• Brytyjska rodzina królewska i naziści

  2018 DEU / 51 min. Brytyjska rodzina królewska zawsze była dla Brytyjczyków symbolem oporu przeciwko nazizmowi — najnowsze odkrycia sugerują jednak, że część Windsorów po cichu sympatyzowała z nazistami.
  Brytyjska rodzina królewska i naziści Brytyjska rodzina królewska i naziści
 • Lądowanie na Księżycu: wielkie oszustwo?

  2019 GBR / 52 min. Po pierwszym lądowaniu na Księżycu w 1969 r. niektórzy uwierzyli, że naprawdę do niego doszło — a inni nie. Naszym celem jest zakończenie tej dyskusji raz na zawsze!
  Lądowanie na Księżycu: wielkie oszustwo? Lądowanie na Księżycu: wielkie oszustwo?
 • Pompeje: wskrzeszanie umarłych

  2018 ITA / 50 min. Duża część gipsowych odlewów ofiar Wezuwiusza ze starożytnych Pompejów zaczęła niszczeć. Profesor Giancarlo Napoli kieruje zespołem naukowców, którzy starają się ocalić i odnowić te ważne eksponaty.
  Pompeje: wskrzeszanie umarłych Pompeje: wskrzeszanie umarłych
 • Wielkie wojowniczki - wikinki

  2018 GBR / 51 min. Dotychczas nic nie wskazywało na to, że wśród wikingów były także kobiety-wojowniczki — ale nowe odkrycia dokonane w Szwecji każą nam z nowej perspektywy spojrzeć na rolę kobiet w tamtych czasach.
  Wielkie wojowniczki - wikinki Wielkie wojowniczki - wikinki
 • Wyspa Adolfa

  2016 GBR / 51 min. Archeolog sądowa Caroline Sturdy Colls bada historię jedynego niemieckiego obozu koncentracyjnego działającego na wyspie należącej do Wielkiej Brytanii. Prawdę o tym miejscu ukrywano przez 70 lat.
  Wyspa Adolfa Wyspa Adolfa
wróć na górę
Zamknij okno

Logowanie