• Swatka na tropie: W muzeum Dla małoletnich od lat 12

  2021 USA / 84 min. Znana swatka Angie Dove (Danica McKellar) znajduje się w samym środku kolejnego morderstwa, w tym samym muzeum, w którym jej ojciec, emerytowany detektyw policyjny, Nick Columba (Bruce Boxleitner), prowadzi sprawę serii drobnych kradzieży. Ofiara, Clinton Jennings, był znanym archeologiem zatrudnionym do weryfikacji pochodzenia niektórych z niedawno nabytych etruskich posągów. Gdy detektyw Kyle Carter (Victor Webster) prowadzi swoje śledztwo, Angie nieoficjalnie uczestniczy w nim, wykorzystując swoje umiejętności obserwacyjne, aby pomóc odkryć prawdę i doprowadzić Cartera do sprawcy.
  Swatka na tropie: W muzeum Swatka na tropie: W muzeum
 • Wszyscy święci New Jersey Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 115 min. Młody Anthony Soprano dorasta w burzliwym okresie historii Newark i wkracza w dorosłość, kiedy rywalizujący ze sobą gangsterzy umacniają swoją pozycję w półświatku, co zagraża mafijnej rodzinie DiMeo, która kontroluje miasto naznaczone pogłębiającymi się rasowymi podziałami. Główną rolę w bieżących wydarzeniach odgrywa uwielbiany przez Anthony’ego wuj. Dickie Moltisanti próbuje pogodzić prowadzone przez siebie interesy z życiem prywatnym i ma ogromny wpływ na siostrzeńca, który z naiwnego nastolatka wyrasta na dobrze nam znanego, wpływowego szefa mafii – Tony’ego Soprano.
  Wszyscy święci New Jersey Wszyscy święci New Jersey
 • Małe rzeczy Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 122 min. Zastępca szeryfa hrabstwa Kern, Joe 'Deke' Deacon (Denzel Washington), zostaje wysłany do Los Angeles, żeby wykonać proste z pozoru zadanie i zebrać dowody. Na miejscu policjant rozpoczyna jednak poszukiwania seryjnego zabójcy, który terroryzuje miasto. Prowadzący sprawę miejscowy sierżant Jim Baxter (Rami Malek) jest pod wrażeniem intuicji Deke’a i nieoficjalnie prosi go o pomoc. Śledztwo trwa, ale Baxter nie wie, że sprawa związana jest z przeszłością Deke’a i ujawni przerażające tajemnice, które mogą zagrozić nie tylko prowadzonemu przez nich dochodzeniu. Kino sensacyjne w gwiazdorskiej obsadzie. W głównych rolach występują m.in. Denzel Washington, Rami Malek oraz Jared Leto.
  Małe rzeczy Małe rzeczy
 • Wirtuoz. Pojedynek zabójców Dozwolone od lat 18

  2021 USA / 104 min. Zawodowy zabójca (Anson Mount) jest zawsze opanowany, skrupulatny i działa z morderczą precyzją. Wirtuoz, jak sam o sobie mówi, pewnego dnia otrzymuje od swojego mentora (Anthony Hopkins) najtrudniejsze zadanie w dotychczasowej karierze. Musi wytropić i zabić człowieka, choć nawet nie wie, kim on jest. Zna jedynie czas i miejsce, gdzie będzie mógł zobaczyć swoją przyszłą ofiarę. Tymczasem przypadkowe spotkanie z pewną ponętną kobietą (Abbie Cornish) w knajpie może zaprzepaścić całą jego misję... Kapitalny thriller w stylu kina noir, w którym w głównych rolach występują m.in. Anson Mount (Protektor), Abbie Cornish (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri) oraz dwukrotny laureat Oscara Anthony Hopkins (Ojciec).
  Wirtuoz. Pojedynek zabójców Wirtuoz. Pojedynek zabójców
 • Zagadki Hailey Dean: Wyrok za zabójstwo Dla małoletnich od lat 12

  2020 USA / 80 min. Kiedy świeżo zwolniony z więzienia morderca, którego Hailey Dean pomogła wsadzić za kratki, zostaje zamordowany, przyjaciółka Hailey, prokurator okręgowa Paulina D'Orazio, zostaje oskarżona o dokonanie zbrodni. Hailey i Fincher Garland muszą znaleźć prawdziwego winnego, aby oczyścić Paulinę z zarzutów. Tym bardziej, że czeka ją niszczący karierę i życie proces, w wyniku którego mogłaby zostać skazana na dożywocie. Kolejny film z serii realizowanego na potrzeby telewizji dramatu o perypetiach błyskotliwej psychoterapeutki, która niegdyś pracowała jako prawniczka. Współtwórczynią scenariusza jest Nancy Grace, znana amerykańska dziennikarka i prezenterka specjalizująca się w sprawach kryminalnych.
  Zagadki Hailey Dean: Wyrok za zabójstwo Zagadki Hailey Dean: Wyrok za zabójstwo
 • Ostatni Dla małoletnich od lat 16

  2020 EST / 113 min. Młody górnik Rupi chce zarobić wystarczająco dużo pieniędzy w szybach tundry, by zostawić za sobą duszną atmosferę górniczej wioski. Pewnego dnia kopalnia wstrzymuje wydobycie, bo ojciec Rupiego, który jest hodowcą reniferów, nie chce sprzedać swojej ziemi. Na dodatek, manipulujący ludźmi właściciel kopalni zaczyna interesować się żoną przyjaciela Rupiego, w której ten skrycie się kocha. Każdego dnia życie w górniczej wiosce robi się coraz bardziej niebezpieczne, a Rupi musi podjąć decyzję gdzie i z kim chce być. Czy wybierze dziewiczą tundrę swoich przodków, czy dokona chłodnej kalkulacji i postawi na własny interes? Nordycki western, którego akcja toczy się wśród dzikiej lapońskiej tundry. Pięć nagród EFTA.
  Ostatni Ostatni
 • Złe prawo Dozwolone od lat 18

  2020 IRL / 86 min. Dave Connolly jest szanowanym funkcjonariuszem Garda Síochána, irlandzkiej policji, ale jego lojalność zostaje wystawiona na próbę za sprawą jego niestroniącego od problemów brata Joe’ego. Mężczyzna nagle zostaje uwikłany w niebezpieczne gierki i staje się przykrywką brata po tym jak ten dokonał nieudanego napadu. Sytuacja prowadzi Dave’a do nawiązania potajemnego związku z Amią, nieszczęśliwą mężatką, która również jest ofiarą ostatniego przestępstwa Joe’ego. Pełen napięcia thriller, który analizuje tematy, takie jak lojalności względem członków rodziny czy dziedzictwo. Bada też jak daleko jest w stanie posunąć się jednostka, aby chronić tych, których kocha.
  Złe prawo Złe prawo
 • Wuhai Dla małoletnich od lat 16

  2020 CHN / 98 min. Yang Hua jest drobnym pośrednikiem, który nie ma dobrej passy. Jego życie i małżeństwo z nauczycielką jogi, Miao Wei, zaczynają się rozpadać. W ciągu trzech szalonych dni w małym mieście Wuhai w Mongolii Wewnętrznej, przyjaciele, rodzina i windykatorzy konfrontują się z nim w związku z nieudanym przedsięwzięciem biznesowym związanym z parkiem dinozaurów na pobliskiej pustyni. Produkcja zdobyła nagrody m.in. na MFF w Hongkongu i San Sebastian. Reżyserem obrazu jest dobrze rokujący chiński twórca Ziyang Zhou (Old Beast), który również jest autorem scenariusza do filmu.
  Wuhai Wuhai
 • Niezidentyfikowany Dozwolone od lat 18

  2020 ROU / 117 min. Pomimo rosnących długów i skomplikowanego życia osobistego Florin Iespas – detektyw policyjny – jest zdeterminowany, aby rozwiązać trudną sprawę, od której wszyscy umywają ręce. Szefostwo nakazuje mu szybko o niej zapomnieć, ale gliniarz nie daje za wygraną. Kontynuuje swoje nieoficjalne śledztwo i wkrótce natrafia na trop w sprawie dwóch pożarów hoteli, w których zginęło kilka osób. Podejrzanym jest Banel, ochroniarz pochodzenia romskiego, który jednak wszystkiemu zaprzecza. W obliczu braku wsparcia przełożonych, nieufności kolegów i wewnętrznych demonów, policjant zmuszony jest opracować alternatywny plan i podjąć nadzwyczajne kroki.
  Niezidentyfikowany Niezidentyfikowany
 • Limbo Dla małoletnich od lat 16

  2020 DEU / 85 min. Kiedy Ana odkrywa niezwykle wysokie rachunki w dokumentach swojej firmy, nie może sobie wyobrazić, jaką lawinę wywoła jej śledztwo. Kobieta nie tylko spotyka starzejącego się drobnego oszusta i wiedeńskiego lorda mafii, ale jej drogi krzyżują się także z tajnym śledczym o imieniu Carsten. Mężczyzna od dawna jest na tropie sieci osób zajmujących się praniem brudnych pieniędzy, który teraz staje przed trudną decyzją...
  Limbo Limbo
 • Kronika tajemnic: Związani winoroślą Dla małoletnich od lat 12

  2019 USA / 82 min. Praca nad nowym odcinkiem podcastu prowadzi Alex McPherson i jej zespół do pobliskiego Macklin, gdzie badają sprawę śmierci uznaną przez lokalną policję za wypadek. Zanim jednak Alex zdąży rozgryźć temat, inny członek rodziny dostaję kulkę. Wkrótce ona i jej koledzy tworzą potężną listę podejrzanych, z których wszyscy mieli motyw i sposobność popełnienia zbrodni… Kolejna część z serii opowieści o Alex McPherson, która w swoim podcaście próbuje rozwiązać trudne kryminalne zagadki. W jej rolę wciela się niezrównana Alison Sweeney (Kryminalne Wypieki).
  Kronika tajemnic: Związani winoroślą Kronika tajemnic: Związani winoroślą
 • Kronika tajemnic: Odnaleziona Dla małoletnich od lat 12

  2019 USA / 81 min. Alex McPherson (Alison Sweeney) wraca do małego miasteczka w Pensylwanii, gdzie jako dziewczynka spędziła wakacje, aby nagrać kolejny odcinek swojego podcastu, który ma opowiadać o niewyjaśnionym zniknięciu jej koleżanki z dzieciństwa dwadzieścia lat wcześniej. Po nawiązaniu współpracy z redaktorem lokalnej gazety (Benjaminem Ayresem), który niechętnie zgadza się pomóc jej odtworzyć ostatnie kroki dziewczyny, Alex odkrywa szokującą prawdę stojącą za jej zniknięciem. Pierwsza część z serii opowieści o Alex McPherson, która w swoim podcaście próbuje rozwiązać trudne kryminalne zagadki. W jej rolę wciela się niezrównana Alison Sweeney (Kryminalne Wypieki).
  Kronika tajemnic: Odnaleziona Kronika tajemnic: Odnaleziona
 • Kronika tajemnic: Niewłaściwy człowiek Dla małoletnich od lat 12

  2019 USA / 83 min. Alex McPherson (Alison Sweeney) przygotowuje kolejny odcinek swojego podcastu. Tym razem bada historię morderstwa kobiety, której ciało było poszukiwane przez trzy lata. Przeglądając sprawę, Alex odkrywa szokującą prawdę o zabójcy i pomaga uniewinnić dwóch mężczyzn niesłusznie oskarżonych o popełnienie przestępstwa. Kolejna część z serii opowieści o Alex McPherson, która w swoim podcaście próbuje rozwiązać trudne kryminalne zagadki. W jej rolę wciela się niezrównana Alison Sweeney (Kryminalne Wypieki).
  Kronika tajemnic: Niewłaściwy człowiek Kronika tajemnic: Niewłaściwy człowiek
 • Samotne wilki Dozwolone od lat 18

  2019 ESP / 80 min. Więzienie o podwyższonym rygorze. Arnold Drexler (Fred Adenis), aby skrócić swój 15-letni wyrok, postanawia ujawnić organizację stojącą za jego zbrodniami. To, czego on, inni więźniowie i wielu strażników więziennych nie rozumie, to jak głęboko skorumpowani są poszczególni bohaterowie. Uwięzienie Arnolda wywołuje brutalną reakcję jego kolegów z celi, Vica (Joel Minguet) i Toniego (Pau Barredo), którzy również postanawiają się zemścić. Nakręcony w surowy sposób, nieprzewidywalny kryminał w reżyserii debiutującego w długim metrażu Sergia Arnau. Film w ciekawy sposób ujawnia motywacje i powiązania każdego z bohaterów. Produkcja zdobyła nagrodę na Ocktober Film Festival.
  Samotne wilki Samotne wilki
 • Wysoki sądzie Dla małoletnich od lat 12

  2019 EST / 91 min. Główny bohater, sędzia (Mait Malmsten), to człowiek, który reprezentuje surowe zasady i prawo na sali sądowej. Jednak jego własne życie osobiste to absolutny bałagan. Po tym, jak podejmuje on decyzję o skazaniu kobiety na długi wyrok więzienia, jej brat (Märt Avandi) zaczyna go nachodzić. Ma nadzieję, że uda mu się zmienić jego decyzję dotyczącą okresu trwania kary. Sędzia jednak pozostaje nieugięty. Między mężczyznami dochodzi do konfliktu, w wyniku którego stojący na straży prawa nagle sam staje się przestępcą. Nie mogąc przyznać się do zbrodni, ucieka do Finlandii. Na miejscu seria zwrotów akcji prowadzi go do wielu dziwnych ludzi i komicznych sytuacji. Pełen czarnego humoru film drogi i zarazem opowieść o zbrodni i karze. Produkcja była pokazywana na Warszawskim Festiwalu Filmowym.
  Wysoki sądzie Wysoki sądzie
 • Ogień Dla małoletnich od lat 16

  2019 USA / 84 min. Melinda (Tilda Cobham-Hervey) jest samotną i niestabilną emocjonalnie pracownicą stacji benzynowej, która zmęczona jest ciągłym staniem w cieniu swojej pewnej siebie koleżanki z pracy (Suki Waterhouse). Kiedy stacja zostaje napadnięta przez zdesperowanego człowieka o imieniu Billy (Josh Hutcherson), Melinda znajduje okazję, by nawiązać z nim relację, bez względu na to, kto podczas zajścia zostanie ranny. Pełen emocji kryminał w reżyserii debiutującego w długim formacie Mike’a Gana (No Evil). Ogromnym wyróżnikiem produkcji jest ścieżka dźwiękowa.
  Ogień Ogień
 • Halali Dla małoletnich od lat 16

  2019 NLD / 92 min. Liberalny polityk Gerben Kooistra (Tibor Lukács) zostaje tymczasowo burmistrzem małego miasteczka, aby zyskać czas, który pozwoli mu rozwiązać "prywatny problem". Wkrótce odkrywa, że pobliska wioska jest kolebką przemytników narkotyków, na czele których stoi zatwardziały przestępca Toontje van Wanrooij (Bart Slegers). To, co początkowo wyglądało na łatwe zadanie, zamienia się w niebezpieczną misję. Co gorsza, w międzyczasie jego syn zakochuje się we wnuczce Toontje i ma zamiar odkryć przed światem mroczny sekret ojca. Wciągający dramat z elementami kina sensacyjnego zrealizowany na potrzeby telewizji. Reżyserii produkcji podjął się Eché Janga (Buladó).
  Halali Halali
 • Poza podejrzeniem Dla małoletnich od lat 16

  2019 USA / 100 min. Mark Putnam (Jack Huston) jest dobrze rokującym agentem FBI przydzielonym do pracy w górskim miasteczku w Kentucky. Na miejscu mężczyzna wdaje się w zakazany romans ze spłukaną i borykającą się z wieloma problemami kobietą (Emilia Clarke), która zostaje jego najważniejszą informatorką. Dla niej Putnam jest szansą na wyrwanie się z biedy. Niestety, ich relacja szybko kończy się katastrofą dla nich obojga... Oparty na faktach film o skandalu, który wstrząsnął fundamentami FBI i skończył się pierwszym w historii wyrokiem za morderstwo agenta federalnego. W głównych rolach występują czterokrotnie nominowana do nagrody Emmy Emilia Clarke (serial HBO Gra o tron) oraz Jack Huston (serial HBO Zakazane imperium).
  Poza podejrzeniem Poza podejrzeniem
 • Valan - Dolina aniołów Dozwolone od lat 18

  2019 HUN / 94 min. Péter (Csaba Krisztik) jest gliniarzem z wielkiego miasta, który prowadzi dochodzenie w sprawie handlu ludźmi w Brasov. Mężczyzna poświęcił całe swoje życie poszukiwaniu zaginionych kobiet, a w każdej uratowanej widzi swoją siostrę Juli. Dziewczyna zaginęła przed ponad dwoma dekadami w ich rodzinnym mieście Valan, w 1989 roku w czasie pełnej chaosu rumuńskiej rewolucji. Pewnego dnia Péter zmuszony jest nagle wrócić do transylwańskiego miasteczka górniczego, po tym jak otrzymuje telefon z informacją, że odnaleziono zwłoki Juli. Toczące się śledztwo nie tylko zmusza go do stawienia czoła lokalnym przestępcom, ale także własnym demonom.
  Valan - Dolina aniołów Valan - Dolina aniołów
 • Nieśmiertelny Dozwolone od lat 18

  2019 ITA / 111 min. Ciro di Marzio (Marco D'Amore) zostaje postrzelony w klatkę piersiową przez swojego jedynego przyjaciela Gennaro Savastano (Salvatore Esposito) i trafia do ciemnych wód Zatoki Neapolitańskiej. Im bliżej jest dna, tym więcej wspomnień przelatuje mu przez głowę… Jest rok 1980. Niszczycielskie trzęsienie ziemi sieje spustoszenie w mieście. Jednak pod gruzami znaleziony zostaje płaczący noworodek. Od tego dnia znany jest jako 'Nieśmiertelny'... Film w reżyserii Marco d'Amore, będących długometrażowym spin-offem serialu Gomorra. Produkcja opowiada o świecie, w którym nieśmiertelność staje się kolejną formą potępienia i wykluczenia. W głównych rolach występują sam d'Amore oraz Giuseppe Aiello, Salvatore D'Onofrio (Boski), Gianni Vastarella i Marianna Robustelli (I peggiori).
  Nieśmiertelny Nieśmiertelny
 • Rodzaj ciszy Dla małoletnich od lat 16

  2019 CZE / 91 min. Mia (Eliska Krenková) zostaje zatrudniona w charakterze au pair. Wie jedynie, że będzie opiekować się dziesięcioletnim chłopcem. Na miejscu dziewczyna odkrywa, że w domu jej pracodawców obowiązują bardzo surowe zasady postępowania. Ich złamanie może kosztować ją pracę… Udany debiut fabularny Michala Hogenauera bada siłę odporności jednostki na manipulacje. Mówi też o tym, ile ludzie są w stanie poświęcić, aby zachować wysoką samoocenę. Udane role w filmie tworzą Eliška Krenková (Kawki na drodze), Jacob Jutte (serial De Maatschap), Monic Hendrickx (Polska narzeczona), Roeland Fernhout (serial Zwarte Tulp) oraz Sigrid ten Napel (Zomer). Produkcja była pokazywana na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach.
  Rodzaj ciszy Rodzaj ciszy
 • Miasto kłamstw Dla małoletnich od lat 16

  2018 GBR / 107 min. Zhańbiony detektyw policyjny z Los Angeles, Russell Poole (Johnny Depp), jest na życiowym zakręcie. Jego najważniejsza sprawa - brutalne zabójstwa dwóch ikon muzyki Tupaca Shakura i Christophera Wallace'a, znanego również jako The Notorious B.I.G., od 20 lat pozostaje nierozwiązana. Jedni z najbardziej znanych raperów XX wieku zostali zastrzeleni w 1996 i 1997 roku, a ich zabójcy nigdy nie zostali znalezieni. Pewnego dnia z detektywem kontaktuje się Jack Jackson (Forest Whitaker), zainteresowany tematem dziennikarz, który próbuje ratować swoją reputację i karierę. Mężczyźni łączą siły w poszukiwaniu rozwiązana obu spraw sprzed lat, jednocześnie walcząc o własne odkupienie. Scenariusz obrazu powstał na podstawie biograficznej powieści Randalla Sullivana.
  Miasto kłamstw Miasto kłamstw
 • Władca Paryża Dla małoletnich od lat 16

  2018 FRA / 115 min. Czasy panowania Napoleona. François Vidocq (Vincent Cassel) uchodzi we w Francji za prawdziwą legendę. Mężczyzna 27 razy uciekł z najlepiej strzeżonych więzień w kraju. Po ostatniej spektakularnej ucieczce oszust ukrywa się pod przykrywką handlarza tkanin. W końcu przeszłość go jednak dopada. Mężczyzna zostaje oskarżony o przestępstwo, którego nie popełnił. Udaje mu się jednak zawrzeć układ z policją: w zamian za wolność będzie ścigał złodziei i morderców na ulicach Paryża… Dwukrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej Vincent Cassel (To tylko koniec świata) jako postrach paryskich ulic w kryminale historycznym w reżyserii laureata Cezara Jean-François Richeta (Wróg publiczny numer jeden). W pozostałych rolach z powodzeniem odnajdują się Patrick Chesnais (Lektorka), August Diehl (Bękarty wojny) oraz Olga Kurylenko (007 Quantum of Solace). Produkcja odsłania tajemnice na najwyższych szczeblach władzy oraz brutalne morderstwa ze szczytowego okresu panowania Napoleona. Obraz został wyróżniony dwiema nominacjami do Cezara w kategoriach: "najlepsza scenografia" i "najlepsze kostiumy".
  Władca Paryża Władca Paryża
 • Roman J. Israel Dla małoletnich od lat 16

  2017 USA / 117 min. Roman Israel (Denzel Washington) jest pełnym idealizmu prawnikiem z Los Angeles. Jego życie zmienia się całkowicie, kiedy umiera jego mentor i zarazem ikona walki o prawa obywatelskie. Ronan zostaje zrekrutowany do pracy w firmie prowadzonej przez ambitnego George’a Pierce’a (Colin Farrell) i nawiązuje przyjaźń z młodym obrońcą praw mniejszości (Carmen Ejogo). Burzliwa seria wydarzeń sprawi, że definiowane przez aktywizm podejście do życia mężczyzny zostaje wystawione na próbę. Nominowany do Oscara Dan Gilroy (Wolny strzelec) przedstawia intrygujący dramat, którego bohaterem jest wielkoduszny obrońca z Miasta Aniołów. W jego roli popisowo odnajduje się wielki gwiazdor Denzel Washington. Za stworzoną przez siebie nieoczywistą kreację otrzymał on nominacje do Nagrody Akademii oraz Złotego Globu. Obok niego w filmie pojawiają się laureat Złotego Globu Colin Farrell (Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj), Carmen Ejogo (Selma), Lynda Gravátt (Wykapany ojciec) oraz Amanda Warren (serial Pozostawieni).
  Roman J. Israel Roman J. Israel
 • Kibic Dla małoletnich od lat 16

  2009 USA / 84 min. Paul Aufiero (Patton Oswalt) jest 35-letnim parkingowym, który mieszka z matką na Staten Island. Mężczyzna jest samozwańczym "największym na świecie fanem New York Giants". Pewnej nocy Paul i jego najlepszy przyjaciel, Sal (Kevin Corrigan), dostrzegają na stacji benzynowej gwiazdę drużyny Giants, Quantrella Bishopa. Pod wpływem impulsu postanawiają podążyć za jego SUV-em na Manhattan, aż do klubu ze striptizem, gdzie w końcu zbierają się na odwagę, by porozmawiać ze swoim bohaterem. To, co zaczyna się jako szansa na spełnienie marzeń, zamienia się szybko w koszmar. Pewne nieporozumienie wywołuje gwałtowną konfrontację, a Paul zostaje wystawiony na ogromną próbę. Komediodramat, którego gwiazdą jest Patton Oswalt. Produkcja została wyróżniona statuetką Gotham Awards.
  Kibic Kibic
wróć na górę
Zamknij okno

Logowanie