Legenda o świętym pijaku rating wiekowy
1988 ITA | 128 min.
Ten materiał może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich (mających ukończone 18 lat) a w szczególności treści drastyczne, wulgarne czy pokazujące przemoc.
Oglądanie tego materiału dopuszczalne jest jedynie dla osób, które ukończyły 18 lat i czynią to na własną odpowiedzialność.
Legenda o świętym pijaku
Andreas Kartak (Rutger Hauer) jest bezdomnym alkoholikiem, tułającym się po ulicach Paryża. Pewnego dnia pod mostem nad Sekwaną spotyka bogatego nieznajomego, który oferuje mu dwieście franków. Z początku Andreas odmawia przyjęcia pieniędzy, wiedząc, że nie będzie w stanie ich zwrócić. Przystaje jednak na propozycję zwrotu pieniędzy, gdy jego sytuacja finansowa się poprawi. Wtedy sumę przekaże figurze Świętej Teresy z Lisieux w Kościele Sainte Marie des Batignolles. Od tej chwili nie myśli o niczym innym niż o zwrocie pożyczonych pieniędzy. Na przeszkodzie w osiągnięciu szlachetnego celu staną mu niestety mu kolejne butelki alkoholu, przypadkiem poznana kobieta oraz duch dawnego przyjaciela. Strudzony nieustanną walką z własną wolą i nałogiem Andreas odkrywa, że droga do Kościoła w rzeczywistości jest jego jedyną szansą na zbawienie.

Zaloguj się
Zamknij okno

Logowanie