• Kennedy: sto lat później

  2017 USA / 60 min. Program, przygotowany na stulecie urodzin Kennedy'ego, ukazuje jego drogę do prezydentury, miejsce w rodzinie Kennedych i podróże do nazistowskich Niemiec i faszystowskich Włoch.
  Kennedy: sto lat później Kennedy: sto lat później
 • Ostatnia podróż Romanowów

  2017 FRA / 53 min. Po rewolucji lutowej w 1917 r. car Mikołaj II abdykował. Film ukazuje dzień po dniu tragiczne losy całej rodziny carskiej, aż do jej rozstrzelania w lipcu 1918 r.
  Ostatnia podróż Romanowów Ostatnia podróż Romanowów
 • Polowanie na Klausa Barbiego

  2017 FRA / 58 min. Archiwalne dokumenty ukazują historię Klausa Barbiego, szefa Gestapo w Lyonie w latach 1943-1944, ujawniając między innymi ochronę, jaką po wojnie zapewniły mu wywiady niemiecki i amerykański.
  Polowanie na Klausa Barbiego Polowanie na Klausa Barbiego
 • Prawdziwy doktor Żywago

  2017 GBR / 55 min. Stephen Smith bada historię powstania bestsellerowej powieści i to, jak w czasie zimnej wojny wykorzystywała ją CIA. Film opowiada o powstaniu jednej z najodważniejszych książek w historii literatury.
  Prawdziwy doktor Żywago Prawdziwy doktor Żywago
 • Złoto Transylwanii

  2016 GBR / 51 min. Fascynująca historia nielegalnego handlu liczącymi 2 tys. lat znaleziskami archeologicznymi z Transylwanii — i amerykańskiego śledztwa w tej sprawie, które doprowadziło do aresztowania 33 osób.
  Złoto Transylwanii Złoto Transylwanii
wróć na górę
Zamknij okno

Logowanie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałem hasła.