Fort Bliss rating wiekowy
2014 Turc | 111 min.
Ten materiał może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich (mających ukończone 18 lat) a w szczególności treści drastyczne, wulgarne czy pokazujące przemoc.

Oglądanie tego materiału dopuszczalne jest jedynie dla osób, które ukończyły 18 lat i czynią to na własną odpowiedzialność.
Fort Bliss
Subtelna i przejmująca opowieść o trudach powrotu z wojny ukazana z kobiecej perspektywy. Maggie Swann, amerykańska pielęgniarka wojskowa, wraca do domu po służbie w Afganistanie. Nie jest to jednak powrót szczęśliwy. Maggie jest w separacji z mężem, a ich kilkuletniego syna wychowuje obecna partnerka życiowa Richarda. Ponad rok nieobecności matki w życiu małego dziecka to szmat czasu. Maggie nie może się doczekać widoku syna, lecz Paul zdaje się jej nie rozpoznawać. Odbudowywanie relacji okazuje się niełatwym procesem. Dodatkowo Maggie wciąż nie może zapomnieć o Afganistanie. Kameralny dramat psychologiczny w reżyserii i ze scenariuszem Claudii Myers. Nieprzypadkowo za kamerą stanęła tu kobieta. Fort Bliss jest pogłębionym studium psychologicznym młodej matki. Matki, która musi wybierać między ryzykowną pracą a życiem rodzinnym i wychowywaniem synka. Maggie jest targana wątpliwościami, jej wybory są niejednoznaczne, lecz znaczące dla życia całej rodziny. Michelle Monaghan znakomicie uniosła ciężar roli, tworząc jedną z najciekawszych kreacji w swojej karierze. Jak zwykle w kinie amerykańskim ozdobą są role dziecięce – kilkuletni Oakes Fegley jest autentyczny i poruszający. Nietypowa historia rodzinna z wojną w Afganistanie w tle to także specyficzny, powolny rytm narracji, wnikający w psychikę i decyzje bohaterów. Całość punktowana jest subtelną ścieżką dźwiękową duetu Asche and Spencer. Nagrody na Champs-Élysées Film Festival, GI Film Festival i Newport Beach Film Festival oraz wyróżnienie dla Michelle Monaghan na festiwalu w San Diego.

Bogaty OD
Dostępne tylko dla Abonentów pakietu Bogatego.
KUP
Zamknij okno

Logowanie