Firma
1993 USA | 148 min.
Ten materiał może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich (mających ukończone 18 lat) a w szczególności treści drastyczne, wulgarne czy pokazujące przemoc.
Oglądanie tego materiału dopuszczalne jest jedynie dla osób, które ukończyły 18 lat i czynią to na własną odpowiedzialność.
Firma
Ambitny student prawa z Harvardu, Mitch McDeere (Tom Cruise), daje się skusić obietnicą wysokich zarobków dużej firmie prawniczej. Podekscytowany rozpoczyna pracę i zaczyna cieszyć się nowym, wygodnym życiem. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że kancelaria prowadzi szemrane interesy. Pewnego dnia zamordowanych zostaje dwóch adwokatów, a FBI przystępuje do akcji. Mitch znajduje się w potrzasku. Wie, że zarówno dalsza praca dla firmy jak i współpraca z przedstawicielami władzy oznaczają dla niego śmierć. Czy uda mu się znaleźć sposób, żeby wyjść cało z patowej sytuacji? Doskonale zrealizowany thriller powstał na podstawie powieści Johna Grishama pod tym samym tytułem. Reżyserem tego pełnego emocji obrazu jest dwukrotny laureat Nagrody Akademii Sydney Pollack (Pożegnanie z Afryką). Trzykrotnie nominowany do Oscara Tom Cruise (Urodzony 4 lipca) wciela się w postać bystrego prawnika, który odkrywa, że jego pracodawca współpracuje z mafią. Twórcy ukazują jego wewnętrzne dylematy i rozdarcie. W pozostałych rolach występują nominowana do nagrody Emmy Jeanne Tripplehorn (Nagi instynkt), wyróżniony dwoma Oscarami Gene Hackman (Missisipi w ogniu), Hal Holbrook (Siła i honor), Terry Kinney (Uśpieni) oraz Holly Hunter (Fortepian), która za swoją rolę otrzymała nominację do Oscara i BAFTY.

0
Zamknij okno

Logowanie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałem hasła.