Sport równych szans, odc. 2
2021 USA | 26 min.
Ten materiał może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich (mających ukończone 18 lat) a w szczególności treści drastyczne, wulgarne czy pokazujące przemoc.
Oglądanie tego materiału dopuszczalne jest jedynie dla osób, które ukończyły 18 lat i czynią to na własną odpowiedzialność.
Sport równych szans, odc. 2
HBO Sports i Vox Media Studios łączą siły, a owocem ich współpracy jest serial dokumentalny zawierający szereg historii ilustrujących, w jaki sposób polityka publiczna przyczyniła się do pojawienia się nierówności nie tylko w świecie sportu, ale także ogólnie w społeczeństwie. Produkcja analizuje, w jaki sposób warta miliardy branża sportowa historycznie nie opłacała wystarczająco swoich najcenniejszych przedstawicieli, upolityczniała inicjatywy młodzieżowe i tłumiła głosy sportowców – zwłaszcza czarnoskórych. Obraz zawiera historie i spostrzeżenia sportowców i decydentów — w tym Elizabeth Williams z WNBA, senatorów Cory Bookera i Raphaela Warnocka oraz dziennikarza sportowego Jemele Hilla. Pokazuje też wpływ ustawodawstwa i aktywizmu na zmiany dokonujące się w amerykańskim sporcie.

Zamknij okno

Logowanie