• Ten jedyny Dla małoletnich od lat 16

  2021 CAN / 91 min. Sara (Cleopatra Coleman) jest powieściopisarką zmagającą się z kryzysem twórczym. Szukając weny, wpada na Godfreya (Nick Thune), pechowego dziwaka, który nieustannie zmienia swoją osobowość i alter ego, aby unikać kontaktu z rzeczywistością i poradzić sobie z przeszłością. Gdy mężczyzna zaczyna otwierać się na Sarę, szybko odkrywa, że kobieta wykorzystuje go jako inspirację do swojej kolejnej powieści. Czując się oszukany, postanawia zniknąć z jej życia. Czy Sara straciła mężczyznę swoich marzeń? Czy będzie w stanie go znaleźć i naprawić sytuację? Szczera i przezabawna komedia romantyczna autorstwa Kena Moka, producenta filmu Joy.
  Ten jedyny Ten jedyny
 • I szczęśliwie Dla małoletnich od lat 12

  2021 USA / 91 min. Po 14 latach małżeństwa Tom (Joel McHale) i Janet (Kerry Bishé) dalej nie mogą oderwać od siebie rąk. Kiedy odkrywają, że ich przyjaciele czują się urażeni ich ciągłym, publicznym okazywaniem sobie uczucia, zaczynają kwestionować lojalność wszystkich wokół siebie. Co więcej, wizyta tajemniczego nieznajomego (Stephen Root) wpędza ich w egzystencjalny kryzys i prowokuje wiele pytań, które padają podczas pełnych napięć wakacji. Mroczna komedia romantyczna autorstwa znanego dzięki serialowi Czy boisz się ciemności? BenDavida Grabinskiego.
  I szczęśliwie I szczęśliwie
 • Barb i Star jadą do Vista Del Mar Dla małoletnich od lat 12

  2021 USA / 102 min. Najlepsze przyjaciółki – Barb (Annie Mumolo) i Star (Kristen Wiig) – postanawiają po raz pierwszy w życiu opuścić swoje małe miasteczko na amerykańskim Środkowym Zachodzie i wyruszyć w podróż życia, w której nie zabraknie wrażeń. Znane z komedii Druhny, nominowane do Oscara Kristen Wiig oraz Annie Mumolo, wracają w nowej i skąpanej w słońcu produkcji. Nie dość, że artystki wcieliły się w główne role, to jeszcze stworzyły razem przebojowy scenariusz obrazu.
  Barb i Star jadą do Vista Del Mar Barb i Star jadą do Vista Del Mar
 • Skazani na siebie Dla małoletnich od lat 16

  2021 GBR / 113 min. Linda (Anne Hathaway) i Paxton (Chiwetel Ejiofor) znaleźli się n rozdrożu. Para właśnie się rozstała, ale spowodowany koronawirusem lockdown w Londynie zmusza ich do pozostania w jednym mieszkaniu. Zajmująca wysokie stanowisko w marketingu Linda jest coraz bardziej rozczarowana światem korporacji. Natomiast pomysłowy, ale mający kryminalną przeszłość Paxton, zostaje wysłany na przymusowy urlop. Ich napędzane poezją i dużymi ilościami wina wysiłki zmierzające do pokojowego współistnienia sprawiają, że na nowo stają się lekkoduchami, którymi kiedyś byli. Ożywczo działa na nich również planowanie napadu i kradzieży drogocennej biżuterii. Inteligentny i zaskakujący film opowiadający o ludziach stawiających na partnerstwo, aby na zawsze zmienić swoje życie.
  Skazani na siebie Skazani na siebie
 • I oto jesteś Dla małoletnich od lat 12

  2020 USA / 93 min. Mąż Annabelle Wilson (Kathie Lee Gifford) umiera nagle po 32 latach trwania ich małżeństwa. Para przez całe życie mieszkała na Nantucket, gdzie prowadzili sklep z narzędziami i co tydzień chodzili do kina. Pogrążona w żalu Annabelle sporządza listę swoich 20 ulubionych filmów, sprzedaje dom i postanawia zostawić za sobą dawne życie. Rusza śladem miejsc, które zna z kina. W pierwszej kolejności jedzie do Szkocji, inspirowana filmem "Braveheart. Waleczne serce", gdzie spotyka intrygującego właściciela pensjonatu, Howarda Awda (Craig Ferguson). Kobieta jest zauroczona pięknem szkockiej wsi i razem z Howarda spędza tydzień na odkrywaniu tajemnic tego miejsca. Para szybko nawiązuje niezwykłą przyjaźń. Pojawia się jednak pewna komplikacja. Howard ma na dniach wziąć ślub...
  I oto jesteś I oto jesteś
 • Mia pragnie zemsty Dla małoletnich od lat 16

  2020 ROU / 78 min. Mia, młoda aktorka, zostaje spoliczkowana przez swojego chłopaka. Ma dosyć. Wraca do domu i zaczyna planować zemstę. Postanawia nagrać seks filmik, który zamierza wysłać do swojego byłego. Musi tylko znaleźć mężczyznę, który pomoże jej w tym projekcie. Szybko okazuje się, że nie będzie to proste zadanie. Sytuacja jest pretekstem dla Mii, aby przeanalizować różne aspekty swojego życia, a poszukiwanie zemsty prowadzi ją niespodziewanie do bezprecedensowego kryzysu emocjonalnego. Rumuński komediodramat opowiadający o młodej kobiecie na życiowym zakręcie. Produkcja była pokazywana m.in. na Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym.
  Mia pragnie zemsty Mia pragnie zemsty
 • Kolacja po amerykańsku Dla małoletnich od lat 16

  2020 USA / 103 min. Ponure przedmieściach Środkowego Zachodu. Buntownik i punkrockowiec Simon (Kyle Gallner) znowu wpakował się w kłopoty i po podpaleniu, którego się dopuścił, a także bliskiej konfrontacji z policją, po raz kolejny postanawia zwiać. Przypadkowe spotkanie ze społecznie nieprzystosowaną Patty (Emily Skeggs), daje mu nową sposobność ukrycia się. Jednak gdy oboje wyruszają w podróż pełną niefortunnych zdarzeń, zaczynają zdawać sobie sprawę, że mają ze sobą o wiele więcej wspólnego, niż początkowo mogło się wydawać… Za reżyserię produkcji, która została wyróżniona m.in. na MFF w Odessie i Talinie odpowiadał Adam Rehmeier (The Bunny Game). Atutem obrazu jest ścieżka dźwiękowa.
  Kolacja po amerykańsku Kolacja po amerykańsku
 • Dziecko w drodze Dla małoletnich od lat 12

  2020 NZL / 87 min. Kiedy Zoe (Rose Matafeo) i Tim (Matthew Lewis) odkrywają, że będą mieli razem dziecko, postanawiają, że rodzicielstwo ich nie zmieni. Podczas gdy Tim coraz bardziej oswaja się z perspektywą ojcostwa, Zoe ucieka jednak przed wizją macierzyństwa. Kobieta boi się, że utraci swoją niezależność i jest zdeterminowana, aby spełnić swoje szalone marzenia jeszcze przed przyjściem dziecka na świat. Coraz większy chaos w głowie Zoe popycha ją i jej związek do granic możliwości. Błyskotliwa komedia przedstawiająca perypetie pary, która niespodziewanie dowiaduje się, że będzie miała dziecko. Reżyserii podjął się Curtis Vowell (Fantail).
  Dziecko w drodze Dziecko w drodze
 • Spontaniczni Dozwolone od lat 18

  2020 USA / 97 min. Kiedy uczniowie w liceum zaczynają niewytłumaczalnie eksplodować (dosłownie), uczniowie najstarszej klasy – Mara (Katherine Langford) i Dylan (Charlie Plummer) – walczą o przetrwanie w świecie, w którym każda chwila może być ich ostatnią. Gdy rozkwita między nimi nieoczekiwane uczucie, para odkrywa, że kiedy jutro przestało być pewne, mogą wreszcie zacząć żyć chwilą. Szalona komedia z elementami horroru, której scenariusz powstał na podstawie popularnej powieści dla młodzieży autorstwa Aarona Starmera. Odtwórcami głównych ról są nominowana do Złotego Globu Katherine Langford (Trzynaście powodów) oraz Charlie Plummer (Wszystkie pieniądze świata).
  Spontaniczni Spontaniczni
 • Niewygodny układ Dla małoletnich od lat 12

  2020 ESP / 89 min. Kiedy Sara (Juana Acosta) otrzymuje propozycję kupna domu swoich marzeń, nie może uwierzyć w swoje szczęście. Dom jest jasny, przestronny i wyjątkowo tani. Jest tylko jeden "mały" szkopuł: obecna osiemdziesięcioletnia właścicielka Lola (Kiti Mánver), będzie w nim mieszkać aż do śmierci. Teoretycznie Sara nie powinna długo czekać, aby mieć cały dom tylko dla siebie. Lola miała już dwie operacje serca, pali jak komin i pije do upadłego. Sara postanawia więc zaryzykować i przeczekać. Mijają jednak długie miesiące, a staruszka wydaje się być bardziej żywa niż kiedykolwiek. Co gorsza, życie Sary zaczyna się coraz bardziej komplikować. Hiszpański komediodramat śledzący perypetie kobiety, która szybko zaczyna żałować dokonanej przez siebie inwestycji. Trzy nominacje do nagrody Goya.
  Niewygodny układ Niewygodny układ
 • Kelly Dla małoletnich od lat 12

  2020 GBR / 5 min. Kobieta zostaje poproszona o opiekę nad psem należącym do koleżanki jej mamy. Niestety pies odchodzi, a kobieta musi wypracować jakiś sposób transportu nieżyjącego już zwierzaka do weterynarza.
  Kelly Kelly
 • Hapi Berzdej Dla małoletnich od lat 12

  2020 FRA / 19 min. Pascal, 45-letni rozwodnik, wiedzie samotne życie w małej wiosce w środku Korsyki. Dziś są urodziny jego ukochanego syna, a Pascal wciąż nie ma dla niego prezentu. Mając trzy pensy w jednej kieszeni oraz miłość i dobrą wolę w drugiej, mężczyzn wsiada na motorower w towarzystwie swojego psa i wyrusza na poszukiwanie prezentu urodzinowego.
  Hapi Berzdej Hapi Berzdej
 • Cholernie prosty gest Dla małoletnich od lat 12

  2020 USA / 7 min. Tkwiące w samochodowym korku małżeństwo w pewnym momencie nie wytrzymuje i wybucha po tym jak kolejny kierowca, którego wpuścili nawet nie pomachał im w geście podziękowania. Przyrównując go do całego zła świata, wpadają w osłupienie, kiedy ten nagle zatrzymuje się i jest gotowy na konfrontacje. "Cholernie prosty gest" to mroczna, ale i komiczna krytyka społeczeństwa.
  Cholernie prosty gest Cholernie prosty gest
 • Do Moskwy Dla małoletnich od lat 16

  2020 CHE / 97 min. W 1989 roku Szwajcarią wstrząsnął skandal, który dziś wydaje się prawie zapomniany. Ponad 700 tys. osób było inwigilowanych pod kątem ich przekonań politycznych. Film opowiada historię gorliwego policjanta, Viktora Schulera, który zostaje wysłany przez swojego przełożonego do Schauspielhaus w Zurychu, aby obserwować lewicową scenę teatralną. Na miejscu szybko ulega urokowi chaotycznego życia bohemy. Zakochuje się też w aktorce Odile Lehmann, którą ma monitorować, przez co coraz bardziej zaczyna powątpiewać w swoją misję… Reżyserem obrazu jest Micha Lewinsky (Der Freund).
  Do Moskwy Do Moskwy
 • Papier mâché Dla małoletnich od lat 12

  2020 RUS / 74 min. Iwan Laszyn, młody człowiek mieszkający z matką na wsi i pracujący w domu, poznaje reżysera Witalija Suslina i powiada mu swoim życiu. Mężczyźni piszą razem scenariusz, czego owocem jest film fabularny "Głowa. Dwoje uszu", w którym Iwan gra samego siebie. Scenariusz zdobywa nagrodę na najważniejszym rosyjskim festiwalu Kinotavr, a sama produkcja nagrodę Gildii Rosyjskich Krytyków Filmowych. Teraz, kilka lat później, Witalij i Iwan kręcą nowy film, który opowiada o życiu tego drugiego po festiwalach: czy się zmienił, o czym marzy?
  Papier mâché Papier mâché
 • Kłótnia Dla małoletnich od lat 12

  2020 USA / 78 min. Jack (Dan Fogler) i Lisa (Emma Bell) są parą, która wdaje się w kłótnię podczas kolacji ze znajomymi w swoim mieszkaniu. W miarę narastania sprzeczki kolacja, dobiega końca. Jack i Lisa postanawiają odtworzyć te noc, aby ustalić kto miał rację. Prowadzi to jednak do jeszcze większego zamieszania między parą i kłótni między gośćmi. Kameralna komedia o kłótni między kochankami, która wymyka się spod kontroli. Odtwórcami głównych ról są Dan Fogler (Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć) oraz Emma Bell (Cicha namiętność), a za reżyserię odpowiadał Robert Schwartzman (Dreamland).
  Kłótnia Kłótnia
 • Bill i Ted ratują wszechświat Dla małoletnich od lat 12

  2020 USA / 88 min. Najlepsi przyjaciele w średnim wieku – Bill S. Preston (Alex Winter) i Theodore "Ted" Logan (Keanu Reeves) – muszą spełnić swoje rock&rollowe przeznaczenie. Kiedy przybysz z przyszłości przestrzega ich, że tylko ich piosenka może uratować świat, jaki znamy, bohaterowie bez zastanawiają decydują się przeżyć nową przygodę. Po drodze pomagają im ich córki, grupa postaci historycznych oraz kilka legend muzycznych. Zwariowana komedia z elementami kina science fiction opowiadająca o dwóch kumplach, którzy wyruszają w podróż w poszukiwaniu piosenki, która naprawi ich świat i przywróci harmonię we wszechświecie. Odtwórcami głównych ról są Keanu Reeves (Matrix) oraz Alex Winter (Straceni chłopcy).
  Bill i Ted ratują wszechświat Bill i Ted ratują wszechświat
 • Wyścig o wszystko Dla małoletnich od lat 16

  2020 IRL / 93 min. Lato 1998 roku, pierwsze etapy Le Tour de France zostają przeniesione do Irlandii. Mający dobre trzydzieści lat belgijski kolarz Dom Chabol był jednym z najlepszych wspierających w Tour de France przez ostatnie 20 lat. Nadawał tempo, blokował wiatr i zapewniał wsparcie, aby umożliwić zwycięstwo sprinterowi drużyny. Tym razem jednak Dom potajemnie pragnie założyć żółtą koszulkę lidera. Na początku wyścigu mężczyzna zostaje bezceremonialnie usunięty z zespołu, któremu poświęcił swoje życie. Przypadkowe spotkanie z Lynn, młodą irlandzką lekarką, łagodzi cios, a Dom zaczyna akceptować ideę życia w "cywilu". Jednak kiedy szykuje się do powrotu do domu, jego kolega z drużyny zostaje wyrzucony za doping, a Dom dostaje od losu drugą szansę na wygranie chociaż jednego etapu wielkiego Tour.
  Wyścig o wszystko Wyścig o wszystko
 • Głęboka rana Dozwolone od lat 18

  2020 USA / 73 min. Podczas świąt Bożego Narodzenia pewna para zaczyna zastanawiać się nad wspólną przyszłością. Ashley (Quinn Jackson) jest zainteresowana ślubem i posiadaniem dzieci, a Sama (Charles Gould) ta wizja przeraża. Ich związek staje pod znakiem zapytania. Kiedy na scenę wkracza jego atrakcyjny i prorodzinny przyjaciel z dzieciństwa, Nolan (John Anderson), życie Sama zaczyna wymykać się spod kontroli. Mężczyzna stara kurczowo trzymać się Ashley, desperacko odpierając starania groźnego rywala. Mroczna i niezwykle błyskotliwa komedia opowiadająca o miłosnym trójkącie.
  Głęboka rana Głęboka rana
 • Dziewczyna z doliny Dla małoletnich od lat 12

  2020 USA / 98 min. Lata osiemdziesiąte XX wieku. Julie (Jessica Rothe) jest artystyczną duszą, która spędza czas z najlepszymi przyjaciółkami na zakupach w centrum handlowym i planowaniu kreacji na bal maturalny. Wszystko jednak zmienia się, kiedy poznaje Randy'ego (Josh Whitehouse), punkowego muzyka z Sunset Strip. Pomimo sprzeciwu przyjaciół i rodziny, Julie musi wyrwać się z bezpiecznego świata, podążać za swoim sercem i odkryć, co jest dla niej naprawdę ważne. Musicalowa adaptacja przebojowego filmu z 1983 roku, który na zawsze zmienił życie amerykańskich nastolatków. Atutem obrazu jest rock'n'rollowa ścieżka dźwiękowa rodem z lat osiemdziesiątych.
  Dziewczyna z doliny Dziewczyna z doliny
 • Gambit budapeszteński Dla małoletnich od lat 12

  2020 HUN / 102 min. Marcell jest bogatym i odnoszącym sukcesy architektem, któremu jednak daleko do bycia szczęśliwym człowiekiem. Mężczyzna spędza swoje 40. urodziny na nudnej, korporacyjnej kolacji. Jakby tego było mało, jego przegrani przyjaciele z dzieciństwa, których tak skutecznie unikał przez ostatnie 20 lat, również niespodziewanie odwiedzają go, aby świętować. Gang składający się z Vinsza, Alexy, Gusztiego, Jeta oraz Adriana, nie jest już na niego wściekły i gotowy jest odnowić łączącą ich niegdyś relację. Niespodziewanie jednak wieczór przybiera mroczny i tragiczny obrót, zmuszając Marcella do podjęcia decyzji: po raz kolejny zawieść swoich przyjaciół lub stanąć w ich obronie i pomóc im wykonać coś bardzo szalonego – przemycić obraz na najlepszą aukcję dzieł sztuki w Budapeszcie.
  Gambit budapeszteński Gambit budapeszteński
 • Koszerny pocałunek Dla małoletnich od lat 12

  2020 DEU / 101 min. Kiedy Maria (Luise Wolfram) przylatuje z Niemiec do Tel Awiwu i przyjeżdża do mieszkania swojej kochanki Shiry (Moran Rosenblatt), jeden mały błąd rozpoczyna romantyczną komedię pomyłek. Po spotkaniu ich rodziny natychmiast muszą zderzyć się ze skomplikowaną historią oraz perspektywą wspólnej przyszłości. Sytuacja jest skomplikowana ponieważ dwa pokolenia izraelskich kobiet zakochują się w Niemce i Palestyńczyku. Szalona komedia romantyczna, która została uhonorowana nagrodą na Berlin Jewish Film Festival
  Koszerny pocałunek Koszerny pocałunek
 • Młodzi, do dzieła! Dla małoletnich od lat 16

  2020 MEX / 102 min. Martin jest szaleńczo zakochany w dziewczynie, którą ledwo zna. Chciałby wykrzyczeć to światu, ale ten zdaje się nim zupełnie nie przejmować. Daniel jest muzykiem, który zdecydował się zostać taksówkarzem, kiedy jego nastoletnia dziewczyna zaszła w ciążę. Dulce zdarza się być agresywną dziewczyną, która prześladuje słabszych w liceum. W ten sposób stara się ukryć swoją kruchość i głęboką potrzebę bycia kochaną. Zdesperowana jest gotowa stracić dziewictwo z kimkolwiek. Pedro jest natomiast rozczarowany światem dorosłych, z którego próbuje się wycofać. Komedia przedstawiająca historie czwórki nastolatków, którzy obawiają się wkroczenia do dorosłość. Twórcą obrazu jest wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym na MFF w Wenecji, Carlos Armella.
  Młodzi, do dzieła! Młodzi, do dzieła!
 • Piosenka o miłości Dla małoletnich od lat 12

  2020 USA / 82 min. Shayna Cook (Jessy Schram) jest piosenkarką i tekściarką, która próbuje wybić się w Nashville. Kobieta bliska jest rezygnacji z kariery i powrotu do swojego rodzinnego miasteczka, kiedy przypadkowe spotkanie z popularnym autorem piosenek, Grady’m Connorem (Niall Matter), zmienia wszystko. Artysta próbuje napisać utwór dla gwiazdy muzyki country, Duke'a Sterlinga (Lucas Bryant), a Shayna wydaje się być idealną partnerką do tego zadania. Podczas pracy Shayna i Grady zbliżają się do siebie. Niespodziewanie też Duke zaczyna dostrzegać potencjał kobiety i prosi ją, aby wystąpiła podczas zbliżającego się festiwalu. Choć wydaje się, że jest to życiowa szansa dla Shayny, niespodziewanie zaczynają nawarstwiać się problemy... Porywająca komedia romantyczna w rytmie muzyki country.
  Piosenka o miłości Piosenka o miłości
 • Podróż poślubna Dla małoletnich od lat 12

  2020 ISR / 85 min. Państwo młodzi przybywają w swoją noc poślubną do luksusowego apartamentu dla nowożeńców. Kiedy panna młoda, Eleanor (Avigail Harari), odkrywa, że jej mąż, Noam (Ran Danker), otrzymał w prezencie ślubnym od swojej byłej dziewczyny pierścionek, dochodzi do eskalacji emocji. Nowożeńcy opuszczają hotel, aby zwrócić problematyczny podarunek. Ich z pozoru prosta misja zmienia się w całonocną podróż ulicami Jerozolimy. Para zmuszona jest stawić czoła byłym kochankom, stłumionym wątpliwościom oraz życiu, które zdecydowali się porzucić. Reżyserką obrazu jest wyróżniona na festiwalach filmowych w Berlinie i Locarno – Talya Lavie.
  Podróż poślubna Podróż poślubna
wróć na górę
Zamknij okno

Logowanie