• Umowa na zawsze Dla małoletnich od lat 12

  2021 USA / 86 min. Matt (Ed Hems), samotny mężczyzna po 40-stce, który chce mieć dziecko, wynajmuje Annę (Patti Harrison) jako surogatkę. Niedługo potem dwie kompletnie obce sobie osoby uświadamiają sobie, że ta nieoczekiwana relacja podważy ich dotychczasowe wyobrażenia o więziach, granicach i tym, co nazywamy miłością.
  Umowa na zawsze Umowa na zawsze
 • Zaczarowane ciasto świąteczne Dla małoletnich od lat 12

  2021 CAN / 83 min. Gwen (Erica Durance) niedawno straciła babcię i z trudem radzi sobie z prowadzeniem rodzinnej piekarni. W tym trudnym dla niej okresie dziewczyna nie jest w stanie też poczuć magii świąt, ale stale próbuje odtworzyć przepis babci na słynne w całym mieście Zaczarowane Świąteczne Ciasto. Niedługo potem do miasta przyjeżdża znany kucharz, aby nakręcić tam specjalny gwiazdkowy odcinek swojego programu. Gwen niechętnie zgadza się pomóc producentowi Gavinowi (Robin Dunne) w przygotowaniach do zdjęć, aby wypromować swoją piekarnię. Między dwojgiem zaczyna iskrzyć, ale czy Gwen uda się odnaleźć tajemniczy składnik, którego cały czas brakowało?
  Zaczarowane ciasto świąteczne Zaczarowane ciasto świąteczne
 • Kartografia pod jemiołą Dla małoletnich od lat 12

  2021 CAN / 84 min. Emilia Martin chce spędzić w domu kameralne święta Bożego Narodzenia. Praca kartografki, która projektuje szkolne mapy wymaga od niej, aby nieustannie śledziła zmiany na świecie. Dlatego przerwa świąteczna spędzona przy kominku wydaje się być miłą chwilą wytchnienia. W ostatniej chwili jej szef wpada na pewien pomysł i chce, aby Emilia zaprojektowała oryginalną mapę Bieguna Północnego. Emilia prosi o radę Drew Campbella, odkrywcę, który zdobył biegun już dwukrotnie. Na początku Drew jest nie chce współpracować, ale w końcu oboje uzgadniają, że będą sobie nawzajem pomagać. Niedługo potem okazuje się, że dokładna kartografka i kochający wolność poszukiwacz przygód mogą stać się zgranym zespołem, który wspólnie będzie odkrywać świąteczną krainę i znajdzie tam swój własny skarb.
  Kartografia pod jemiołą Kartografia pod jemiołą
 • Zerwaliśmy Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 77 min. Lori i Doug byli ze sobą razem przez 10 lat. Doug oświadczył się jej tuż przed ślubem młodszej siostry, a jej niespodziewana reakcja sprawiła, że postanowił ją rzucić. Doug i Lori chcą, żeby uwaga wszystkich skupiała się na młodej parze i postanawiają udawać, że nadal są parą. Ale buzujące w nich emocje i kusząca perspektywa flirtu z innymi weselnymi gośćmi sprawiają, że udawanie jest znacznie trudniejsze niż myśleli.
  Zerwaliśmy Zerwaliśmy
 • Mamy tylko dziś Dla małoletnich od lat 12

  2021 USA / 112 min. Doświadczony scenarzysta komediowy Charlie Burnz (Billy Crystal) nieoczekiwanie zaprzyjaźnia się z wokalistką z Nowego Jorku Emmy Payge (Tiffany Haddish). Łącząca ich więź jest równie wzruszająca, jak i niecodzienna. W filmie "Mamy tylko dziś" śledzimy Emmę, która niespodziewanie dostaje nagrodę. Jest nią wspólny lunch z gwiazdą komedii, której tożsamość aż do samego końca pozostaje anonimowa. Jej znajomość z gwiazdą formatu Charliego rozpoczyna się od kilku perturbacji (alergia na owoce morza, wizyta w szpitalu i zastrzyk z adrenaliną). Niedługo potem okazuje się jednak, że Emma i Charlie są bratnimi duszami i pomimo pokoleniowych różnic rodzi się między nimi głęboka więź, która definiuje na nowo znaczenie przyjaźni, miłości i zaufania.
  Mamy tylko dziś Mamy tylko dziś
 • Potato marzy o Ameryce Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 92 min. Lena i jej syn z trudem wiążą koniec z końcem w ZSRR w burzliwym okresie pierestrojki. Przez jakiś czas ich jedyną ucieczką od rzeczywistości jest nierealny świat, jaki znają z pirackich amerykańskich filmów. Ale kiedy to przestaje wystarczać, Elena postanawia znaleźć listownie męża i poznać prawdziwą Amerykę. Niedługo potem, kiedy Lena wychodzi za mąż za dużo starszego i bardzo ekscentrycznego Johna, matkę i syna czekają kolejne niespodzianki. Film jest wierną adaptacją autobiografii jego scenarzysty i reżysera Wesa Hurleya zatytułowanej "Potato Dreams of America". Historia pełna zaskakujących zwrotów akcji potwierdza, że życie jest bardziej zadziwiające niż fikcja.
  Potato marzy o Ameryce Potato marzy o Ameryce
 • Ricky Velez: Na tacy Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 55 min. Komik i aktor Ricky Velez ("Król Staten Island") wychodzi na scenę w Brooklynie, aby nagrać swój pierwszy program specjalny. Jest to prawdziwy popis jego kabaretowego talentu, a rozbrajająca szczerość i przemyślenia wskazują jednoznacznie, że dorastał w nowojorskiej dzielnicy Queens. Z typową dla siebie rozbrajającą szczerością i wnikliwością Verez przedstawia bez ogródek życiowe prawdy, mówiąc o nich z bardzo przyziemnej perspektywy. Niezwykły, odważny, kąśliwy i przezabawny godzinny występ porusza bardzo różne tematy.
  Ricky Velez: Na tacy Ricky Velez: Na tacy
 • 8-bitowe Święta (podpisy) Dla małoletnich od lat 12

  2021 USA / 93 min. Zabawne i szczere spojrzenie na przygody z czasów dzieciństwa. Akcja tej opowieści rozgrywa się na przedmieściach Chicago pod koniec lat 80, a jej bohaterem jest dziesięcioletni Jake Doyle, który stara się zdobyć na Boże Narodzenie najnowszy i najlepszy system gier wideo. W filmie występują Neil Patrick Harris i Winslow Fegley jako dorosły i młody Jake, June Diane Raphael, David Cross i Steve Zahn.
  8-bitowe Święta (podpisy) 8-bitowe Święta (podpisy)
 • Weekend tajemnic Dla małoletnich od lat 12

  2021 USA / 87 min. Bart (Finn Wittrock) zmaga się z niesamowitym pechem i nagle na swojej drodze spotyka enigmatyczną kobietę o imieniu Vienna (Zoë Chao). Prowadzi to parę do spędzenia razem burzliwego weekendu. Każde z nich ma sekrety, które mogą być ich zgubą lub szansą na nowy początek. Niezależna amerykańska komedia romantyczna pokazująca rozkwit uczucia między dwojgiem ekscentryków. W główne role wcielają się dwukrotnie nominowany do Emmy Finn Wittrock (Big Short) oraz Zoë Chao (serial Max Original Love Life).
  Weekend tajemnic Weekend tajemnic
 • Ten jedyny Dla małoletnich od lat 16

  2021 CAN / 91 min. Sara (Cleopatra Coleman) jest powieściopisarką zmagającą się z kryzysem twórczym. Szukając weny, wpada na Godfreya (Nick Thune), pechowego dziwaka, który nieustannie zmienia swoją osobowość i alter ego, aby unikać kontaktu z rzeczywistością i poradzić sobie z przeszłością. Gdy mężczyzna zaczyna otwierać się na Sarę, szybko odkrywa, że kobieta wykorzystuje go jako inspirację do swojej kolejnej powieści. Czując się oszukany, postanawia zniknąć z jej życia. Czy Sara straciła mężczyznę swoich marzeń? Czy będzie w stanie go znaleźć i naprawić sytuację? Szczera i przezabawna komedia romantyczna autorstwa Kena Moka, producenta filmu Joy.
  Ten jedyny Ten jedyny
 • I szczęśliwie Dla małoletnich od lat 12

  2021 USA / 91 min. Po 14 latach małżeństwa Tom (Joel McHale) i Janet (Kerry Bishé) dalej nie mogą oderwać od siebie rąk. Kiedy odkrywają, że ich przyjaciele czują się urażeni ich ciągłym, publicznym okazywaniem sobie uczucia, zaczynają kwestionować lojalność wszystkich wokół siebie. Co więcej, wizyta tajemniczego nieznajomego (Stephen Root) wpędza ich w egzystencjalny kryzys i prowokuje wiele pytań, które padają podczas pełnych napięć wakacji. Mroczna komedia romantyczna autorstwa znanego dzięki serialowi Czy boisz się ciemności? BenDavida Grabinskiego.
  I szczęśliwie I szczęśliwie
 • Barb i Star jadą do Vista Del Mar Dla małoletnich od lat 12

  2021 USA / 102 min. Najlepsze przyjaciółki – Barb (Annie Mumolo) i Star (Kristen Wiig) – postanawiają po raz pierwszy w życiu opuścić swoje małe miasteczko na amerykańskim Środkowym Zachodzie i wyruszyć w podróż życia, w której nie zabraknie wrażeń. Znane z komedii Druhny, nominowane do Oscara Kristen Wiig oraz Annie Mumolo, wracają w nowej i skąpanej w słońcu produkcji. Nie dość, że artystki wcieliły się w główne role, to jeszcze stworzyły razem przebojowy scenariusz obrazu.
  Barb i Star jadą do Vista Del Mar Barb i Star jadą do Vista Del Mar
 • Skazani na siebie Dla małoletnich od lat 16

  2021 GBR / 113 min. Linda (Anne Hathaway) i Paxton (Chiwetel Ejiofor) znaleźli się n rozdrożu. Para właśnie się rozstała, ale spowodowany koronawirusem lockdown w Londynie zmusza ich do pozostania w jednym mieszkaniu. Zajmująca wysokie stanowisko w marketingu Linda jest coraz bardziej rozczarowana światem korporacji. Natomiast pomysłowy, ale mający kryminalną przeszłość Paxton, zostaje wysłany na przymusowy urlop. Ich napędzane poezją i dużymi ilościami wina wysiłki zmierzające do pokojowego współistnienia sprawiają, że na nowo stają się lekkoduchami, którymi kiedyś byli. Ożywczo działa na nich również planowanie napadu i kradzieży drogocennej biżuterii. Inteligentny i zaskakujący film opowiadający o ludziach stawiających na partnerstwo, aby na zawsze zmienić swoje życie.
  Skazani na siebie Skazani na siebie
 • Sparowani Dla małoletnich od lat 16

  2020 USA / 102 min. Nina i Drew są młodym i szczęśliwym małżeństwem, ale w ich związku pojawiają się problemy, kiedy oboje poznają Olivię. Cała trójka jest sobą zauroczona, ale kiedy uczucia w poliamorycznym związku zaczynają buzować, sprawy bardzo się komplikują. Bohaterowie próbują przesuwać nawzajem swoje granice i poznają bolesną prawdę o sobie samych – dowiadują się kim chcą być i czym jest miłość w tych burzliwych czasach. Film, który jest momentami zabawny i chwyta za serce nie tylko dotyka lęków doświadczanych przez młode pokolenie, ale jest także pochwałą odwagi, którą trzeba znaleźć w sobie, żeby zbliżyć się do drugiej osoby. Wszyscy bohaterowie próbują odnaleźć się w nowej sytuacji, testują nawzajem swoje granice, co prowadzi do wielu zabawnych i wzruszających sytuacji.
  Sparowani Sparowani
 • Nie na moim podwórku Dla małoletnich od lat 16

  2020 FIN / 93 min. Mervi jedzie do swojego rodzinnego miasteczka w Finlandii, żeby porozmawiać z rodzicami i zrobić oficjalny coming out. W podróży towarzyszy jej Kata, jej dziewczyna o niemiecko-irańskich korzeniach. Na miejscu okazuje się, że nie ona jedna ukrywa tajemnice. Podczas pobytu dziewczyn w miasteczku, w lokalnej społeczności, którą tworzą członkowie gangów, biseksualni pastorzy, aktywiści, rasiści, uchodźcy, alkoholicy i narkomani, wybucha chaos. Na koniec do akcji wkracza agresywna grupa neonazistów.
  Nie na moim podwórku Nie na moim podwórku
 • Czarowna bransoletka Dla małoletnich od lat 12

  2020 CAN / 83 min. Kiedy projektantka biżuterii Holly znajduje w kieszeni starego płaszcza bransoletkę, ma przeczucie, że jest to dla kogoś ważna pamiątka. Kobieta chce odnaleźć właściciela i zwrócić mu zgubę w Wigilię. Niedługo potem spotyka przypadkiem dziennikarza śledczego Grega (Brendan Penny) i wspólnie z nim postanawia dowiedzieć się do kogo należy znaleziony przez nią przedmiot. Bohaterowie śpieszą się, by zwrócić bransoletkę na czas, a między nimi zaczyna rodzić się chemia. W rolach głównych występują Ashley Greene i Brendan Penny.
  Czarowna bransoletka Czarowna bransoletka
 • Żegnaj, ZSRR! Dla małoletnich od lat 12

  2020 EST / 82 min. Tarkkinenowie są ekscentryczną rodziną, która mieszka w ZSRR. Są z pochodzenia Ingrianiami, członkami największej fińskojęzycznej społeczności we współczesnej Rosji, i mieszkają w regionie, który został całkowicie zrusyfikowany po II wojnie światowej. W przeddzień upadku Związku Radzieckiego przed rodziną Tarkkinenów otwiera się droga do wolności i możliwość wyjazdu na Zachód. Ten moment rozpoczyna niezapomnianą rodzinną podróż, której pierwszym etapem jest estoński Tallinn końca lat 80. Nagroda na Tallinn Black Nights Film Festival.
  Żegnaj, ZSRR! Żegnaj, ZSRR!
 • Shiva Baby Dla małoletnich od lat 16

  2020 USA / 74 min. Mroczna, słodko-gorzka komedia o niezręcznych towarzyskich sytuacjach, jakich doświadcza młoda, biseksualna kobieta, próbując pogodzić tradycję z niezależnością. Danielle, studentka ostatniego roku, doświadcza całej serii coraz bardziej niezręcznych i upokarzających spotkań podczas kulminacyjnego dnia sziwy, żydowskiego spotkania przyjaciół i krewnych w czasie żałoby. Pod czujnym okiem neurotycznych, choć mających dobre intencje rodziców, Danielle musi odpowiadać na krępujące pytania zadawane przez nietaktownych krewnych, a widok byłej dziewczyny, w której wciąż jest zakochana całkowicie wyprowadza ją z równowagi. Na domiar złego, na imprezie nieoczekiwanie zjawia się jej sekretny "sponsor" wraz ze swoją żoną oraz zanoszącym się płaczem dzieckiem, o którego istnieniu nie wiedziała.
  Shiva Baby Shiva Baby
 • W co grają ludzie Dla małoletnich od lat 16

  2020 FIN / 114 min. Tak, jak za swoich nastoletnich czasów, grupa dobrych przyjaciół po 30-stce spędza w idyllicznej willi nad brzegiem morza nostalgiczny weekend, podczas którego odbywa się urodzinowa impreza-niespodzianka Mitzy. Od początku wszystko idzie nie tak, bo solenizantka nie jest zadowolona z przyjęcia. Okazuje się, że Mitzi wystąpiła niedawno o rozwód i chciała spędzić spokojny weekend. Napięcie rośnie, kiedy na imprezie pojawia się przyjaciółka Mitzi w towarzystwie swojego nowego chłopaka, który jest szwedzką gwiazdą filmową. Znajome otoczenie i stare rytuały sprawiają, że przyjaciele zapominają na chwilę, że są dorośli. Na jaw wychodzą kolejne zaskakujące rewelacje, które skłaniają wszystkich do dokonania bilansu swojej przeszłości i teraźniejszości.
  W co grają ludzie W co grają ludzie
 • Przygoda po włosku Dla małoletnich od lat 12

  2020 ITA / 100 min. 1989 rok, tuż przed upadkiem Muru Berlińskiego. Trzech młodych Włochów wyrusza w podróż życia. Pago, Rice, i Bibi wyjeżdżają ze swojego prowincjonalnego miasteczka, żeby przeżyć przygodę podczas 10-dniowych wakacji w kontrolowanej przez Związek Radziecki Europie Wschodniej. Po drodze poznają Emila, uchodźcę z Rumunii, który uciekł z kraju przed totalitarnym reżimem. Emil prosi swoich nowych znajomych o nietypową przysługę. Chce, żeby zawieźli jego walizkę żonie i córce, które zostały w Bukareszcie. Trzech przyjaciół lituje się nad nim, a poza tym kusi ich przygoda i postanawiają wyruszyć w podróż, która będzie miała nieoczekiwany finał. Na miejscu przeżywają surrealistyczne sytuacje – chociażby uciekają przed służbami bezpieczeństwa.
  Przygoda po włosku Przygoda po włosku
 • Nigdy nie całuj faceta w świątecznym swetrze Dla małoletnich od lat 12

  2020 USA / 81 min. Dla samotnej matki Maggie O'Donnell (Ashley Williams) Boże Narodzenie było zawsze czasem spędzanym w otoczeniu rodziny, ale w tym roku jej córka Ellen wyjechała na święta z ojcem, co oznacza, że Maggie spędzi Wigilię sama w domu. Wszystko zmienia się, kiedy kobieta dosłownie wpada na Lucasa Cavelli (Nial Matter) na stoisku z choinkami. Maggie boleśnie uderza go świątecznym drzewkiem i ranny Lucas jest zmuszony zrezygnować z wyjazdu na narty do Aspen i zostać na święta w mieście. Maggie bardzo chce mu to wynagrodzić i zaprasza go do swojego domu. Wspólnie spędzają Boże Narodzenie, nawzajem się wspierając. W ciągu świąt połączy ich przyjaźń i coraz bliższa więź, która szybko przerodzi się w miłość.
  Nigdy nie całuj faceta w świątecznym swetrze Nigdy nie całuj faceta w świątecznym swetrze
 • Noc bestii Dla małoletnich od lat 12

  2020 COL / 70 min. Historia dwóch młodych metalowców – Vargasa i Chuki. Chłopcy włóczą się bez celu po ulicach Bogoty w dniu, w którym Iron Maiden ma wystąpić na pierwszym koncercie w Kolumbii. Sprawy przyjmują niespodziewanie zły obrót, a ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, kiedy chuligani kradną to, co jest dla chłopców najcenniejsze – bilety na koncert, podczas którego mogą zobaczyć na żywo swój ulubiony zespół. W filmie można usłyszeć najsłynniejsze utwory Iron Maiden, w tym m.in. Aces High i The Trooper.
  Noc bestii Noc bestii
 • Wymarzony koń Dla małoletnich od lat 12

  2020 GBR / 108 min. Opiekę nad koniem wyścigowym Dream Alliance przejmuje Jan Vokes (Toni Collette), barmanka z małego miasteczka. Jan ma bardzo mało pieniędzy i brak jej doświadczenia, ale udaje się jej przekonać sąsiadów, aby przekazali jej część swoich skromnych dochodów na tresurę konia, który być może pewnego dnia będzie rywalizować z najlepszymi wierzchowcami w kraju. Inwestycja zwraca się, bo Dream wygrywa kolejne gonitwy i daje nadzieję członkom z trudem wiążącej koniec z końcem społeczności. Podnosząca na duchu, prawdziwa historia konia wyścigowego i jego trenerki, którzy niespodziewanie osiągają sukces. W filmie występują m.in. Toni Collette oraz Damian Lewis.
  Wymarzony koń Wymarzony koń
 • Detektyw małolat Dozwolone od lat 18

  2020 CAN / 95 min. Jako dziecko Abe Applebaum (Adam Brody) zdobył w swojej lokalnej społeczności sławę jako dziecięcy detektyw, bo rozwiązywał zagadki kryminalne i rozpracowywał tajemnicze przestępstwa na prośbę mieszkańców miasta Willowbrook. Kiedy miał 12 lat zniknęła jego przyjaciółka Gracie i ani on, ani policja nie byli w stanie jej odnaleźć, co zostawiło w jego psychice głęboki ślad. Abe ma teraz 32 lata i prowadzi własną agencję detektywistyczną wbrew rodzinie i złośliwym docinkom rówieśników, którzy twierdzą, że nie potrafi "dorosnąć". Interes słabo się kręci, a on sam jest przedmiotem kpin. Często topi smutki w alkoholu i sięga po narkotyki. Pewnego dnia zgłasza się do niego licealistka Caroline, która chce, żeby Abe pomógł jej rozwiązać zagadkę zabójstwa jej chłopaka.
  Detektyw małolat Detektyw małolat
 • Krawiec Dla małoletnich od lat 12

  2020 GRC / 96 min. Nikos, mistrz krawiecki nie radzi sobie z rzeczywistością i spędza całe dnie na strychu pracowni krawieckiej swojego ojca. Kiedy jednak pracownia otrzymuje nakaz eksmisji, a ojciec nagle zaczyna chorować, obdarzony żywą wyobraźnią Nikos postanawia przejść do działania. Ponieważ klientki od dawna nie odwiedzają jego zakładu, postanawia przyjechać ze swoją pracownią pod ich drzwi. Własnoręcznie buduje dziwaczny wóz – mobilny zakład krawiecki, którym przemierza ulice Aten, sprzedając swoje kreacje. Pomimo trudnych początków odnosi sukces na biednych przedmieściach miasta, gdzie życie nie zmieniło się od ponad wieku. Jego pomysł szybko zaczyna przynosić zyski, bo Nikos specjalizuje się w wyjątkowych, eleganckich i niedrogich sukniach ślubnych.
  Krawiec Krawiec
wróć na górę
Zamknij okno

Logowanie