• Eva Braun, odc. 1

  2014 DEU / 44 min. Zdaniem autorki serii Eva Braun była zdecydowaną i stanowczą kobietą, twardą i w pełni świadomą swoich celów. Aż do końca — do decyzji o własnej śmierci.
  Eva Braun, odc. 1 Eva Braun, odc. 1
 • Eva Braun, odc. 2

  2014 DEU / 44 min. Zdaniem autorki serii Eva Braun była zdecydowaną i stanowczą kobietą, twardą i w pełni świadomą swoich celów. Aż do końca — do decyzji o własnej śmierci.
  Eva Braun, odc. 2 Eva Braun, odc. 2
 • Na tropie zbrodni, odc. 1

  2015 GBR / 47 min. Rok 1849: pewien mężczyzna znika w londyńskiej dzielnicy Bermondsey. Szybko okazuje się, że został brutalnie zamordowany, co wzbudza ogromne emocje w prasie i porusza opinię publiczną.
  Na tropie zbrodni, odc. 1 Na tropie zbrodni, odc. 1
 • Na tropie zbrodni, odc. 2

  2015 GBR / 47 min. W czasach Kuby Rozpruwacza w Londynie działało wielu wyjątkowo okrutnych zbrodniarzy. Jednym z najgorszych był George Chapman, truciciel i morderca kobiet.
  Na tropie zbrodni, odc. 2 Na tropie zbrodni, odc. 2
 • Na tropie zbrodni, odc. 3

  2015 GBR / 47 min. Doktor Crippen zabił swoją żonę i zakopał ją w piwnicy, a następnie wsiadł na statek płynący do Kanady. Był przekonany, że uszedł sprawiedliwości — wkrótce jednak stanął przed sądem i został skazany.
  Na tropie zbrodni, odc. 3 Na tropie zbrodni, odc. 3
 • Na tropie zbrodni, odc. 4

  2015 GBR / 47 min. George Smith był bigamistą, który mordował swoje żony, aby odziedziczyć ich majątek. Złapanie go okazało się bardzo trudnym zadaniem dla angielskiej policji.
  Na tropie zbrodni, odc. 4 Na tropie zbrodni, odc. 4
 • Prywatne życie koronowanych głów, odc. 1

  2016 GBR / 60 min. Tracy Borman odkrywa, że królowa Wiktoria, często opisywana jako osoba ponura i bez poczucia humoru, wcale taka nie była! Młoda Wiktoria lubiła curry oraz gumę do żucia z kokainą i często flirtowała.
  Prywatne życie koronowanych głów, odc. 1 Prywatne życie koronowanych głów, odc. 1
 • Prywatne życie koronowanych głów, odc. 2

  2016 GBR / 60 min. Tracy dowodzi, że Jerzy III, znany jako 'król-farmer', w rzeczywistości był kulturalnym, rodzinnym człowiekiem o błyskotliwym umyśle. Dowiemy się także więcej o jego chorobie psychicznej.
  Prywatne życie koronowanych głów, odc. 2 Prywatne życie koronowanych głów, odc. 2
 • Prywatne życie koronowanych głów, odc. 3

  2016 GBR / 60 min. Tracy Borman opisuje prywatne życie 'króla-słońce' Ludwika XIV i odkrywa nieprzyjemną prawdę na temat pozornie wystawnego i bogatego pałacu w Wersalu.
  Prywatne życie koronowanych głów, odc. 3 Prywatne życie koronowanych głów, odc. 3
 • Prywatne życie koronowanych głów, odc. 4

  2016 GBR / 60 min. W tym odcinku Tracy cofa się do Anglii z czasów reformacji, aby odwiedzić dekadencki i rozwiązły dwór króla Karola II. Karol, znany jako 'wesoły monarcha', na pierwszym miejscu stawiał świetną zabawę.
  Prywatne życie koronowanych głów, odc. 4 Prywatne życie koronowanych głów, odc. 4
 • Prywatne życie koronowanych głów, odc. 5

  2016 GBR / 60 min. Tracy Borman bada życie przystojnego, wysportowanego księcia, który później został królem Henrykiem VIII: archetypem tyrana i jednym z najsłynniejszych angielskich monarchów.
  Prywatne życie koronowanych głów, odc. 5 Prywatne życie koronowanych głów, odc. 5
 • Skryci zabójcy epoki Tudorów

  2015 GBR / 60 min. Dr Suzannah Lipscomb zabiera nas w czasy Tudorów w poszukiwaniu zabójców grasujących w ówczesnych gospodarstwach domowych. Epoka Tudorów to czasy, w którym pojęcie 'domu' całkowicie zmieniło znaczenie. Domy kupców i handlarzy stały się…
  Skryci zabójcy epoki Tudorów Skryci zabójcy epoki Tudorów
 • Wojna asów przestworzy, odc. 1

  2017 FRA / 52 min. Zima 1914 r.: marszałek Joffre ogłasza, że lotnictwo nie służy już tylko do prowadzenia rozpoznania, ale także do niszczenia lotnictwa wroga. Od teraz wojna nie będzie się już toczyć tylko na ziemi...
  Wojna asów przestworzy, odc. 1 Wojna asów przestworzy, odc. 1
 • Wojna asów przestworzy, odc. 2

  2017 FRA / 52 min. Wiosna 1917 r.: do wojny przyłączają się Stany Zjednoczone. To punkt zwrotny w bitwie o panowanie w powietrzu. Niemcy zmieniają taktykę: zaczynają latać zespołowo. Samotne loty przechodzą do historii.
  Wojna asów przestworzy, odc. 2 Wojna asów przestworzy, odc. 2
 • Zakazana historia 3, odc. 1

  2015 GBR / 50 min. Jamie Theakston wyrusza na poszukiwania Arki Przymierza, która zgodnie z etiopską tradycją jest przechowywana w starożytnym świętym mieście Aksum.
  Zakazana historia 3, odc. 1 Zakazana historia 3, odc. 1
 • Zakazana historia 3, odc. 2

  2015 GBR / 50 min. Jamie poddaje wnikliwej analizie teorię, według której Hitler nie popełnił samobójstwa, tylko uciekł ze swojego bunkra.
  Zakazana historia 3, odc. 2 Zakazana historia 3, odc. 2
 • Zakazana historia 3, odc. 3

  2015 GBR / 50 min. Czy człowiek w żelaznej masce nie jest postacią fikcyjną? Jamie zgłębia tajemnice otaczające tożsamość człowieka więzionego w masce na twarzy, której nie wolno mu było zdejmować pod karą śmierci.
  Zakazana historia 3, odc. 3 Zakazana historia 3, odc. 3
wróć na górę
Zamknij okno

Logowanie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałem hasła.