Dziewczynka z Parku Igieł
2020 CHE | 96 min.
Ten materiał może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich (mających ukończone 18 lat) a w szczególności treści drastyczne, wulgarne czy pokazujące przemoc.
Oglądanie tego materiału dopuszczalne jest jedynie dla osób, które ukończyły 18 lat i czynią to na własną odpowiedzialność.
Dziewczynka z Parku Igieł
Wiosna 1995 roku. Władze zamykają Needle Park w sercu Zurychu – miejsce, które przez wiele lat było mekką narkomanów. Mogli tam swobodnie brać i handlować narkotykami. 11-letnia Mia (Luna Mwezi) i jej uzależniona od heroiny matka Sandrine (Sarah Spale) zostają przeniesione do idyllicznego małego miasteczka. Jednak nowy dom nie jest rajem. Silnie uzależniona matka nie jest w stanie opiekować się córką. Mia szuka schronienia w świecie wyobraźni i wsparcia w wyimaginowanym przyjacielu. Nastolatka znajduje także zastępczą rodzinę w postaci gangu dzieciaków, które pochodzą z podobnie trudnych środowisk. Mia stopniowo zbiera siły, by zbuntować się przeciwko matce. Produkcja brała udział w konkursie na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

0
Zamknij okno

Logowanie