Elvis i Anabelle rating wiekowy
2007 POL | 101 min.
Ten materiał może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich (mających ukończone 18 lat) a w szczególności treści drastyczne, wulgarne czy pokazujące przemoc.
Oglądanie tego materiału dopuszczalne jest jedynie dla osób, które ukończyły 18 lat i czynią to na własną odpowiedzialność.
Elvis i Anabelle
Cud w zakładzie pogrzebowym wpływa na życie dwójki młodych ludzi. Elvis mieszka wraz ze swoim zniedołężniałym ojcem w małym teksańskim miasteczku. Rodzina znana jest w okolicy z profesjonalnych usług pogrzebowych. W tajemnicy przed wszystkimi Elvis wyręcza ojca w pracy. Jest za młody, aby mieć licencję, a musi jakoś zarabiać na dom. Pewnego dnia dochodzi do nieprawdopodobnego zdarzenia. Do zakładu pogrzebowego trafia świeżo upieczona Miss Róży stanu Teksas. Anabelle zmarła na scenie podczas odbierania korony i Elvis musi ją teraz przygotować do pogrzebu. Tymczasem dziewczyna… ożywa. Anabelle staje się z miejsca sensacją oraz bohaterką niusów. Szybko wraca do pełni zdrowia, lecz od „wizyty” u Elvisa nic już nie będzie takie samo. Mimo że filmografia Willa Geigera jest krótka, reżyser potrafił opowiedzieć historię Anabelle i Elvisa w nietuzinkowy sposób. Łącząc melodramat z elementami komediowymi, stworzył nastrojowy film o miłości – nie tylko tytułowych bohaterów, ale także ojca i syna. Relacja Elvisa i jego zdziwaczałego ojca (w doskonałej kreacji Joe Mantegni) to poboczny wątek, lecz bardzo wyrazisty. Film Geigera wyróżnia się również formą – mamy nieśpieszny montaż, długie, często skupione na bohaterach ujęcia i plastyczne zdjęcia Conrada W. Halla. Specyficzny klimat filmu współtworzy muzyka. Świetne role Maxa Minghelli oraz Blake Lively. Trzy wyróżnienia na Newport Beach Film Festival.

Zaloguj się
Zamknij okno

Logowanie