• Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu (podpisy) Dla małoletnich od lat 7

  2022 GBR / 98 min. Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson wraz z reżyserem i producentem Chrisem Columbusem, a także wieloma innym cenionym członkami obsady wszystkich ośmiu filmów o Harrym Potterze, spotykają się po raz pierwszy, aby świętować dwudziestą rocznicę premiery pierwszego filmu z serii pt. Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Jubileuszowy program specjalny Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu przybliży zakulisowe historie związane z powstawaniem produkcji, a także, dzięki specjalnie nagranym na tę okoliczność wywiadom i rozmowom między aktorami, zabierze widzów w podróż pełną magii i wspomnień o jednej z najbardziej kochanych filmowych serii wszech czasów.
  Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu (podpisy) Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu (podpisy)
 • Judasz i Czarny Mesjasz Dozwolone od lat 18

  2021 USA / 120 min. Informatorowi FBI Williamowi O’Nealowi (LaKeith Stanfield) udaje się przeniknąć do struktur Partii Czarnych Panter w Illinois, by obserwować ich charyzmatycznego lidera, przewodniczącego Freda Hamptona (Daniel Kaluuya). O’Neal jest złodziejem recydywistą, któremu dużą przyjemność sprawia manipulowanie swoimi towarzyszami i mocodawcą, agentem specjalnym Royem Mitchellem (Jesse Plemons). Hampton, który coraz zręczniej porusza się w świecie wielkiej polityki, zakochuje się w koleżance z partii, Deborah Johnson (Dominique Fishback). W tym samym czasie trwa bitwa o duszę O’Neala. Czy stanie po stronie dobra? A może grając nie fair, będzie starał się pokrzyżować szyki Hamptonowi i Czarnym Panterom zgodnie z życzeniem dyrektora FBI J. Edgara Hoovera (Martin Sheen)?
  Judasz i Czarny Mesjasz Judasz i Czarny Mesjasz
 • Igła w stogu czasu Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 106 min. Nick i Janine (Leslie Odom Jr. i Cynthia Erivo) prowadzą szczęśliwe życie. Sielanka kończy się, kiedy były mąż Janine zakrzywia czas, żeby ich rozdzielić z pomocą byłej dziewczyny Nicka z czasów studiów (Frieda Pinto). Rzeczywistość zaczyna się zacierać, a Nick zaczyna tracić wspomnienia. Mężczyzna musi podjąć decyzję, co jest gotów poświęcić, aby uratować lub odrzucić wszystko, co kocha. Czy miłość może przetrwać w przyszłości, gdzie czas jest płynny, a całe życie może być jedynie złudzeniem? Trzymająca w napięciu historia miłosna, której akcja toczy się w niedalekiej przyszłości w reżyserii nagrodzonego Oscarem Johna Ridleya.
  Igła w stogu czasu Igła w stogu czasu
 • Cztery godziny w Kapitolu Dla małoletnich od lat 12

  2021 USA / 87 min. Dokument będący zapisem zamieszek, do których doszło na Kapitolu 6 stycznia 2021, kiedy tysiące amerykańskich obywateli z całego kraju przyjechało do Waszyngtonu, aby protestować przeciwko wynikom wyborów prezydenckich w 2020 roku. Wielu z nich przybyło z zamiarem zakłócenia zaprzysiężenia Joe Bidena na prezydenta. W dokumencie można zobaczyć nieemitowane nigdy wcześniej materiały filmowe oraz wypowiedzi ludzi stanowiących prawo, pracowników Kapitolu, policjantów, protestujących i uczestników zamieszek, którzy wdarli się do budynku, kiedy przeliczano tam głosy. Twórcy filmu pokazują jak szybko doszło do eskalacji przemocy, bo garstka ochroniarzy nie była w stanie dać odporu szturmującym tłumom i podkreślają, że ryzyko wpisane w konfrontację policji z demonstrantami było bardzo duże.
  Cztery godziny w Kapitolu Cztery godziny w Kapitolu
 • Potężne sierotki Dla małoletnich od lat 12

  2021 USA / 112 min. Prawdziwa historia Mighty Mites, drużyny futbolowej z sierocińca w FortWorth, która w czasach Wielkiego Kryzysu zdobyła stanowe mistrzostwo Teksasu, pomimo że jej zawodnicy rozpoczynali rozgrywki boso. Podczas ich najlepszego sezonu niedoceniany zespół i hart ducha zawodników stały się inspiracją dla miasta, stanu i całego narodu, a uwagę na ich osiągnięcia zwrócił sam prezydent Franklin D. Roosevelt. Architektem sukcesu był Rusty Rusell, legendarny trener futbolu z lokalnego liceum, który zrezygnował z prestiżowego stanowiska, aby uczyć wychowania fizycznego w sierocińcu. Niewiele osób znało jego tajemnicę – Rusty sam był sierotą. Wiedział, że jego zawodnicy nie górują formą nad przeciwnikiem i opracowywał nowatorskie strategie, które są wykorzystywane w futbolu amerykańskim do dzisiaj.
  Potężne sierotki Potężne sierotki
 • Przejęcie sygnału Dozwolone od lat 18

  2021 USA / 98 min. Od trzech lat James (Harry Shum Jr.) nie może otrząsnąć się po nieoczekiwanym i trudnym do wyjaśnienia zniknięciu żony. Jego ucieczką jest praca, a zwłaszcza archiwizowanie starych nagrań zarejestrowanych na taśmach wideo. Pewnej nocy James ogląda stare materiały emitowane w telewizyjnych wiadomościach i dostrzega, że pojawiają się w nich niepokojące zakłócenia. Nie jest to jedyna nietypowa rzecz, jaką dostrzega. Jego obsesja związana z dziwnym materiałem nasila się. James stara się rozwikłać tajemnicę i odkrywa, że niepokojące zakłócenia na antenie mają związek ze zniknięciem jego żony. Film został zainspirowany zakłóceniami w transmisji sygnału, do jakich doszło w Chicago pod koniec lat 1980. Tajemniczy incydent do dzisiaj pozostaje niewyjaśniony.
  Przejęcie sygnału Przejęcie sygnału
 • Super Bob Einstein Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 72 min. Film dokumentalny poświęcony Bobowi Einsteinowi, amerykańskiemu aktorowi, komikowi i scenarzyście programów telewizyjnych, który wykreował i odgrywał rolę Super Dave’a Osborne’a.
  Super Bob Einstein Super Bob Einstein
 • Umowa na zawsze Dla małoletnich od lat 12

  2021 USA / 86 min. Matt (Ed Hems), samotny mężczyzna po 40-stce, który chce mieć dziecko, wynajmuje Annę (Patti Harrison) jako surogatkę. Niedługo potem dwie kompletnie obce sobie osoby uświadamiają sobie, że ta nieoczekiwana relacja podważy ich dotychczasowe wyobrażenia o więziach, granicach i tym, co nazywamy miłością.
  Umowa na zawsze Umowa na zawsze
 • Niepewne: Na zakończenie Dozwolone od lat 18

  2021 USA / 58 min. Dokument o produkcji, której pomysłodawczynią i odtwórczynią głównej roli jest Issa Rae, czyli boleśnie prawdziwym i przezabawnym serialu komediowym, opowiadającym o przyjaźni dwóch współczesnych czarnych kobiet, niezręcznych sytuacjach, jakich doświadczyły oraz pikantnych szczegółach z ich życia.
  Niepewne: Na zakończenie Niepewne: Na zakończenie
 • Zaczarowane ciasto świąteczne Dla małoletnich od lat 12

  2021 CAN / 83 min. Gwen (Erica Durance) niedawno straciła babcię i z trudem radzi sobie z prowadzeniem rodzinnej piekarni. W tym trudnym dla niej okresie dziewczyna nie jest w stanie też poczuć magii świąt, ale stale próbuje odtworzyć przepis babci na słynne w całym mieście Zaczarowane Świąteczne Ciasto. Niedługo potem do miasta przyjeżdża znany kucharz, aby nakręcić tam specjalny gwiazdkowy odcinek swojego programu. Gwen niechętnie zgadza się pomóc producentowi Gavinowi (Robin Dunne) w przygotowaniach do zdjęć, aby wypromować swoją piekarnię. Między dwojgiem zaczyna iskrzyć, ale czy Gwen uda się odnaleźć tajemniczy składnik, którego cały czas brakowało?
  Zaczarowane ciasto świąteczne Zaczarowane ciasto świąteczne
 • Kartografia pod jemiołą Dla małoletnich od lat 12

  2021 CAN / 84 min. Emilia Martin chce spędzić w domu kameralne święta Bożego Narodzenia. Praca kartografki, która projektuje szkolne mapy wymaga od niej, aby nieustannie śledziła zmiany na świecie. Dlatego przerwa świąteczna spędzona przy kominku wydaje się być miłą chwilą wytchnienia. W ostatniej chwili jej szef wpada na pewien pomysł i chce, aby Emilia zaprojektowała oryginalną mapę Bieguna Północnego. Emilia prosi o radę Drew Campbella, odkrywcę, który zdobył biegun już dwukrotnie. Na początku Drew jest nie chce współpracować, ale w końcu oboje uzgadniają, że będą sobie nawzajem pomagać. Niedługo potem okazuje się, że dokładna kartografka i kochający wolność poszukiwacz przygód mogą stać się zgranym zespołem, który wspólnie będzie odkrywać świąteczną krainę i znajdzie tam swój własny skarb.
  Kartografia pod jemiołą Kartografia pod jemiołą
 • Zerwaliśmy Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 77 min. Lori i Doug byli ze sobą razem przez 10 lat. Doug oświadczył się jej tuż przed ślubem młodszej siostry, a jej niespodziewana reakcja sprawiła, że postanowił ją rzucić. Doug i Lori chcą, żeby uwaga wszystkich skupiała się na młodej parze i postanawiają udawać, że nadal są parą. Ale buzujące w nich emocje i kusząca perspektywa flirtu z innymi weselnymi gośćmi sprawiają, że udawanie jest znacznie trudniejsze niż myśleli.
  Zerwaliśmy Zerwaliśmy
 • Spóźniona premiera Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 81 min. Twórcy filmu dokumentalnego HBO obserwują jak aktorzy, członkowie ekipy produkcyjnej i pracownicy słynnej na całym świecie grupy teatralnej Public Theatre przygotowują się do wystawienia inscenizacji "Wesołych kumoszek z Windsoru" Szekspira w plenerowym teatrze Delacourte w Nowym Jorku. Są gotowi zrobić wszystko, aby po trwającym w mieście przez ponad rok lockdownie plenerowe przedstawienie doszło do skutku pomimo trwającej pandemii i rekordowych w lipcu opadów deszczu. Grupa teatralna, która działa w Nowym Jorku od ponad 60 lat, podejmuje ogromne ryzyko, aby przywrócić wieloletnią i docenianą przez mieszkańców miasta tradycję.
  Spóźniona premiera Spóźniona premiera
 • Music Box, odc. 6 Dozwolone od lat 18

  2021 USA / 105 min. Kameralne i nowatorskie studium życia i błyskawicznej kariery genialnego, młodego rapera Juice'a WRLD, ilustrowana jego tekstami, licznymi kompozycjami i fragmentami freestyle’owych występów. Dynamicznie nakręcony film jest zapisem kariery urodzonego w Chicago muzyka, który dzięki wielkiemu przebojowi "Lucid Dream" w wieku zaledwie 18 lat osiągnął status gwiazdy i stał się jednym z najczęściej granych artystów. W dokumencie zobaczymy niepublikowane nigdy wcześniej nagrania, utwory muzyczne oraz wiele wywiadów z przedstawicielami branży, którzy opowiadają o zmaganiach rapera z nieoczekiwaną sławą, uzależnieniem od narkotyków i problemami psychicznymi. Film w reżyserii Tommy’ego Olivera.
  Music Box, odc. 6 Music Box, odc. 6
 • Urodzony mistrz Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 106 min. Dennis Quaid (Pojutrze) i Sean Patrick Flanery (Święci z Bostonu) występują w głównych rolach w trzymającym napięciu filmie akcji o sportach walki, miłości do rodziny i marzeniu o wielkości. Podczas krwawego pojedynku jujitsu w Dubaju legendarny zawodnik Mickey Kelley (Flanery) zostaje pokonany przez wielką gwiazdę Blaine'a. Kilka lat później w sieci zostaje opublikowane nagranie, które potwierdza, że Blaine oszukiwał i sportowy świat żąda rewanżu. Czy niedoceniany zawodnik, który odczuwa upływ czasu jest w stanie wrócić do formy, by pokonać swojego przeciwnika, dokonać zemsty i sięgnąć po należną mu nagrodę?
  Urodzony mistrz Urodzony mistrz
 • Francuskie wyjście Dla małoletnich od lat 16

  2021 CAN / 108 min. 'Mój plan zakłada, że umrę zanim skończą mi się pieniądze' wyznaje 60-letnia Frances Price (Michelle Pfeiffer), niegdyś dama z wyższych sfer Manhattanu, która jest obecnie bez grosza. Niestety nic nie idzie zgodnie z jej planem. Jej mąż Franklin nie żyje od 12 lat, a ona i jej syn wydali większość pieniędzy odziedziczonych po nim w spadku. Frances wyprzedaje resztki swojego majątku i postanawia spędzić ostatni okres swojego życia anonimowo w wynajętym mieszkaniu w Paryżu. Wyprowadza się tam razem ze swoim zagubionym życiowo synem Malcolmem (Lucas Hedges) i kotem o imieniu Mały Frank, który być może jest reinkarnacją jej zmarłego męża, ale tego nikt nie wie na pewno.
  Francuskie wyjście Francuskie wyjście
 • Przekręt w Baltimore (podpisy) Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 84 min. Fabularny dokument autorstwa Sonji Sohn przedstawia kulisy tajemniczej śmierci detektywa policji z Baltimore, Seana Suitera, który w 2017 roku, będąc na służbie, został śmiertelnie postrzelony w głowę. Sprawa ta w dalszym ciągu pozostaje nierozwiązana. Twórcy dokumentu analizują hipotezy o tym, co tak naprawdę wydarzyło się tego dnia oraz liczne teorie, które rozważane były przez prowadzących sprawę śledczych, w tym hipotezę, że zabójstwo Suitera zostało przez kogoś zlecone lub było samobójstwem. Twórcy wyjaśniają, że szerząca się w szeregach policji Baltimore korupcja sprawiła, że opinia publiczna całkowicie straciła do niej zaufanie. Zapraszają też przed kamerę wielu gości, by przeprowadzić z nimi szczere wywiady i rzucić nowe światło na zagadkowe okoliczności tej tajemniczej śmierci.
  Przekręt w Baltimore (podpisy) Przekręt w Baltimore (podpisy)
 • Music Box, odc. 5 Dozwolone od lat 18

  2021 USA / 79 min. Kronika błyskawicznej kariery australijskiego przedsiębiorcy Roberta Stigwooda. Po przeczytaniu artykułu na temat klubów nocnych w Brooklynie Stigwood postanowił zaryzykować i nakręcić 'Gorączkę sobotniej nocy', kultowy film z 1977 roku, który uczynił z Johna Travolty gwiazdę międzynarodowego formatu, a po wydaniu platynowej płyty ze ścieżką dźwiękową przyczynił się do renesansu gatunku disco. Album zawierał cztery utwory zespołu Bee Gees, które dotarły na szczyt list przebojów. Twórcy filmu przedstawiają rozwój kariery Stigwooda, który był managerem takich artystów jak Eric Clapton czy zespół Bee Gees, wyprodukował głośnie musicale, w tym m.in Jesus Christ Superstar, Tommy i Evita, przekonał wytwórnie filmowe, że ścieżka dźwiękowa może być równie kasowa, jak sama produkcja.
  Music Box, odc. 5 Music Box, odc. 5
 • Mamy tylko dziś Dla małoletnich od lat 12

  2021 USA / 112 min. Doświadczony scenarzysta komediowy Charlie Burnz (Billy Crystal) nieoczekiwanie zaprzyjaźnia się z wokalistką z Nowego Jorku Emmy Payge (Tiffany Haddish). Łącząca ich więź jest równie wzruszająca, jak i niecodzienna. W filmie "Mamy tylko dziś" śledzimy Emmę, która niespodziewanie dostaje nagrodę. Jest nią wspólny lunch z gwiazdą komedii, której tożsamość aż do samego końca pozostaje anonimowa. Jej znajomość z gwiazdą formatu Charliego rozpoczyna się od kilku perturbacji (alergia na owoce morza, wizyta w szpitalu i zastrzyk z adrenaliną). Niedługo potem okazuje się jednak, że Emma i Charlie są bratnimi duszami i pomimo pokoleniowych różnic rodzi się między nimi głęboka więź, która definiuje na nowo znaczenie przyjaźni, miłości i zaufania.
  Mamy tylko dziś Mamy tylko dziś
 • Music Box, odc. 4 Dozwolone od lat 18

  2021 USA / 92 min. Wnikliwy i jednocześnie zabawny portret saksofonisty Kenny’ego G, najbardziej kasowego instrumentalisty wszech czasów i prawdopodobnie jednego z najsłynniejszych żyjących muzyków. Jego twórcy przyglądają się uważnie artyście znanemu niegdyś jako Kenny Gorelick i zastanawiają się, co jest głównym atutem saksofonisty, którego specyficzna interpretacja jazzu dała początek nowemu gatunkowi i podważyła podstawowe kanony sztuki i doskonałości. W szczerym wywiadzie Kenny G opowiada o swoim wykształceniu muzycznym, etyce pracy oraz kontrowersyjnej pozycji w panteonie jazzowych sław. Film w reżyserii Penny Lane.
  Music Box, odc. 4 Music Box, odc. 4
 • Więzień na zawsze Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 114 min. Film dokumentalny HBO w reżyserii Alexa Gibneya (seriale dokumentalne HBO Zbrodnia stulecia, Agenci chaosu, Wynalazczyni: Dolina Krzemowa w kropli krwi) przedstawia przerażającą historię Abu Zabaydaha, pierwszego kluczowego więźnia, który został objęty programem Zaawansowanych technik przesłuchań (EIT) CIA uznanych później przez osoby spoza Agencji za formę tortur. Zubaydah, któremu nigdy nie postawiono zarzutów, ani nie pozwolono odwołać się od decyzji o zatrzymaniu, jest nadal przetrzymywany w obozie w Guantanamo, co nie tylko przypomina sytuację rodem z Kafki, ale stoi także w sprzeczności z amerykańskimi ideałami sprawiedliwości i prawem do sprawiedliwego procesu.
  Więzień na zawsze Więzień na zawsze
 • Potato marzy o Ameryce Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 92 min. Lena i jej syn z trudem wiążą koniec z końcem w ZSRR w burzliwym okresie pierestrojki. Przez jakiś czas ich jedyną ucieczką od rzeczywistości jest nierealny świat, jaki znają z pirackich amerykańskich filmów. Ale kiedy to przestaje wystarczać, Elena postanawia znaleźć listownie męża i poznać prawdziwą Amerykę. Niedługo potem, kiedy Lena wychodzi za mąż za dużo starszego i bardzo ekscentrycznego Johna, matkę i syna czekają kolejne niespodzianki. Film jest wierną adaptacją autobiografii jego scenarzysty i reżysera Wesa Hurleya zatytułowanej "Potato Dreams of America". Historia pełna zaskakujących zwrotów akcji potwierdza, że życie jest bardziej zadziwiające niż fikcja.
  Potato marzy o Ameryce Potato marzy o Ameryce
 • Black and Missing, odc. 2 Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 53 min. Derrica jest byłą policjantką, a jej szwagierka Natalie specjalistką public relations. Obie dobrze znają historie zaginionych członków czarnych rodzin i właśnie dlatego postanowiły zwrócić uwagę opinii publicznej oraz uzyskać pomoc. Prowadzona przez nie oddolna inicjatywa buduje świadomość w lokalnych społecznościach, alarmuje media o trudnej sytuacji tysięcy kobiet i dzieci oraz apeluje, by policja przeznaczała na sprawy zaginięć większe środki, bez których nie da się rozwiązać tego palącego problemu. Rozwiązanie sprawy zaginięcia Afroamerykanina twa cztery razy dłużej niż doprowadzenie do końca śledztwa w sprawie zniknięcia białej osoby. Twórcy serialu dokumentalnego podkreślają także, że informacje o zaginionych czarnoskórych obywatelach znacznie rzadziej trafiają na czołówki gazet.
  Black and Missing, odc. 2 Black and Missing, odc. 2
 • Black and Missing, odc. 4 Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 55 min. Derrica jest byłą policjantką, a jej szwagierka Natalie specjalistką public relations. Obie dobrze znają historie zaginionych członków czarnych rodzin i właśnie dlatego postanowiły zwrócić uwagę opinii publicznej oraz uzyskać pomoc. Prowadzona przez nie oddolna inicjatywa buduje świadomość w lokalnych społecznościach, alarmuje media o trudnej sytuacji tysięcy kobiet i dzieci oraz apeluje, by policja przeznaczała na sprawy zaginięć większe środki, bez których nie da się rozwiązać tego palącego problemu. Rozwiązanie sprawy zaginięcia Afroamerykanina twa cztery razy dłużej niż doprowadzenie do końca śledztwa w sprawie zniknięcia białej osoby. Twórcy serialu dokumentalnego podkreślają także, że informacje o zaginionych czarnoskórych obywatelach znacznie rzadziej trafiają na czołówki gazet.
  Black and Missing, odc. 4 Black and Missing, odc. 4
 • Black and Missing, odc. 3 Dla małoletnich od lat 16

  2021 USA / 52 min. Derrica jest byłą policjantką, a jej szwagierka Natalie specjalistką public relations. Obie dobrze znają historie zaginionych członków czarnych rodzin i właśnie dlatego postanowiły zwrócić uwagę opinii publicznej oraz uzyskać pomoc. Prowadzona przez nie oddolna inicjatywa buduje świadomość w lokalnych społecznościach, alarmuje media o trudnej sytuacji tysięcy kobiet i dzieci oraz apeluje, by policja przeznaczała na sprawy zaginięć większe środki, bez których nie da się rozwiązać tego palącego problemu. Rozwiązanie sprawy zaginięcia Afroamerykanina twa cztery razy dłużej niż doprowadzenie do końca śledztwa w sprawie zniknięcia białej osoby. Twórcy serialu dokumentalnego podkreślają także, że informacje o zaginionych czarnoskórych obywatelach znacznie rzadziej trafiają na czołówki gazet.
  Black and Missing, odc. 3 Black and Missing, odc. 3
wróć na górę
Zamknij okno

Logowanie