Tańczący pies rating wiekowy
2018 Kana | 97 min.
Ten materiał może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich (mających ukończone 18 lat) a w szczególności treści drastyczne, wulgarne czy pokazujące przemoc.

Oglądanie tego materiału dopuszczalne jest jedynie dla osób, które ukończyły 18 lat i czynią to na własną odpowiedzialność.
Tańczący pies
Surrealistyczna wyprawa do polskiego miasteczka, gdzie tańczą psy. Ciemna, mroźna zimowa noc. Na stację kolejową w małym polskim miasteczku wjeżdża pociąg. Wysiada z niego rodzeństwo z Kanady, Sarah i Aaron. Żadnemu z nich nie jest w smak ta daleka podróż. Są tu tylko i wyłącznie ze względu na babcię oraz jej żądanie, aby oboje odnaleźli jej dom rodzinny w dalekiej Polsce i odkopali kości ukochanego psa z dzieciństwa. Chce być z nimi pochowana, a Sarah i Aaron mają je przywieźć do Kanady. Zaczyna się jedyna w swoim rodzaju wycieczka - pełna absurdów, dziwnych sytuacji i niespodziewanych zwrotów akcji. Niezależna czarna komedia będąca jednym z przebojów 2018 roku w Kanadzie. Niezwykłe przygody nieszczęśliwego (każde na swój sposób) rodzeństwa w odległym dla nich geograficznie i kulturowo miejscu generują surrealistyczny humor oraz specyficzną atmosferę. Co ciekawe, senny, często groteskowy klimat polskiego prowincjonalnego miasteczka oddany kamerą Stephena Chandlera Whiteheada to tak naprawdę Rumunia, gdzie kręcono film. Obraz Zacka Bernbauma był porównywany do twórczości braci Coen (Fargo, Barton Fink), choć Tańczący pies wydaje się mieć bardziej komediowy charakter. Nagrody na festiwalach filmowych w Kanadzie.

Bogaty OD
Dostępne tylko dla Abonentów pakietu Bogatego.
KUP
Zamknij okno

Logowanie