Na zakręcie życia rating wiekowy
2007 Niem | 82 min.
Ten materiał może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich (mających ukończone 18 lat) a w szczególności treści drastyczne, wulgarne czy pokazujące przemoc.

Oglądanie tego materiału dopuszczalne jest jedynie dla osób, które ukończyły 18 lat i czynią to na własną odpowiedzialność.
Na zakręcie życia
Trzech mężczyzn i kobieta w poszukiwaniu sensu życia. Karen i Gary są małżeństwem, które żyje obok siebie. Kobieta pragnie realizować się w pracy zawodowej, jednak pogłębiający się kryzys popycha ją do szukania ekscytacji w sklepowych kradzieżach. Gary z trudem znosi powolny rozkład ich związku. Jego przyjaciel Travis był kiedyś szkolnym twardzielem, dziś jako sprzedawca w sklepie nie odnajduje satysfakcji w żadnym aspekcie swojego życia. Introwertyczny Bill – ich kupel z liceum – nocą sprząta biurowiec. W dzień męczą go koszmary, które obnażają niską samoocenę mężczyzny. Ich drogi przecinają się, lecz wszyscy samotnie stawiają czoła wyobcowaniu. Dramat Ryana Eslingera miał swoją premierę na Berlinale, gdzie prezentowany był w głównym konkursie. Reżyser po mistrzowsku prowadzi narrację, opowiadając o czwórce ludzi w kryzysie egzystencjalnym. Choć bohaterów łączy miejsce, w którym żyją, a ich drogi przecinają się, autor z psychologicznym wyczuciem pokazuje ich samotność i różne sposoby radzenia sobie z wyalienowaniem. Realizm przyjmuje tu różne formy – od uważnego przyglądania się bohaterom, po naturalistyczne (ale i surrealistyczne) sny Billa niepozwalające na rozróżnienie ich od rzeczywistości. Ale najmocniejszy efekt Eslinger osiągnął świetnie prowadząc aktorów. W obsadzie znaleźli się Sharon Stone jako Karen, Timothy Hutton jako Gary, Pruitt Taylor Vince jako Travis oraz znakomity Dylan Baker jako Bill, Poruszające i mądre kino.

Bogaty OD
Dostępne tylko dla Abonentów pakietu Bogatego.
KUP
Zamknij okno

Logowanie