Opowieść o odwadze: Dwie rodziny
Bogaty OD
Dostępne tylko dla Abonentów pakietu Bogatego.
KUP
Opowieść o odwadze: Dwie rodziny

1998 | USA | 105 min. | rating wiekowy
Ten materiał może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich (mających ukończone 18 lat) a w szczególności treści drastyczne, wulgarne czy pokazujące przemoc.

Oglądanie tego materiału dopuszczalne jest jedynie dla osób, które ukończyły 18 lat i czynią to na własną odpowiedzialność.
Trzeci z filmów – i kolejne dwie opowieści - o heroizmie czasów II wojny światowej. Oparty na faktach. W niewielkim węgierskim mieście Niemcy zakładają getto. Osiemnastoletnia Malka Csizmadia z przerażeniem obserwuje to, co dzieje się wokół niej. Pewnego dnia zaczyna rozmowę z jednym z uwięzionych mężczyzn. Szarany był żołnierzem, a zadenuncjowali go koledzy z oddziału. Poruszona jego historią dziewczyna postanawia mu pomóc, nie zważając na grożące jej niebezpieczeństwo. Druga historia dzieje się w Niemczech. Małżeństwo Althoffów prowadzi obwoźną grupę cyrkową. Występują także dla żołnierzy, dbając o dobre układy z oficerami. Powód jest szczególny: w trupie znajduje się wielu obcokrajowców, a wśród nich ukrywa się żydowska rodzina. Wydaje się, że Adolf i Maria stworzyli skuteczny system, by chronić Żydów. Jednak niebezpieczeństwo przychodzi z najmniej oczekiwanej strony. Ostatni z serii filmów opartych na prawdziwych historiach chrześcijan ratujących Żydów w czasie wojny, zainspirowanych książką Rescuers: Portraits of Moral Courage in the Holocaust. Tę część wyreżyserowali Tony Bill i Tim Hunter, a producentką wykonawczą całej serii jest Barbra Streisand. W rolach głównych wystąpili Michael Rapaport i Robin Tunney (Szarany i Malka) oraz Daryl Hannah i Tim Matheson (Maria i Adolf Althoffowie). W 1999 roku Mirosław Baszak – urodzony w Polsce kanadyjski operator – otrzymał nagrodę Canadian Society of Cinematographers za zdjęcia do całej serii Rescuers.

Bogaty OD
Dostępne tylko dla Abonentów pakietu Bogatego.
KUP
Zamknij okno

Logowanie