Ellie Parker rating wiekowy
2005 USA | 91 min.
Ten materiał może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich (mających ukończone 18 lat) a w szczególności treści drastyczne, wulgarne czy pokazujące przemoc.

Oglądanie tego materiału dopuszczalne jest jedynie dla osób, które ukończyły 18 lat i czynią to na własną odpowiedzialność.
Ellie Parker
Młoda aktorka w pogoni za karierą w Hollywood. Niezależny komediodramat i Naomi Watts w tytułowej roli. Ellie Parker to Australijka mieszkająca w Los Angeles i tam próbująca swoich sił w aktorstwie. Jej dzień to bieg z przesłuchania na przesłuchanie, lekcje aktorstwa i obowiązkowa terapia. Ellie pragnie grać w filmach, ale rzeczywistość Hollywood nie jest różowa. W dodatku sypie się jej życie osobiste — związek z muzykiem Justinem. Wsparcie ma tylko w swojej przyjaciółce, również aktorce z Australii, Sam. Czy w pogoni za marzeniem Ellie nie zatraci siebie? Intrygujący komediodramat będący pełnometrażowym autorskim debiutem reżysera i aktora Scotta Coffeya. Obserwujemy kilka dni z życia tytułowej bohaterki. Kamera towarzyszy jej nieustannie: na przesłuchaniach, kiedy przygotowuje się do roli, przemieszcza samochodem z miejsca na miejsce, spotyka przyjaciół, na terapii, lekcji aktorstwa, w domu, z chłopakiem. Przyglądając się swojej bohaterce, Coffey maluje ciekawy portret współczesnej kobiety — aktorki, będącej cały czas w pogoni za pracą. Jednocześnie uchwycony zostaje moment wyczerpania, zastanawiania się nad sensem i celowością podejmowanych prób. Dzięki zastosowanym zabiegom formalnym (kamera często prowadzona z ręki, obserwująca bohaterkę również w intymnych momentach) obnażony zostaje hollywoodzki mit. Ellie Parker jest postacią z krwi i kości, emocjonalnie rozbitą, wchodzącą w role, które pozbawiają ją integralności. Lecz równocześnie pragnie szczęścia, pogodzenia ze sobą samą. Scott Coffey umiejętnie łączy ironiczny humor z melancholią i subtelnością spojrzenia na bohaterkę, w którą wciela się Naomi Watts (Mulholland Drive, 21 gramów) po raz kolejny udowadniająca swoją aktorską wszechstronność i klasę. Film prezentowany na festiwalu w Sundance. Nagrody dla Naomi Watts i Scotta Coffeya na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Seattle.


Bogaty OD
Dostępne tylko dla Abonentów pakietu Bogatego.
KUP
Zamknij okno

Logowanie