Music Box, odc. 5
2021 USA | 79 min.
Ten materiał może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich (mających ukończone 18 lat) a w szczególności treści drastyczne, wulgarne czy pokazujące przemoc.
Oglądanie tego materiału dopuszczalne jest jedynie dla osób, które ukończyły 18 lat i czynią to na własną odpowiedzialność.
Music Box, odc. 5
Kronika błyskawicznej kariery australijskiego przedsiębiorcy Roberta Stigwooda. Po przeczytaniu artykułu na temat klubów nocnych w Brooklynie Stigwood postanowił zaryzykować i nakręcić 'Gorączkę sobotniej nocy', kultowy film z 1977 roku, który uczynił z Johna Travolty gwiazdę międzynarodowego formatu, a po wydaniu platynowej płyty ze ścieżką dźwiękową przyczynił się do renesansu gatunku disco. Album zawierał cztery utwory zespołu Bee Gees, które dotarły na szczyt list przebojów. Twórcy filmu przedstawiają rozwój kariery Stigwooda, który był managerem takich artystów jak Eric Clapton czy zespół Bee Gees, wyprodukował głośnie musicale, w tym m.in Jesus Christ Superstar, Tommy i Evita, przekonał wytwórnie filmowe, że ścieżka dźwiękowa może być równie kasowa, jak sama produkcja.

Zamknij okno

Logowanie