje też odpowiedzieć na pytanie, co wzbogaca, a co komplikuje rodzinne więzy miłości.
  Rodzina nuklearna, odc. 1 Rodzina nuklearna, odc. 1
 • I szczęśliwie Dla małoletnich od lat 12

  2021 USA / 91 min. Po 14 latach małżeństwa Tom (Joel McHale) i Janet (Kerry Bishé) dalej nie mogą oderwać od siebie rąk. Kiedy odkrywają, że ich przyjaciele czują się urażeni ich ciągłym, publicznym okazywaniem sobie uczucia, zaczynają kwestionować lojalność wszystkich wokół siebie. Co więcej, wizyta tajemniczego nieznajomego (Stephen Root) wpędza ich w egzystencjalny kryzys i prowokuje wiele pytań, które padają podczas pełnych napięć wakacji. Mroczna komedia romantyczna autorstwa znanego dzięki serialowi Czy boisz się ciemności? BenDavida Grabinskiego.
  I szczęśliwie I szczęśliwie
 • Barb i Star jadą do Vista Del Mar Dla małoletnich od lat 12

  2021 USA / 102 min. Najlepsze przyjaciółki – Barb (Annie Mumolo) i Star (Kristen Wiig) – postanawiają po raz pierwszy w życiu opuścić swoje małe miasteczko na amerykańskim Środkowym Zachodzie i wyruszyć w podróż życia, w której nie zabraknie wrażeń. Znane z komedii Druhny, nominowane do Oscara Kristen Wiig oraz Annie Mumolo, wracają w nowej i skąpanej w słońcu produkcji. Nie dość, że artystki wcieliły się w główne role, to jeszcze stworzyły razem przebojowy scenariusz obrazu.
  Barb i Star jadą do Vista Del Mar Barb i Star jadą do Vista Del Mar
 • Tygrys Dozwolone od lat 18

  2021 USA / 88 min. Czekając na wyniki testu podczas trwającej pandemii, sfrustrowana Blake (Sam Quartin) postanawia okraść aptekę, porwać narkomana Luke'a (Dylan Sprouse) i skończyć związek ze swoim chłopakiem (Max Madsen). Skradzione leki ratują życie, kobieta więc decyduje się rozdystrybuować je na obrzeżach wolnego miasta. Czy ściganym przez Tammie’ego (Eden Brolin) i wujka Joe (Craig Stark), uda się dostarczyć lekarstwo potrzebującej Emeraldzie (Thea Sofie Loch Naess)? Dramat z elementami kina fantasy opowiadający o dystopijnym świecie w czasach pandemii. Reżyserem filmu jest stawiający swoje pierwsze kroki w długim metrażu Kerry Mondragon (The Magic Tower).
  Tygrys Tygrys
wróć na górę
Zamknij okno

Logowanie