• Jak działa wszechświat?, odc. 1

  2016 / 44 min. Odcinek: Tajemnica dziewiątej planety. Naukowcy odkrywają dowody potwierdzające istnienie tajemniczej dziewiątej planety na krańcach Układu Słonecznego. Czy jej księżyce mogą wspierać pozaziemskie życie?
  Jak działa wszechświat?, odc. 1 Jak działa wszechświat?, odc. 1
 • Jak działa wszechświat?, odc. 2

  2016 / 43 min. Odcinek: Najniebezpieczniejsze zakątki kosmosu. Wszechświat to niebezpieczna i brutalna przestrzeń: od wybuchających gwiazd, zderzających się galaktyk po fale uderzeniowe mgławic. Które z tych miejsc jest najgroźniejsze?
  Jak działa wszechświat?, odc. 2 Jak działa wszechświat?, odc. 2
 • Jak działa wszechświat?, odc. 3

  2016 / 43 min. Odcinek: Czarne dziury: tajemnicze pochodzenie. Gigantycznych rozmiarów czarne dziury nie tylko pochłaniają gwiazdy, ale też nadają kształt galaktykom. Dlaczego tego rodzaju obszary są aż tak wielkie?
  Jak działa wszechświat?, odc. 3 Jak działa wszechświat?, odc. 3
 • Jak działa wszechświat?, odc. 4

  2016 / 43 min. Odcinek: Życie i śmierć na Czerwonej Planecie. Kiedyś było życie na Marsie, ale dziś naukowcy twierdzą, że seria niszczycielskich kataklizmów zamieniła bogatą w wodę planetę w pustynię.
  Jak działa wszechświat?, odc. 4 Jak działa wszechświat?, odc. 4
 • Jak działa wszechświat?, odc. 5

  2016 / 43 min. Odcinek: Zabójcze gwiazdy. Ranking najgroźniejszych gwiazd stworzony przez NASA - od wampirów pożerających sąsiadujące gwiazdy po supernowe i białe karły niszczące planety.
  Jak działa wszechświat?, odc. 5 Jak działa wszechświat?, odc. 5
 • Jak działa wszechświat?, odc. 6

  2016 / 43 min. Odcinek: Tajemnicza historia Plutona. Choć z wyglądu Pluton to mroczny i skuty lodem świat, to naukowcy podejrzewają, że pod powierzchnią planety karłowatej może kryć się ciepła woda w stanie płynnym.
  Jak działa wszechświat?, odc. 6 Jak działa wszechświat?, odc. 6
 • Jak działa wszechświat?, odc. 7

  2016 / 43 min. Odcinek: Tajemnica ciemnej materii. Ciemna materia to jedna z największych tajemnic wszechświata, którą próbują poznać naukowcy. Czy to wyjątkowe zjawisko może być przyczyną wielkich czarnych dziur i masowych zagład?
  Jak działa wszechświat?, odc. 7 Jak działa wszechświat?, odc. 7
 • Jak działa wszechświat?, odc. 8

  2016 / 43 min. Odcinek: Najdziwniejsze planety. W galaktyce astronomowie odkrywają przedziwne i zupełnie odmienne od Ziemi planety. Czy kiedyś uda się im zlokalizować planetę podobną do naszej?
  Jak działa wszechświat?, odc. 8 Jak działa wszechświat?, odc. 8
 • Misja Apollo 11

  2015 POL / 44 min. Poznaj historię misji 'Apollo 11' i dokonania pierwszego człowieka na Księżycu, Neila Armstronga. Oto, co zrobiła ludzkość, by móc lepiej zrozumieć tajemnice Kosmosu.
  Misja Apollo 11 Misja Apollo 11
 • NASA - archiwum tajemnic, odc. 1

  2016 / 44 min. Odcinek: Dziwactwa z Plutona. Czy astronauci ze statku Apollo rzeczywiście słyszeli dziwne dźwięki dobiegające z odległej części Księżyca? Astronom zwraca uwagę na anomalie w atmosferze Marsa.
  NASA - archiwum tajemnic, odc. 1 NASA - archiwum tajemnic, odc. 1
 • NASA - archiwum tajemnic, odc. 10

  2016 / 44 min. Odcinek: Klątwa gazowego olbrzyma. Temperatura Jowisza jest większa niż powinna i naukowcy nie wiedzą dlaczego. Na Marsie odkryto dziwne znalezisko. Detektywi proszą NASA o pomoc w rozwiązaniu sprawy o zabójstwo.
  NASA - archiwum tajemnic, odc. 10 NASA - archiwum tajemnic, odc. 10
 • NASA - archiwum tajemnic, odc. 11

  2016 / 43 min. Odcinek: Zły bliźniak słońca. Na zdjęciach robionych w Indonezji uwiecznione zostają dwa słońca. Czy to pierwszy dowód na istnienie mrocznego bliźniaka Słońca, który może zagrażać naszej planecie?
  NASA - archiwum tajemnic, odc. 11 NASA - archiwum tajemnic, odc. 11
 • NASA - archiwum tajemnic, odc. 12

  2016 / 44 min. Odcinek: Utajeni ziemscy kosmici. Geolodzy odnajdują przedziwne złoża na powierzchni Ziemi. Odpowiedź na pytanie co to takiego może przyczynić się do rozwiązania zagadki największego wymarcia gatunku w historii.
  NASA - archiwum tajemnic, odc. 12 NASA - archiwum tajemnic, odc. 12
 • NASA - archiwum tajemnic, odc. 13

  2016 POL / 44 min. Odcinek: Stonehenge na Marsie. Sonda NASA zrobiła na Marsie zdjęcie znajomo wyglądającej konstrukcji. Czym jest 'Mars Henge'? Ponadto, czy to prawda, że astronauta z misji Apollo rozchorował się na księżycu?
  NASA - archiwum tajemnic, odc. 13 NASA - archiwum tajemnic, odc. 13
 • NASA - archiwum tajemnic, odc. 14

  2016 / 44 min. Odcinek: Tajny odwet CIA. Kiedy Związek Radziecki zaprezentował swój własny prom kosmiczny, CIA nie mogła pozostać dłużna. W programie o zabłąkanym pocisku atomowym, który zagraża bazie NASA w Arktyce.
  NASA - archiwum tajemnic, odc. 14 NASA - archiwum tajemnic, odc. 14
 • NASA - archiwum tajemnic, odc. 15

  2016 / 43 min. Odcinek: Dziwny sekret księżyca. Ostatni ludzie, którzy chodzili po Księżycu, odkryli na jego powierzchni coś bardzo dziwnego. Naukowiec NASA zajmuje się badaniem niezwykłego zjawiska.
  NASA - archiwum tajemnic, odc. 15 NASA - archiwum tajemnic, odc. 15
 • NASA - archiwum tajemnic, odc. 16

  2016 / 43 min. Odcinek: Gwiazda śmierci Saturna. Na statku NASA, który krąży po orbicie, dochodzi do awarii. Czy samotny astronauta powróci na Ziemię? W programie nowe dowody na temat tajemniczej śmierci Jurija Gagarina.
  NASA - archiwum tajemnic, odc. 16 NASA - archiwum tajemnic, odc. 16
 • NASA - archiwum tajemnic, odc. 2

  2016 / 44 min. Odcinek: Na spotkanie asteroidzie. Astronauci z Apollo 12 przywożą z Księżyca coś żywego. Eksperci NASA wyruszają tropem lecącej ku Ziemi asteroidy i dokonują niewiarygodnego odkrycia.
  NASA - archiwum tajemnic, odc. 2 NASA - archiwum tajemnic, odc. 2
 • NASA - archiwum tajemnic, odc. 3

  2016 / 43 min. Odcinek: Bliskie spotkanie prezydenta. Na zamarzniętym księżycu naukowcy odkrywają gejzery. NASA zmienia kierunek sondy szukającej żywych organizmów. Przyszły prezydent USA jest świadkiem pojawienia się UFO.
  NASA - archiwum tajemnic, odc. 3 NASA - archiwum tajemnic, odc. 3
 • NASA - archiwum tajemnic, odc. 4

  2016 / 44 min. Odcinek: Tuż obok Ziemi. Astronomowie odkrywają możliwą do zamieszkania planetę położoną stosunkowo blisko Ziemi. Przypadkowe odkrycie w NASA ujawnia pilnie strzeżony wojskowy program kosmiczny.
  NASA - archiwum tajemnic, odc. 4 NASA - archiwum tajemnic, odc. 4
 • NASA - archiwum tajemnic, odc. 5

  2016 / 43 min. Odcinek: Klątwa pełni Księżyca. Dwóch astronautów, uwięzionych w kapsule na zamarzniętym jeziorze, walczy o życie. Kosmonauci NASA z przerażeniem odkrywają, że pełnia Księżyca ma wpływ na ich eksperymenty.
  NASA - archiwum tajemnic, odc. 5 NASA - archiwum tajemnic, odc. 5
 • NASA - archiwum tajemnic, odc. 6

  2016 / 43 min. Odcinek: Czy Ziemia miała dwa księżyce? Kulisy zaskakującego odkrycia, które sugeruje, że w mrocznych i groźnych chmurach Wenus kryje się tajemnica początków życia na Ziemi. Czy Ziemia miała kiedyś dwa księżyce?
  NASA - archiwum tajemnic, odc. 6 NASA - archiwum tajemnic, odc. 6
 • NASA - archiwum tajemnic, odc. 7

  2016 / 44 min. Odcinek: Tajemnica niewidzialnego. Kiedy sonda wkracza w głęboką przestrzeń kosmiczną, dochodzi do awarii. Astronomowie natrafiają na dowody potwierdzające istnienie niewidzialnej planety w Układzie Słonecznym.
  NASA - archiwum tajemnic, odc. 7 NASA - archiwum tajemnic, odc. 7
 • NASA - archiwum tajemnic, odc. 8

  2016 / 43 min. Odcinek: Największe sekrety Marsa. Awaria na Międzynarodowej stacji Kosmicznej może sprawić, że załoga zatruje się groźnym gazem. Zdjęcie zrobione przez sondę NASA jest dowodem potwierdzającym życie na Marsie.
  NASA - archiwum tajemnic, odc. 8 NASA - archiwum tajemnic, odc. 8
 • NASA - archiwum tajemnic, odc. 9

  2016 / 44 min. Odcinek: Prezydent Kennedy i UFO. Potencjalnie katastrofalny w skutkach wyciek paliwa zmusza troje astronautów do ryzykownego powrotu na Ziemię. Sonda NASA odkrywa na powierzchni księżyca rozbity statek kosmiczny.
  NASA - archiwum tajemnic, odc. 9 NASA - archiwum tajemnic, odc. 9
 • NASA: niekończąca się podróż

  2018 / 66 min. NASA obchodzi 60. urodziny. W ciągu 60 lat ta wyjątkowa instytucja wysłała człowieka na Księżyc, a bezzałogowe sondy na powierzchnię Marsa i do granic Układu Słonecznego. Co dalej?
  NASA: niekończąca się podróż NASA: niekończąca się podróż
 • Podbój kosmosu. Nowy rozdział, odc. 1

  2014 / 43 min. Odcinek: Kopalnie na Księżycu. Po raz pierwszy od czasów zimnej wojny Księżyc jest celem inspirującego wyścigu. Tym razem zwycięstwo nie będzie dowodem militarnej potęgi. Gra toczy się o wysoką stawkę.
  Podbój kosmosu. Nowy rozdział, odc. 1 Podbój kosmosu. Nowy rozdział, odc. 1
 • Podbój kosmosu. Nowy rozdział, odc. 2

  2014 / 44 min. Odcinek: Jak zabić asteroidę? Asteroidy już wcześniej niszczyły życie na Ziemi. Jeśli pozostawimy je bez kontroli, zrobią to znowu. Naukowcy, inżynierowie i astronauci szykują się do kosmicznej bitwy.
  Podbój kosmosu. Nowy rozdział, odc. 2 Podbój kosmosu. Nowy rozdział, odc. 2
 • Podbój kosmosu. Nowy rozdział, odc. 3

  2014 / 44 min. Odcinek: Mars jest nasz. Od wielu dekad ludzkość marzy o podróżach na Marsa. Teraz jesteśmy już prawie o krok od wystrzelenia rakiety na czerwoną planetę. Kiedy uda się nam tam zamieszkać?
  Podbój kosmosu. Nowy rozdział, odc. 3 Podbój kosmosu. Nowy rozdział, odc. 3
 • S.O.S. z kosmosu, odc. 1

  2015 / 44 min. Odcinek: Pożar na Mirze. Kosmonauci walczą ze śmiertelnie groźnym pożarem i próbują odzyskać kontrolę nad statkiem towarowym na rosyjskiej stacji kosmicznej Mir.
  S.O.S. z kosmosu, odc. 1 S.O.S. z kosmosu, odc. 1
 • S.O.S. z kosmosu, odc. 2

  2015 / 43 min. Odcinek: Katastrofa statku. W wyniku groźnej kolizji na orbicie uszkodzeniu ulega moduł stacji Mir. Tlen ucieka w przestrzeń kosmiczną i załoga nie jest w stanie skorzystać z kapsuły ratunkowej.
  S.O.S. z kosmosu, odc. 2 S.O.S. z kosmosu, odc. 2
 • S.O.S. z kosmosu, odc. 3

  2015 / 44 min. Odcinek: Toksyczny wyciek. Wyciek toksycznego amoniaku stanowi zagrożenie dla całej załogi. Tymczasem astronauta, któremu udało się ujść z życiem, zostaje uwięziony w przestrzeni kosmicznej.
  S.O.S. z kosmosu, odc. 3 S.O.S. z kosmosu, odc. 3
 • S.O.S. z kosmosu, odc. 4

  2015 / 44 min. Odcinek: Potajemna misja. Podczas tajnej misji załoga promu kosmicznego Voyager odkrywa groźne uszkodzenie osłony ciepłochronnej w newralgicznym miejscu pojazdu.
  S.O.S. z kosmosu, odc. 4 S.O.S. z kosmosu, odc. 4
 • S.O.S. z kosmosu, odc. 5

  2015 / 44 min. Odcinek: Bez odwrotu. Kronika niewiarygodnych, grożących katastrofą wydarzeń oraz niespodziewanych spotkań i niebezpiecznych odkryć, które miały miejsce w dotychczasowej historii podróży kosmicznych.
  S.O.S. z kosmosu, odc. 5 S.O.S. z kosmosu, odc. 5
 • S.O.S. z kosmosu, odc. 6

  2015 / 44 min. Odcinek: Tragiczny powrót. Kronika niewiarygodnych, grożących katastrofą wydarzeń oraz niespodziewanych spotkań i niebezpiecznych odkryć, które miały miejsce w dotychczasowej historii podróży kosmicznych.
  S.O.S. z kosmosu, odc. 6 S.O.S. z kosmosu, odc. 6
 • S.O.S. z kosmosu, odc. 7

  2015 / 44 min. Odcinek: Pozostawiony własnemu losowi. Kronika niewiarygodnych, grożących katastrofą wydarzeń oraz niespodziewanych spotkań i niebezpiecznych odkryć, które miały miejsce w dotychczasowej historii podróży kosmicznych.
  S.O.S. z kosmosu, odc. 7 S.O.S. z kosmosu, odc. 7
 • S.O.S. z kosmosu, odc. 8

  2015 / 43 min. Odcinek: Bez powietrza. Kronika niewiarygodnych, grożących katastrofą wydarzeń oraz niespodziewanych spotkań i niebezpiecznych odkryć, które miały miejsce w dotychczasowej historii podróży kosmicznych.
  S.O.S. z kosmosu, odc. 8 S.O.S. z kosmosu, odc. 8
 • Super teleskop Webba

  2016 / 44 min. Zapraszamy na jedyną w swoim rodzaju pozaziemską podróż, podczas której poznamy historię teleskopów, od Galileusza i Newtona po Hubble'a i Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba.
  Super teleskop Webba Super teleskop Webba
 • Wielki koniec misji Rosetta

  2016 / 43 min. Misja Rosetta — jedno z głównych wydarzeń naukowych XXI w. — przyniosła historyczne odkrycia na komecie 67P. Wspominamy ją w dniu, kiedy Rosetta zderzyła się z powierzchnią komety.
  Wielki koniec misji Rosetta Wielki koniec misji Rosetta
wróć na górę
Zamknij okno

Logowanie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałem hasła.