Płytki grób
Free VOD - Pakiet Bogaty
Dostępne tylko dla Abonentów pakietu Bogatego. W celu aktywacji usługi zadzwoń pod numer infolinii 42 6333 888 lub do lokalnego BOA. Serwis może być dostępny w ciągu 5 minut.
KUP
Płytki grób

1994 | Wiel | 88 min. | rating wiekowy
Ten materiał może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich (mających ukończone 18 lat) a w szczególności treści drastyczne, wulgarne czy pokazujące przemoc.

Oglądanie tego materiału dopuszczalne jest jedynie dla osób, które ukończyły 18 lat i czynią to na własną odpowiedzialność.
Trójka przyjaciół, wspólne mieszkanie, trup i tajemnicza walizka. Juliet, David i Alex to troje współlokatorów wynajmujących apartament w starej kamienicy w Edynburgu. Juliet jest lekarką, David to nieśmiały księgowy, a Alex jest dziennikarzem, który wciąż zachowuje się jak Piotruś Pan. Właśnie przeprowadzają casting na czwartego sublokatora, drwiąc niemiłosiernie z osób starających się wynająć pokój. Do czasu, gdy pojawia się tajemniczy Hugo. Mężczyzna płaci gotówką i po wspólnej kolacji znika w swoim pokoju. Następnego dnia trójka przyjaciół znajduje jego zwłoki. Płytki grób jest debiutem na dużym ekranie Danny’ego Boyle’a i świetną zapowiedzią kolejnych sukcesów reżysera (Trainspotting, 28 dni później, W stronę słońca czy w końcu oscarowy Slumdog, milioner z ulicy). Akcja rozgrywa się w Edynburgu, a główną scenerią filmu jest wielki stary apartament. To tu mieszka doskonale dogadująca się trójka współlokatorów, to tu ich przyjaźń i wzajemne zaufanie zostaną wystawione na ciężką próbę. Film Boyle’a pokazuje jak od beztroski i życiowej niefrasobliwości bohaterowie z dnia na dzień postawieni zostają przed poważnymi wyborami, które nie tylko zmienią ich życie, ale też staną się dla niego zagrożeniem. Jednak Płytki grób nie jest klasycznym thrillerem. Boyle podchodzi do gatunkowych reguł przewrotnie, nasycając swój obraz czarnym humorem, balansując na granicy komedii, dramatu, kryminału i thrillera. Dynamicznie zrealizowany, z umiejętnie budowanym napięciem, zawiera typowe dla szkockiego twórcy rozwiązania formalne (szalona jazda kamery w sekwencji otwierającej film czy pulsujący rytm techno w tle). W rolach głównych wystąpili Kerry Fox, Ewan McGregor i rewelacyjny Christopher Eccleston jako David. Autorem zdjęć jest doświadczony brytyjski operator Brian Tufano. Srebrna Muszla na festiwalu w San Sebastian, BAFTA (Nagroda Alexandra Kordy dla najlepszego filmu brytyjskiego), brytyjskie Empire Awards, nagroda dziennika „Evening Standard”, nagroda londyńskich krytyków.

Free VOD - Pakiet Bogaty
Dostępne tylko dla Abonentów pakietu Bogatego. W celu aktywacji usługi zadzwoń pod numer infolinii 42 6333 888 lub do lokalnego BOA. Serwis może być dostępny w ciągu 5 minut.
KUP
Zamknij okno

Logowanie